יפן - סוד הקסם והחידה של ארץ השמש העולה

יפן - סוד הקסם והחידה של ארץ השמש העולה 03.04.18 - 20.04.18

טיול תרבות ביפן - סוד הקסם והחידה של ארץ השמש העולה 

 

11bבועז כהן - מורה דרך בישראל, מרצה על תרבויות מזרח אסיה ומדריך טיולים גיאוגרפיים. גר תקופה ממושכת באוסטרליה ויפן ומומחה לטיולי עומק ביפן 

 

 

 

 

 

 

להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • בטיול נלמד להכיר בצורה המעניינת ביותר את ההיסטוריה, התרבות והחברה של יפן. דרך מפגשים בלתי-אמצעיים נתנסה בחיי היומיום ביפן המסורתית והמודרנית. נשמע על אספקטים שונים בחברה ובתרבות היפנית: היסטוריה, ספרות, אמנות, תרבות פנאי, דתות, פוליטיקה, משפט, ביטחון, תקשורת ונוף. בזכות הידע, הניסיון והקשרים המיוחדים של מדריך הטיול נצליח להתבונן ולהכיר את יפן מעבר לחזות השגרתית המוצגת לתיירים. נערוך ביקורי עומק - בכפרים, בשווקים מקומיים, בעיירות קסומות, ברחובות צדדיים וביפן הסמויה מהעין.
  מסלול הטיול תוכנן כך שדרכו נוכל ללמוד על פניה המגוונות של "ארץ השמש העולה": יפן המסורתית, האוצרת בתוכה עושר תרבותי מפואר, אסתטיקה ייחודית, מקדשים עתיקים ואומנויות מרתקות. יפן הכפרית, השלווה והציורית הפרוסה על פני מרחבים מוריקים ותחומה בתוך הרים אדירים. יפן המודרנית, המעוצבת בכרכים עירוניים תוססים המשמשים כבתי גידול פוריים לאופנות ומגמות חברתיות עכשוויות.
  במהלך הטיול נבקר במוקדי היסטוריה ותרבות מרתקים כמו קיוטו ונארה. נטייל בערים ובכפרים ציוריים כמו טאקיאמה, גוג'ו הצ'ימן ושירקאווה-גו. נחשף לאומניות יפניות מסורתיות כמו טקס התה וכלי נגינה מסורתיים. נטייל בחבלי הטבע המרשימים של האלפים היפניים, אגם האקונה והאי מיאג'ימה. נטבול בבית מרחץ יפני מסורתי ונבקר בפארק השלום בהירושימה.
  נשוטט במטרופולינים האנרגטיים והמעניינים של נגויה וטוקיו, ונתוודע אל תרבות עכשווית מלאת החיים של הצעירים. נבקר ברובעי קניות ושעשועים שוקקי חיים ונצפה בארכיטקטורה העירונית המעניינת.
  את הימים האחרונים של הטיול נבלה בטוקיו: אחת הערים המיוחדות, האדירות, והמעניינות ביותר בעולם. המרכז הכלכלי, הפוליטי, והתרבותי של יפן המודרנית, אך היא איננה "רק" עוד עיר גדולה. היא ערב רב ומיוחד של מונומנטים, אנשים, חנויות, טכנולוגיות, פרסומות, מקדשים ושעשועים. ערבוב של השפעות, אופנות וריגושים וזרם בלתי פוסק של אורות, רכבות ומכוניות. הביקור בכרך העצום של טוקיו הוא תמיד חוויה מרגשת ולא ניתן להשוותו לביקור באף עיר אחרת בעולם. צריך להיות שם כדי להבין.
  בכל אלה ועוד, נתנסה באופן ישיר וחוויתי בסמינר מטייל יחיד מסוגו - "יפן".
 • טיול תרבות ביפן - סוד הקסם והחידה שילוב של חוויה רגשית והעשרה אינטלקטואלית מפגש מיוחד עם התרבות, המסורת ודופק החיים העכשווי של יפן רק ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר !
  מסלול ייחודי ולא שיגרתי בו תיהנו מ:
  • הדרכה עם המומחה ליפן, לתרבות, לפולקלור, להיסטוריה, לפוליטיקה ולחברה היפנית
  • העמקה לא שגרתית ורבת פנים בזכות מדריך שגר בעבר ביפן
  • 4 ארוחות ערב
  • מדריכה מקומית דוברת אנגלית רהוטה
  • בנוסף לצוות ההדרכה, מנהל טיול הדואג לפרט ולפרטים
  • דגשים ותוספות בתוכנית, ביפן הבלתי מוכרת ו"הלא תיירותית"
  • לינה מסורתית במנזר - לילה אחד של חוויה מרתקת עם דרך החיים הנזירית
  • ביקור חוויתי ב"בית שלום"
  • מפגש מרתק עם גיישה
  • מקראה מהודרת: "יפן", בהפקה מיוחדת של "קשרי תרבות תבל" לקראת הטיול
  • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת מקלט ואוזניה אישית לכל מטייל
  • הכול כלול במחיר - אין תשלומים נוספים (Optional)
  • זמן הטיול מנוצל כולו - אין זמן חופשי במהלך הטיול
  • חבורת מטיילים איכותית ביותר
  • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה - בשביל השקט הכלכלי שלך
  • הטבה מיוחדת לרישום מוקדם
 • יום 1, יום ג', 3.4.18 תל אביב - פרנקפורט - אוסקה
  נצא בטיסת בוקר עם חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה דרך פרנקפורט אל אוסקה (Osaka), העיר השלישית בגודלה ביפן.

