לאוס וקמבודיה

לאוס וקמבודיה 30.11.17 - 17.12.17

lior m ליאור מורג - בעלת ניסיון של מעל 15 שנה באסיה. מתגוררת בלאוס, בעבר התגוררה בלב ה"ג'ונגל הלאוסי" שנים רבות ומכירה את המדינה על בוריה. דוברת השפה הלאוסית ומתמחה בטיולי עומק במדינה.

 

 

 

 

להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • לאוס, בדרום-מזרח אסיה, שמרה על אופייה המסורתי כמעט ללא פגע והיא אחת מן המדינות הפחות מפותחות בחלק זה של העולם. מדינה בודהיסטית זו, כוללת את אחד ממרכזי המקדשים העתיקים המרשימים ביותר באסיה, ויש בה ייחוד אתני יוצא דופן של בני מיעוטים שמנהגיהם ואורחות חייהם כמעט שלא הושפעו מהמערב או מהמודרניזציה. בלאוס תוכלו ליהנות לא רק מהמראות הנפלאים של מקדשים מוזהבים, נהרות רחבי ידיים וכפרים חקלאיים שהכל בהם מעשה ידי אדם, אלא גם להבין ולהכיר לעומק את התרבות, המסורת וההיסטוריה של המקום. במהלך הטיול נבקר במערות פאק-או הקדושות, שנמצאות על צוק סלע מעל נהר המקונג האדיר, נשוט על הנהר ונבקר בכפרים שתושביהם מייצרים אלכוהול, חרשי מתכת, אורגים וקדרים ונטבול במימי מפלי קואנג סי החבויים בלב היער. הטיול ללאוס הוא אולי ההזדמנות האחרונה לבקר במדינה בדרום-מזרח אסיה, ששמרה על אופייה המסורתי כמעט ללא פגע והיא אחת מן המדינות הפחות מפותחות בחלק זה של העולם.
  קמבודיה, אשר השתחררה רק לאחרונה ממלחמת האזרחים הנוראה שלה (בשנות שלטון הרצח של הקמר-רוז') ומהכיבוש הווייטנאמי-קומוניסטי, מאכלסת את אחד מפלאי תבל שהוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי - מקדשי שושלת קמר - מאות מקדשים מפוארים ואדירי ממדים שנתגלו במעבה הג'ונגל ומתחתיו רק בסוף המאה ה- 19 ותחילת המאה ה- 20 ומאז, מתנהלות במקום עבודות שימור ושחזור.
  בשנים האחרונות, חלה עליה במספר התיירים המבקרים באזור. הצטרפו אלינו לטיול ותראו במו עיניכם איך נראו החיים בדרום-מזרח אסיה לפני שחדרו אליה השפעות זרות - רגע לפני שהמקום משתנה ללא הכר.
 • טיול בלאוס וקמבודיה - עולם הולך ונעלם
  שילוב של חוויה רגשית לצד העשרה אינטלקטואלית
  ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!
  מסלול חדש, ייחודי ולא שיגרתי בו תיהנו מ:
  • מדריכה ישראלית המתמחה באזור, מתגוררת במקום ודוברת את השפה הלאוסית
  • מנהל/ת טיול* הדואג/ת לפרט ולפרטים, בנוסף למדריכה
  • לינה בבתי מלון ברמת 4 ו- 5 כוכבים או הטוב בנמצא
  • כלכלה על בסיס פנסיון מלא
  • שתייה, מגבות לחות ופירות במהלך הנסיעות בלאוס
  • טיסות במסלול ת"א-בנגקוק-צ'אנג ראי / ויינטיאן-פקסה / סיאם ריפ-בנגקוק-תל אביב
  • כניסות לאתרים ייחודים ומיוחדים, שאינם מופיעים בתכניות רגילות
  • כניסה לבתים פרטיים וביקורי משפחות, כולל תרגום סימולטני מלאוסית לעברית
  • ביקור במקדש הלבן, באזור משולש הזהב בתאילנד
  • השתתפות בטקס מסורתי פרטי, בשבטי הצפון
  • שייט בין איים מבודדים באגם נאם נגום, הלא מתויר
  • סדנת מלאכות עתיקות בלואנג נמתה
  • טקס באסי פרטי כולל מופע מוסיקה וריקודים
  • ריחוף בכדור פורח מעל מקדשי אנגקור בקמבודיה
  • שירות V.I.P במעברי גבול לזירוז זמן ההמתנה
  • קורס בישול מלא להכרת המטבח הלאוסי
  • מפגש הכנה מקיף טרם היציאה לטיול, הכולל הרצאת מבוא
  • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת אוזניה אישית לכל מטייל
  • הכל כלול במחיר, אין תשלומים נוספים (Optionals)
  • זמן הטיול מנוצל בצורה מרבית, אין זמן חופשי במהלך הטיול
  • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה, בשביל השקט הנפשי שלך
  • חבורת מטיילים איכותית ביותר
  • הטבות מיוחדות לרישום מוקדם:
   - הנחה בסך 100 דולר למטייל
   - 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה
   - טיפול V.I.P. ביציאה מהארץ - ליווי אישי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק-אין ובביקורת הדרכונים.
 • ימים 1-2, ימים חמישי ושישי, 30.11-1.12.17 תל אביב - בנגקוק (תאילנד) - צ'אנג ראי
  נצא בטיסת לילה של אל על מתל אביב לבנגקוק (Bangkok) ובטיסת המשך קצרה אל בירת צפון תאילנד העתיקה, צ'אנג ראי (Chiang Rai), אליה נגיע בשעות הערב ובה נלון לפני המעבר ללאוס.