  יום 2, יום ד', 4.4.18 קאנאסיי - נארה הבירה העתיקה - קיוטו
  בשעות הבוקר ננחת בנמל התעופה קאנסאיי (Kansai), הבנוי על אי מלאכותי מעשה ידי אדם, ליד אוסקה. נעשה דרכנו לקיוטו (Kyoto), הבירה התרבותית של יפן שהוקמה במאה השמינית והייתה בירתה של יפן במשך 1000 שנים. בימים הקרובים נתוודע אל העושר התרבותי המגוון אותו אוצרת העיר קיוטו ונבקר במקדשים ובגנים שהם מהיפים ביותר ביפן. נבקר בנארה(Nara) , עיר עתיקה ונעימה שבמאה השמינית שימשה כבירה הקיסרית של יפן. נחקור את האסתטיקה, ארכיטקטורת העץ והדת ביפן. נתפעם ממקדש טודאיג'י(Todaiji Temple) , ובו פסל בודהה מברונזה, הגדול ביותר בעולם, השוכן במקדש העץ הגדול ביותר ביפן, ובמקדש השינטואיסטי קסוגה (Kasuga Shrine). נטייל בפארק המקומי, המפורסם בצבאים החביבים הסובבים סביב המבקרים, וברחוב הסוחרים הישן של העיר. נבקר גם במקדש סנג'וסנגנדו (Sanjusangendo), המקדש שבו 1001 פסלים זהים של האלה קאנון, הערוכים בשורות בתוך האולם המוארך ובוהקים באור קלוש. לינה בקיוטו.

  יום 3, יום ה', 5.4.18 קיוטו
  בבוקר נבקר בטירת ניג'ו (Nijō Castle), טירה שנבנתה במאה ה- 16 עבור השוגון טוקוגאווה. מערך ההגנה של הטירה כולל תעלות מים המקיפות אותה ו”רצפת זמיר” - רצפת עץ רגישה לתנועה שבעת הדריכה עליה חורקת, “מצייצת” ומסגירה את הדורכים עליה (אלא אם הדורך הוא נינג’ה מיומן שאומן לפסוע עליה בלי להשמיע קול…). נסייר בנישיקי(Nishiki) , שוק המזון הצבעוני והתוסס של קיוטו המציע מגוון רחב של מאכלים מקומיים. שוק המזון הוא רחוב צר, שאורכו 400 מטרים, בין הרחובות טראמאצ'י (TERAMACHI) וטאקאקורה (TAKAKURA), בו מסודרים עשרות דוכנים בצפיפות יפנית טיפוסית בהם ניתן למצוא רבים מהפריטים המרכיבים ארוחה יפנית. נסייר ברובע העתיק גיון (Gion), רובע הבילויים והגיישות המפורסם של קיוטו. ברחובות ישנם בתי תה קטנים, חנויות המוכרות אמנויות מסורתיות, מסעדות, בתים בארכיטקטורה יפנית מסורתית ועוד. אם יתמזל מזלנו, אף נוכל לראות ברחוב גיישה...
  בערב נצא לארוחת ערב ומפגש עם גייקו-סאן ("גיישה" אמיתית!).