  יום 3, שבת, 2.12.17 צ'אנג ראי - גשר הידידות - לואנג נמתה (לאוס) - שבטי ההרים הצפוניים
  בדרכנו למעבר הגבול עם לאוס (Laos), נעצור לביקור במקדש הלבן (Wat Rong Khun) שבסביבות צ'אנג ראי. המקדש בעל חזות יוצאת דופן וייחודית, אינו דומה לשום מקדש אחר בעולם ומסמל את טוהר הבודהה. על קירותיו משובצות מיליוני מראות קטנות, הזוהרות בשמש ומשוות לו מראה של ארמון שלג הלקוח מאגדות דמיוניות. במקדש המרכזי, ציורי קיר מיוחדים וביניהם, משובצות דמויות גיבורי על. לאחר הביקור במקדש, נגיע אל "גשר הידידות" (Friendship Bridge) - מעבר הגבול בין נונג קאי (Nong Khai) בתאילנד לויינטיאן (Vientiane), בירת לאוס - דרכו נעבור לעולם בו יראה לנו כי הכל עמד מלכת. לאחר מעבר הגבול, ניסע אל חבל לואנג נאמתה (Luang Namtha), בו נטייל בימים הבאים. באזור מספר רב של שבטי הרים ושמורות טבע. לעת ערב, נשתתף בטקס באסי מרתק ופרטי עבורנו, שינוהל על ידי שאמן משבט התאי דם (Thai Dam Tribe), במהלכו נקבל ברכות ויקשרו על ידינו חוטי נשמה. נהנה ממופע פרטי שבמהלכו ירקדו לפנינו בנות השבט את הריקודים הלאוסים המסורתיים, לצלילי כלי נגינה עתיקים ונדירים. את ארוחת הערב יבשלו עבורנו נשות הכפר, והאוכל יוגש בצורה מסורתית על עלי בננה - חוויה שבטית שאין שניה לה. בשני הלילות הבאים נלון ב- Phu Iu, בונגלוסים בלואנג נאמתה.

  יום 4, יום א', 3.12.17 חבל לואנג נמתה, מלאכות עתיקות ותרבויות משתנות בעומק ההרים
  חבל לואנג נאמתה (Luang Namtha) מגוון מאוד אתנית. זה לצד זה שוכנים כעשרים וחמישה שבטים, רובם ככולם חקלאים עובדי אדמה, הדוברים שפות שונות. מנהגיהם שונים, לבושם ייחודי, אורח חייהם אופייני רק להם והם מייצרים את כל צרכיהם בעצמם. עם חדירת המעצמה הסינית לאזור, מלאכות היד של בני השבטים, הפכו לחלק מעולם הולך ונעלם. בבוקר, נגיע לשבט תאי דנג (Thai Deng Tribe‬), שם נחווה יום סדנאות של מלאכות יד מסורתיות עתיקות. נתנסה בעבודה בנול, בקליעה בבמבוק, בפיסול בעלי בננה, בהפקת נייר מסיבים צמחיים ובצביעת בדים בצבעים המופקים מן הטבע. נטייל רגלית בין השבטים השונים, ניפגש עם בני שבט הלנטן (Lantan Tribe) ושבטי הלאו סון (Lao Suen Tribe‬), האקה (Akha Tribe‬) וההמונג
  (Hmong Tribe‬). נסיים את יומנו בהליכה קצרה בטבע, עד למפלים הסמוכים לכפר נאם די(Nam Dee) .

  יום 5, יום ב', 4.12.17 לואנג נמתה - לואנג פרבנג
  בבוקר ניפרד מחבל לואנג נאמתה וניסע אל עיירת הנזירים לואנג
  פרבנג (Luang Prabang). הדרך הררית ומשובצת בנופים של שדות אורז וכפרים מקומיים וראשוניים. בדרכנו, נעצור לביקורים בכפרים שההיסטוריה שלהם רוויות קרבות בעת החדשה ולקראת ערב, נגיע אל לואנג פרבנג. העיירה המיוחדת, "התכשיט" של דרום-מזרח אסיה, שוכנת בין ההרים, בלב ליבה של המדינה, במפגש של נהר המקונג
  (Mekong River) עם נהר נאם קאן (Nam Khan River). העיירה היא בירתה לשעבר של לאוס וערש התרבות הלאוסית העתיקה, שהוכרזה על ידי אונסק"ו בשנת 1995 כאתר מורשת עולמי. העיירה מלאה במקדשי פאר וספוגת מורשת. על שטח קטן יחסית נבנו אינספור מקדשים עתיקים ומחודשים פעילים. נזירים רבים מסתובבים בעיירה ובערב, שומעים את קולות שירתם במקדשים. האווירה בעיר אינה כבכל לאוס והיא מושפעת מהשושלות הסיניות העתיקות ששלטו במקום, מהמורשת הקמרית (קמבודיה) ומהשלטון הצרפתי. נצא לסיור רגלי מהנה ברחובותיה של העיירה ונעלה אל גבעת פוסי (Mount Phousi‬), הנקודה הגבוהה ביותר במרכז העיירה, ממנה נערוך תצפית נוף ונצפה בשקיעה מרהיבה. בארבעת הלילות הבאים נלון בלואנג פרבנג.

  יום 6, יום ג', 5.12.17 לואנג פרבנג - המרכז להצלת דובים - פארק הפרפרים - מפלי קואנג סי
  לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל מפלי קואנג סי (Kuang Si Water Fall‬) המרשימים, דרך שדות אורז מוריקים וכפרי שבטים אתניים. בכניסה לשמורה, נבקר במרכז לשימור והצלת דובים ונמשיך לטיול בשמורה בין טרסות, מפלים ובריכות טורקיז ציוריות עד למפל הענק, שם נוכל לטבול ולהשתכשך (המקומיים נוהגים לשכשך בבריכות בביגוד מלא). בתום הסיור בשמורה, נבקר בפארק הפרפרים ונוכל לצפות במגוון עצום של פרפרים, בכל שלבי חייהם, ביניהם, גם פרפרי הענק האופייניים לאזור. נמשיך לסיור ביער, בקרבת קברו של הנרי מוהוט
  (Henri Mouhot), בוטנאי וחוקר צרפתי שגילה וחקר את מקדשי אנגקור של ממלכת קמר (Khmer Empire) העתיקה בקמבודיה. לאחר ארוחת הערב, נטייל בשוק הלילה המיוחד והססגוני המפורסם ביותר בדרום-מזרח אסיה, אליו מגיעות כל יום נשות השבטים המתגוררים באזור, למכור את תוצרתן.