  יום 4, יום ו', 6.4.18 קיוטו - הבירה הקיסרית
  בבוקר נתהלך בשביל הפילוסופים אשר מדי אביב, מתעטר בצבעי הלבן-ורוד של פריחת הדובדבן. השביל נמתח לאורך תעלה ולצדיו מאות עצי דובדבן, לאורך של כשני קילומטרים. שמו של נתיב ההליכה ניתן לו על ידי פילוסוף יפני בשם Kitaro שחי בין השנים 1870-1945 בקיוטו. Kitaro הפילוסוף לימד פילוסופיה באוניברסיטה של קיוטו, ונהג לצאת אל נתיב ההליכה לאורך תעלת מים, להתבודד ולהעלות מחשבות העוסקות בסוגיות שברומו של עולם. נבקר בגן הסלעים המפורסם ריואנג'י (Ryoanji Temple) המצוי בפאתי קיוטו, שהינו חלק ממנזר ריואנג'י ונמצא על מורדות הגבעות הצפון מערביות של העיר. ספרי ההיסטוריה מספרים שנוצר ב־ 1490 על ידי אומן הגנים סומאי. אחד המקומות המופלאים לראות את התמורות של עונות השנה הוא המקדש המצופה זהב קינקאקוג'י (Kinkakuji Temple), הממוקם בצפון מערב העיר. המבנה המרכזי והמוזהב משקיף על בריכה ובה מספר איים קטנטנים. השתקפות המבנה המוזהב במים מרגשת כל פעם מחדש. כל שנה, מדי סתיו, הגן מאדים ומעניק גוון נוסף לזהוב המקדש. בערב נבקר במרכז של קהילת בית-שלום, שם יערכו עבורנו קבלת פנים לבבית. זהו בית הארחה של קבוצה נוצרית יפנית, ששמה “אגודת ישו הקדוש”. מכנה את עצמה גם “האגודה לידידות בין ישראל ויפן”. מייסד קבוצתם, האב אוצוקי טקג'י, חרט על דגלו את הידידות לישראל ולעם היהודי. לינה בקיוטו.

  יום 5, יום שבת, 7.4.18 קיוטו - מיאג'ימה - הירושימה
  הערה חשובה: על מנת להקל על התנועה ברכבות, המזוודות ישלחו ישירות למלון באוסקה, ולכן יש צורך בתיק קטן (כדוגמת טרולי) לנשיאת חפצים למהלך 2 הלילות הקרובים (בהירושימה ומנזר קויה).
  את הבוקר נתחיל בהכרות עם מערכת הרכבות ביפן. נצא מהמלון וניסע לתחנת הרכבת המרשימה של קיוטו, משם נצפה על העיר. התחנה עוצבה ותוכננה על ידי האדריכל היפני המפורסם הירושי הארה (Hiroshi Hara) ובנייתה הושלמה בשנת 1997. התחנה עצמה היא מיצג ארכיטקטוני אדיר וחדשני, המעניק למבקרים בה תחושה כאילו הם נמצאים בעיר העתיד.
  מתחנה זו נעלה על רכבת "קליע" מהירה (Shinkansen), פאר מערכת התחבורה היפנית, שתישא אותנו אל הירושימה (Hiroshima). מהירושימה נצא בשייט במעבורת לאי מיאג'ימה(Miyajima) , שנחשב לאחד משלושת המקומות היפים ביותר ביפן. במשך מרבית ההיסטוריה היפנית האי עצמו נחשב למקודש, ולאנשים פשוטים אסור היה אף להניח את כף רגלם על אדמת האי. במיאג'ימה נבקר במקדש השינטואיסטי האדיר איצוקושימה (Itsukushima) המשקיף על הים, ובו השער הכתום (טוריאי) שנראה כאילו "צף" על פני המים. נבקר במקדש דאישו-אין (Daisho-in) - מקדש בודהיסטי של כת שינגון ("המילה האמיתית"), המשתייכת לבודהיזם הטנטרי שמבוסס על מיסטיקה וכישוף והובאה ליפן בשנת 806 על ידי נזיר בשם קוקאי. השינגון מאמין בקיומו של בודהא קדמון, שממנו מוקרנות כל האלוהיות והישויות האחרות בעולם. לינה בהירושימה.

  יום 6, יום א', 8.4.18 הירושימה - הר קויה
  בבוקר נצא לסיור רגלי בהירושימה. נלמד על ההיסטוריה המודרנית של יפן - על תהליכי המודרניזציה המואצים בתחילת המאה העשרים, על התנהלותה של יפן בזמן מלחה"ע השנייה, ועל השיקום התעשייתי לאחר המלחמה. נבקר במוזיאון השלום ובפארק השלום (Peace Park and Museum), המספרים את סיפור ההפצצה הגרעינית על העיר באוגוסט 1945, ונשמע הסברים על ההיסטוריה של העיר לפני ואחרי ההפצצה. נחזור לתחנת הרכבת בהירושימה ונעלה שוב על רכבת השינקנסן שתיקח אותנו אל אוסקה. נצא לנסיעה הררית אל הר קויה (Koya-san), מרכז בודהיסטי עתיק ואחד ממוקדי העלייה לרגל החשובים ביפן. הפעילות הדתית בהר קויה החלה במאה התשיעית, כשהנזיר קובו דאיישי (Kobo Daishi) קבע בו את משכנו. מאז, ההר הוא ביתם של נזירים ומבקרים המקדישים את עצמם לפעילות מדידטטיבית. בערב נהנה מארוחת ערב צמחונית טעימה ומיוחדת במקדש בו נלון (לינה בסגנון יפני מסורתי במנזר בהר קויה).