  יום 7, יום ד', 6.12.17 לואנג פרבנג - סדנת בישול לאוסי על גדות הנהר - שייט למערות פאק או
  נבלה את שעות הבוקר בסדנת בישול לאוסי. כהקדמה לסדנה, נבקר בשוק הבוקר השוקק של לואנג פרבנג ונכיר מוצרי טבע שגדלים באזור זה של העולם ופחות ידועים במערב. הסדנה מתקיימת בטבע, על גדות נהר המקונג ובמהלכה נלמד את עקרונות הבישול הלאוסי ונתנסה בצורות בישול שאינן מוכרות לנו. ארוחת הצהריים היום, תהיה מעשה ידינו לתפארה. בשעות הצהריים נעלה על סירה ארוכת זנב ונפליג במורד המקונג לכיוון מערות פאק או (Pak Ou Caves) השוכנות על צוק, על גדות הנהר. מהנהר מוביל גרם מדרגות לבן אל פתח המערה המזדקר ממצוקי ההר. המערה התחתונה מלאה בפסלי בודהה, בכל הגדלים, ונשקף ממנה נוף יפה של הנהר. המערה העליונה פחות מעניינת, אינה מוארת, ולעתים אף חלקלקה. נמשיך בשייט קצר ומהנה לביקור בכפר הקטן באן סאנג הַי
  (Ban Xang Hai), שתושביו מתמחים באריגה וביצור לַאוֹ-לַאוֹ (Lao-Lao), וויסקי האורז הלאוסי המקומי. את האורז מערבבים במים מנהר המקונג בכדים גדולים, ומהאורז המשומר מכינים את המשקה האלכוהולי. בתום השייט המהנה, נחזור אל לואנג פרבנג ללינה.

  יום 8, יום ה', 7.12.17 לואנג פרבנג - נזירים בזריחה שווקים ומורשת עתיקה
  עם אור ראשון, נצא לסמטאות העיירה לחזות ולהשתתף בטקס הנתינה שנערך כל יום בזריחה. במהלך הטקס, הנזירים יוצאים לרחובות בשורה ארוכה, ועוברים במקומות בהם התושבים מחלקים להם מזון למשך היום, ברוב פאר והדר. שורות שורות של נשים כורעות על הרצפה והנזירים עוברים על פניהן ומקבלים את מנחתם היומית. הצבע הכתום של בגדי הנזירים, משתלב עם צבעי הזריחה לחוויה ויזואלית ססגונית ומרגשת במיוחד. בהמשך, נבקר במוזיאון ארמון
  המלוכה Royal Palace Museum, Haw Kham)), המוזיאון הראשי והרשמי הממוקם בארמון מגורי מלך מיליון הפילים. נסייר במוזיאון ונלמד אודות ממלכת מיליון הפילים - תקומתה, שליטיה, נפילתה, והפיכתה למדינה קומוניסטית עד עצם יום הזה. נמשיך ונטייל בסמטאות העיירה ונתרשם ממבנים הבנויים בהשפעה צרפתית, בדרכנו אל מופע פרטי של מסַפֶר סיפורים מקסים, מלווה בנגינה. לעת ערב, נצא לארוחת ערב חגיגית ופרידה מהעיירה הקסומה.