  יום 7, יום ב', 9.4.18 אוסקה
  משכימי קום יוכלו לצפות בתפילת הבוקר של הנזירים ולהצטרף לאחרים לארוחת הבוקר במנזר. נבקר בבית הקברות העתיק והמסתורי (Okunoin) השוכן בתוך יער עצי ארז עבות, ובמקדש קונגובוג'י (Kongobuji Temple), המקדש הראשי של דת השינגון (בודהיזם איזוטרי). ניפרד מהר קויה וניסע לאוסקה, שם נתוודע מקרוב ליפן מסוג אחר - זו המורכבת ממרכזים אורבאניים דינמיים ומעניינים. באוסקה נעלה לפסגתו של בנין אומדה(Umeda Sky Building) לתצפית אורבאנית של העיר, ונמשיך לסיור ערב רגלי ברובע דוטונבורי (Dōtonbori) עם שלטי הניאון הנוצצים, מסכי הפרסומות הענקיים וצעירי אוסקה שלבושים באופנת רחוב רועשת לא פחות מהמוזיקה הבוקעת מהמסעדות ומהחנויות ברחוב. אלפי אנשים זורמים במשך כל השבוע על גשר אביסו (Ebisubashi) המחבר את מרכז דוטונבורי עם רחובות בלתי נגמרים של חנויות ומסעדות. לינה באוסקה (והפעם עם המזוודות שלנו).

  יום 8, יום ג', 10.4.18 מוזיאון מיהו - טאקיאמה
  בבוקר נבקר במוזיאון מיהו (Miho Museum), מוזיאון חשוב לאמנות יפן ואסיה, השוכן בשמורת טבע מיוערת, הררית ומרהיבה במחוז שיגה. המוזיאון תוכנן על ידי הארכיטקט הנודע מ.י. פיי (M.I. Pei), שהתפרסם בעיקר בזכות האגף החדש של מוזיאון הלובר בפריז, אבל אחראי לעוד מספר גדול מאוד של יצירות ארכיטקטוניות גדולות ומוכרות. מוזיאון מיהו הוא יצירת מופת ארכיטקטונית הפועלת בהרמוניה עם הטבע. במוזיאון אוספים מגוונים: אומנות טקס התה, אומנות בודהיסטית, קרמיקה של העולם הקדמון ובנוסף לכך יש תערוכות מתחלפות. בחירתם הקפדנית של הפריטים ומיקומם האסתטי, בשילוב יופיו של המקום והנוף הנשקף מהחלונות הגדולים של המבנה, גורמים למבקר לעמוד משתאה לנוכח המיצגים. נמשיך בנסיעה אל טאקיאמה(Takayama) , עיירה עתיקה, שרחובותיה ובתי העץ שבה השתמרו היטב. העיירה, הממוקמת בלב אזור יערות, הפכה את חרושת העץ למרכיב ההשפעה הבולט ביותר על האדריכלות שלה, התעסוקה, האומנות ועוד. אומני העץ של טקיאמה היו האומנים המועדפים על המשפחה הקיסרית. אם יתאפשר, נבקר בדרך במקדש של הכת המסתורית מהיקרי(Mahikari) , שם נקבל הסבר קצר על אמונת אנשי הכת. נשוטט בסמטאות העיר העתיקה של טאקיאמה ובסדנאות של אומנויות מקומיות. היום ומחר נלון בטאקיאמה.

  יום 9, יום ד', 11.4.18 שירקאווה-גו
  נתרשם משוק הבוקר של העיר, בו מוכרים החקלאים מהאזור את מרכולתם. נבקר ב- Yatai Kaikan, מוזיאון הפולקלור האוצר בתוכו את עגלות האומיקושי האדירות, אותן דוחפים החוגגים בפסטיבלים מקומיים. נשמע הסבר על המצורי (פסטיבל) היפני, על מקורותיו, מאפייניו, והתנהלותו. מחוץ לערים הגדולות והסואנות יש ביפן כפרים שלווים וציוריים, כשכמה מהיפים שבהם נמצאים באזור שירקאווה גו (Shirakawa go) שבלב האלפים היפניים. מקבץ הכפרים, אשר שוכן בעמק נהר שוגאווה, הוכרז, ביחד עם האזור השכן גוקאיאמה, כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, הודות לבתי החווה הטיפוסיים, הבנויים מעץ וקש, אשר מנקדים אותו. בתים אלו, שנבנו לפני למעלה מ- 250 שנה, מכונים הגאשו-זוקורי, שם שמשמעותו היא "ידיים שלובות בתפילה", וזאת בשל גגותיהם המחודדים המזכירים את ידיהם של הנזירים הבודהיסטים בתנוחת התפילה. ניסע אל הכפר שירקאווה גו, נבקר בבית משפחת וואדה ונתרשם מחיי היומיום של אנשי הכפר בתקופת אדו (תקופה בהיסטוריה של יפן שהחלה בשנת 1603 והסתיימה בשנת 1868 עם ביצוע הרסטורציה של מייג'י והפיכתה של יפן למדינה מודרנית). נחזור לטאקיאמה ללינה.

  יום 10, יום ה', 12.4.18 טאקיאמה - נגויה
  בבוקר נעבור בעיירה יאוטסו (Yaotsu) שבמחוז גיפו, לביקור מרגש בבית המורשת של הקונסול היפני סוגיהרה (Sugihara Chiune Memorial Museum), אשר פעל בעיצומה של מלחמת העולם השנייה (1940) על מנת להנפיק אלפי אשרות מעבר דרך יפן לפליטים יהודיים אשר הגיעו ליפן וניצלו וזכה לתואר 'חסיד אומות העולם'. אם יתאפשר, נבקר במפעל של ענקית המכוניות טויוטה (כפוף לאישור מוקדם), וננסה להתחקות אחר סוד עוצמתה התעשייתית האדירה של יפן - זו שבזכותה מכשירי חשמל ומכוניות יפניות כובשים את שווקי העולם. אחר הצהריים ניסע ללינה בליבה התעשייתי של יפן - נגויה (Nagoya). זוהי עיר נמל גדולה במרכז האי המרכזי של יפן, הנקרא הונשו, ואחת הערים התעשייתיות והמסחריות החשובות במדינה.

  יום 11, יום ו', 13.4.18 מצומוטו
  בבוקר נבקר בעמק הקיסו (Kiso Valley), אחד ממקטעיה השמורים ביותר של הדרך הקדומה. נצא בנסיעה לעיר ההררית מצומוטו(Matsumoto) , כשאנו עוברים בנסיעה דרך הרכס ההררי העצום של האלפים היפניים. נסיעה במורד האלפיים בכביש בעל נוף מדהים יביאנו לחוות וואסבי (Wasabi). נלמד על צמח זה שמפורסם כמלווה סושי וסשימי, ודרך גידולו ייחודית ומצריכה תנאים ספציפיים. ננסה להבין באיזה אופן הוואסבי משקף חשיבה ותפיסה יפנית. נבקר במבצר מצומוטו המכונה גם "המבצר השחור", הנחשב לאחד המבצרים היפים ביותר ביפן, אשר בו ישב ה"דאימיו" (שליט) המקומי ונלמד על חיי הסמוראים בתקופת אדו (1603-1868). נבקר ברחוב הסוחרים העתיקKaerumichi ("רחוב הצפרדע") הנמצא במרכז העיירה. לינה במצומוטו.

  יום 12, יום שבת, 14.4.18 יום בטבע: האקונה ומוזיאון קובוטה
  בבוקר נצא להאקונה(Hakone) , עיירת הספא השוכנת באזור המפורסם במעיינות החמים שבו. בדרך, למרגלות הר פוג'י, נבקר במוזיאון איטצ'יקו קובוטה המרשים (Itchiku Kubota Art Museum), אשר מוקדש לפועלו של אומן הטקסטיל איצ'יקו קובוטה אשר שיחזר את אמנות טוויית הקימונו שהייתה נפוצה בתקופת מורומצ'י (1392-1573). המוזיאון מציג רקמות קימונו מרהיבים לצד פריטי אמנות מסורתיים ובית תה יפיפה. נצא לסיור בעמק התרמי אווקודאני(Owakudani) ונצפה על הר פוג'י המתנשא לגובה של 3,776 מטר (אם מזג האוויר יאפשר). בלילה נוכל לטבול ולהתרענן באונסן שבמלון. לינה בהאקונה.
  יום 13, יום א', 15.4.18 האקונה - טוקיו (אסטטיקה וצרכנות)
  הבוקר נצא למוזיאון הפתוח בהאקונה (Hakone Open-Air Art Museum - Chokokunomori), לסיור אמנותי האוצר מגוון יוצא דופן של יצירות אמנות מודרניות ופסלים סביבתיים ששולבו בנוף בקפידה. אחר הצהריים נגיע אל טוקיו(Tokyo) , בירתה התוססת של יפן ואחד הכרכים האורבאניים הגדולים ביותר בעולם. בהשוואה לטוקיו, ערים כמו פריז, לונדון וניו-יורק עשויות להיראות כשכונות מנומנמות. ב- 4 הלילות הבאים נלון בטוקיו הבירה. נסייר בשינג'וקו (Shinjuku), אזור הבילויים והמסעדות האהוב על הצעירים המקומיים וברובע גינזה (Ginza) היוקרתי, אזור השעשועים והקניות של האלפיון העליון היפני.

  יום 14, יום ב', 16.4.18 אודאיבה
  טוקיו מהממת את המבקר בה בקצב החיים המסחרר, בטכנולוגיה המפותחת, במרכזי הקניות העצומים, ברחובות הסואנים ובלבוש יוצא הדופן של חלק מבני הנוער והצעירים. לצד כל אלה, יש בה גם גנים יפהפיים, שמציעים רגעים שלווים ואפשרות להתפעם מפריחת דובדבן עדינה באביב. צרפו לזה את האוכל היפני המשובח ואת האסתטיקה היפנית הידועה ותקבלו את אחת הערים המרתקות במזרח הרחוק. נבקר באודאיבה (Odaiba), אי מלאכותי במפרץ טוקיו. הנסיעה ברכבת אל אודאיבה היא אטרקציה בפני עצמה. הרכבת חוצה את גשר ריינבואו (Rainbow Bridge) ממנו נשקף נוף קו הרקיע של העיר. באי עצמו נבקר באולם התצוגה של טויוטה ואולי נזכה לחזות בחשיפה חגיגית של מודל חדש של מכונית. נסייר גם ב- Palette Town, שם ניהנה ממרכז קניות המעוצב בסגנון רנסנס איטלקי.


  יום 15, יום ג', 17.4.18 טוקיו - דגים, אמנות ותרבות
  בבוקר נצא לביקור בשוק צוקיג'י(Tsukiji) , שוק הדגים הגדול ביותר בעולם. שם נוכל להתרשם מהמגוון העצום של הדגים ומאכלי הים (הביקור בשוק כפוף לאישור מוקדם). נבקר ברובע אסקוסה (Asakusa). הרחובות הקטנים והצרים של אסקוסה, עם הבתים הישנים והחנויות המציעות פריטים מסורתיים, הם המקום להציץ בו אל עברה של העיר. אווירה של פעם כאילו תלויה כאן באוויר ואנו נישאב לתוכה לגמרי במקדש הצבעוני Asakusa Kannon Temple (קנון היא אמנם מצלמה, אבל קודם כל היא אלת החסד והרחמים הבודהיסטית), בין ענני קטורת רפואיים, הדהוד תופים, המוני מתפללים ודורשי המזלות. שדרת החנויות שלפני המקדש, Nakamise Dori, היא מקום נהדר לרכישת מזכרות ומתנות מסורתיות כמו קימונו, מסרקות עבודת יד, שמשיות טקסיות, סנדלי אצבע מקסימים מקש או מעץ, ספלוני תה, עניבות, כובעים, גלויות, מגילות קליגרפיה, חולצות טי, מניפות ומבחר עצום של "נשנושים" מקומיים, וזהו רק אפס קצהו של המבחר המוצע שם. נמשיך "לעיר החשמל" האדירה אקיהאברה(Akihabara) , המציעה את המגוון המעודכן ביותר של מוצרי אלקטרוניקה, חשמל ומדיה.
  לינה בטוקיו.

  יום 16, יום ד', 18.4.18 טוקיו - כלכלה וחברה
  הבוקר נסייר בהאראג'וקו (Harajuku) אזור המפורסם בתרבות הנוער הססגונית שמתקיימת בו. נצעד לאורך רחובות אומוטסנדו ומייג'י (Omotesando and Meiji), מקום מושבם של אמנים ומפורסמים יפנים צעירים, אשר בהם גם מתעצבות מגמות האופנה העכשוויות של יפן. נקבל הסבר על חיי החברה והתרבות הפופולארית ביפן המודרנית. נבקר בתערוכת אמנות מיוחדת במוזאון נזו(Nezo Museum) ובבניין פראדה המפורסם. נסיים בשיבויה (Shibuya), שהוא, קרוב לוודאי, הרובע התוסס והמרתק ביותר בטוקיו, בו כל מאפייני העיר שראינו בימים האחרונים - אמנות, חברה, צרכנות, תקשורת, תרבות פופולארית ואלקטרוניקה - מגיעים לשיא. בערב נתכנס לארוחת ערב, מפגש סיכום ופרידה באיזקיה (Izakaya), בר יפני טיפוסי.

  יום 17, יום ה', 19.4.18 טוקיו - תל אביב
  בבוקר ניסע אל שדה התעופה האנדה, ניפרד מארץ השמש העולה ונעלה לטיסה חזרה לארץ, דרך מינכן.


  הערות:
  1. תכנית הטיול המופיעה לעיל, מציינת נקודות פוקוס ודוגמה לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלד וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות ההדרכה או מנהל הסמינר.
  2. לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות בבתי המלון ו/או מקלחת ו/או אמבט (למען הסר ספק, בחדר תהיה מקלחת או אמבט).
  3. החדרים ביפן קטנים מהמקובל במערב. חדרי היחיד הינם חדרים המיועדים לשימוש יחיד ומרבית החדרים הזוגיים מכילים 2 מיטות נפרדות (TWIN ROOM).
  4. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו, כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס.
  5. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה היא של חברת התעופה בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
  6. הזמנת הושבה רגילה במחלקת תיירים בטיסות לופטהנזה אינה כרוכה בתשלום.
  7. אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
  8. עקב עליית הביקוש העולמי לטיולים, אנו נמצאים בתחרות מתמדת להשיג מקומות בטיסות ובבתי המלון. אנו מבקשים להדגיש את חשיבות ההרשמה המוקדמת, מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחייב בפני חברת התעופה ובתי המלון, ולוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע.
  9. הטבה מיוחדת לרישום מוקדם לנרשמים עד 5.11.17: הנחה בסך 100 דולר, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין, בבדיקות כבודת היד ובביקורת הדרכונים!
 • המחיר:
  עלות החוויה: *7380 דולר לאדם בחדר זוגי
  *הטבה מיוחדת לנרשמים עד 5.11.17: 100 דולר הנחה לנוסע, 10 תשלומים וליווי P.I.V בנתב"ג ביציאה מהארץ.
  הנחה לנרשמים בין 6-20.11.17: 30 דולר הנחה לנוסע.
  למטייל מתמיד עם קשרי תרבות תבל: הנחה נוספת בסך 25 דולר לטיול הראשון החל מ- 1.1.15, ועוד 10 דולר לכל טיול נוסף מאז.

  המחיר כולל:
  טיסה: טיסות סדירות עם לופטהנזה.
  לינה: בתי מלון ברמת 4 ו- 5 כוכבים, ולינה מסורתית אחת.
  כלכלה: ארוחות בוקר מלאות במשך כל ימי הטיול וארבע
  ארוחות ערב.
  תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, ורכבת מהירה.
  הדרכה: מדריך בכיר מצוות ההדרכה של קשרי תרבות תבל,
  מלווה ארגוני ומדריכה מקומית.
  - מפגש הכנה בארץ
  - מקראה מהודרת, בהפקה מיוחדת של קשרי תרבות תבל
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  - דמי כניסה לאתרים
  - ביקור בבית שלום, בחוות וואסאבי ומפגש מרתק עם גיישה
  - תשר לנותני שירותים מקומיים
  - לנרשמים עד 5.11.17:
  - הנחה של 100 דולר, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה,
  וליווי P.I.V בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין, בבדיקות כבודת היד ובביקורת הדרכונים

  המחיר אינו כולל:
  - תוספת לאדם בחדר ליחיד בסך 1395 $.
  - מיסי נמל, דלק וביטחון: כפי שייקבע בסמוך
  לנסיעה ע"י חברת התעופה (המחיר נכון
  ל- 17.10.17: 165 $)
  - ארוחות שאינן מפורטות בתכנית.
  - תוספת לטיסה במחלקת עסקים.
  - הוצאות בעלות אופי אישי:
  (כביסה, שתייה, טלפון בידור וכו')
  - כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל
  של הטיול.
  - הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל.
  - שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע
  ומיסי נמל, הדלק והביטחון, החל מ- 17.10.17.
  - ** ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.
  - תשר למדריך הטיול (נהוג כ- 4 $ למטייל ליום).

  הרשמה:
  הרישום לטיול באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר: רח' ויצמן 74, כפר סבא 4425038, או במשרדי "קשרי תרבות תבל". טל' 072-2116888 פקס. 09-7428885 מייל: dialog@k-tarbut.co.il
  הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום. התמחור בוצע לפי שער של 1$ = 100 יין.
  אפשרות ביטול: הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל"
  (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.
  • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 100 $ למטייל דמי רישום וטיפול,
  אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
  • מטייל המבטל בין 20 - 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 14 - 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 7 - 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
  ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הטיול מותנית במינימום 20 מטיילים. טל"ח
  ** בשל דמי הביטול הגבוהים אנו ממליצים להוציא פוליסת בטוח במקביל להרשמה, הכוללת אפשרות ביטול רישום.
  יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו
  ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה יואל זיו יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה
  אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, ציינו זאת בטופס הרישום. טל': 072-2116888 פקס: 09-7428885 מייל: dialog@k-tarbut.co.il
  הערות:
  1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושרותי התיירות השונים בארץ היעד.
  2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם. טל"ח
 • שם מלא: יפן, 日本, "מקור השמש", הגיית השם ביפנית כיום: ניהוֹן, בעבר הייתה מקובלת ההגייה: ניפּוֹן (Nippon). קואורדינטות: 36 00 N, 138 00 E
  בירה: טוקיו (כ- 12 מיליון נפש) 35°41' צפון, 139°46' מזרח
  שטח: 377,915 קמ"ר (מהם 364,485 קמ"ר אדמה ו - 13,430 קמ"ר מים)
  אוכלוסיה: 127,103,388 (הערכה ל- 2014, הערכה ליולי 2013: 127,253,075)
  שפה רשמית: יפנית
  צורת שלטון: מלוכה חוקתית
  קבוצות אתניות: % 98.5 יפנים, 0.5% קוריאנים, 0.4% סינים, 0.6% אחרים
  דת: 83.9% שינטו (Shinto)71.4% בודהיזם, 2% נוצרים, 7.8% אחרים (חלק גם שינטו וגם בודהיזם)
  תוצר מקומי גולמי: 4.729 טריליון דולר (כל הנתונים הכלכליים הינם הערכה ל- 2013)
  תל"ג לנפש: 37,100 $ (הערכה ל- 2012: 6, 3003 $)
  צמיחה שנתית: 2%, (הערכה ל- 2011: 0.6%-) אינפלציה: 0.2% ,אבטלה: 4.1% (2012: 4.4%)
  חקלאות: יבולים עיקריים: אורז, סלק סוכר, ירקות, פירות
  משק חי: חזיר, עוף, דגים, ביצים, חלב ומוצרי חלב
  שותפות מסחריות עיקריות: ארצות הברית, הונג קונג, טייוואן, דרום קוריאה, אינדונזיה וסין
  תעשייה: ענפים עיקריים: מכשירי חשמל, כלי רכב, מוצרי מזון מעובד, מכשור משרדי וכימיקלים
  ראש המדינה: הקיסר אקיהיטו, Akihito (החל מ- 7.01.1989, ראו נא הרחבה בעמוד 15)
  ראש הממשלה: שינזו אבה, Shinzo ABE (החל מ- 26.12.12)
  הערה: הנתונים נלקחו מאתר ה-CIA
 • ספרים:
  מוריס אדיטה, פרחי הירושימה, ספריית הפועלים, 1965
  מולי אדלר, סמוראים בחליפות, הוצאת צ'ריקובר, 1995
  מולי אדלר, תמיד יפני, הוצאת צבעונים, 2001
  ארתור גולדמן,זכרונותיה של גיישה, ידיעות אחרונות, 1998
  אויגן הריגל, זן באמנות הקשת, הוצאת דביר, 1990
  איריס ז'ורלט, לא רק סושי, נירפרינט מדיה והפקה בע"מ, 2010
  גון טולנד, השמש העולה, הוצאת מערכות, 1970
  מדזיני מירון, מפורט ארתור עד הירושימה: עלייתו ונפילתו של המליטריזם היפני, משרד הביטחון, 2006
  הארוקי מוראקאמי, יער נורווגי, כתר הוצאה לאור, 2000
  אלן ספנס, הארץ הטהורה, ידיעות אחרונות, 2007
  יעקב רז, שיחות מטורפות מעשי זן, הוצאת מודן, 1995
  יעקב רז, המיתולוגיה היפנית, הוצאת מפה, 2000
  יעקב רז, טוקיו הלוך חזורהוצאת מודן, 2000
  יעקב רז, אחי היאקוזה, הוצאת מודן, 2004
  בן עמי שילוני, יפן המסורתית תרבות והיסטוריה, הוצאת שוקן, 1995
  בן עמי שילוני,יפן המודרנית, הוצאת שוקן, 1997

התקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888