  יום 9, יום ו', 8.12.17 לואנג פרבנג - ואנג ויאנג
  בשעות בוקר ניפרד מלואנג פרבנג וניסע דרומה לכיוון עיירת המטיילים ואנג ויאנג (Vang Vieng). בשעות הצהריים, נעצור לארוחת צהריים על שפת צוק קארסטי גבוה ומרשים. נמשיך לכיוון שוק חיות בר פיראטי הממוקם לעיתים בצד הדרך, ולעת ערב נגיע לעיירה השוכנת על גדת נהר נאם סונג (Nam Song River). מעל הנהר הרגוע, מתנשאים הרים מיוערים ובעלי מגוון צורות מיסטיות נפלאות, ביניהם מתפתלות מערות קארסטיות ולמרגלותיהם פרושים שדות אורז ירוקים וכפרים קטנים עם בתי קש, במבוק ועץ. בשני הלילות הבאים נלון במלון מפנק, על גדות הנהר.

  יום 10, יום שבת, 9.12.17 ואנג ויאנג
  היום נקדיש את יומנו לסיור באזור העיירה הקטנה הנראית ככפר שליו המוקף הרים ירוקים ורמים וטבע יפהפה. נטייל ברגל בין כפרים, עד שנגיע אל הלגונה כחולה - מעיין מאוד עמוק בצבע כחול כהה - שם נעצור למנוחה קלה (כשעתיים עד שעתיים וחצי הליכה במישור, כ- 7 ק"מ. המתקשים יוכלו לנסוע). לאחר ארוחת צהריים, נבקר במערות נטיפים ובמפלים באזור מיוער ולקראת השקיעה, נשוט בסירות קטנות על הנהר, בין הפאבים הצפים. הזרימה איטית ושלווה ותאפשר לנו ליהנות מהנוף היפה שמסביב, לצפות באורח החיים המיוחד לאורך הנהר ואף לעצור מדי פעם בדוכנים הקטנים על שפת הנהר, בהם ניתן לשתות שייק פירות או בירה קרה.

  יום 11, יום א', 10.12.17 ואנג ויאנג - שייט באגם נאם נגום - מפעל להפקת מלח - ויינטיאן
  בשעות הבוקר ניפרד מהעיירה הקסומה ואנג ויאנג ונמשיך בדרכנו דרומה, לאגם נאם נגום (Nam Ngum). מאגר המים המלאכותי נוצר מסכר שנבנה בתחילת שנות השבעים, על מנת להפיק חשמל הידרו-אלקטרי ורובו של החשמל המיוצר במקום, נמכר לתאילנד השכנה. האגם נחשב לגדול ביותר בלאוס והוא מלא באיים מיוערים. בכפרים לצד האגם, מתגוררים תושבים מקומיים מסבירי פנים, השומרים עדיין על אורח חיים מסורתי. נשוט בסירה גדולה בין האיים ובמהלך השייט, נהנה מארוחת צהריים - דגים טריים מהאגם. נעצור בלגונה מבודדת על אחד האיים, להשתכשכות במי האגם הנעימים והצלולים. בתום השייט המהנה, נמשיך בנסיעה דרומה ונבקר במפעל משפחתי קטן להפקת מלח מבטן האדמה, בדרכים מסורתיות. נמשיך אל ויינטיאן (Vientiane), עיר הבירה הקטנה, העדינה והשקטה, השוכנת על עיקול נהר המקונג. נבקר בטיילת הצרפתית המחודשת ובשוק הלילה הססגוני. בשני הלילות הבאים, נלון בויינטיאן.

  יום 12, יום ב', 11.12.17 ויינטיאן הבירה וסביבותיה
  לאחר ארוחת בוקר מפנקת במיוחד, נצא לסיור בבירת לאוס, ויינטיאן, שאינה דומה לאף יישוב אחר במדינה. לעומת בתי העץ והקש בכפרים הקטנים, היא נחשבת לעיר גדולה, רועשת ועמוסה, אך בהשוואה לבירות אסיה האחרות, היא אינה אלא כפר גדול. מרבית רחובותיה אינם סלולים, צמתים בודדים בה מתהדרים ברמזורים היחידים במדינה, ומרכזה הוא ערבוביה של ארכיטקטורה קולוניאלית צרפתית לצד מקדשים אסיאתיים. נעלה לשער הניצחון הלאוסי (Patuxai) לתצפית על כל העיר, נבקר בטאט לואנג (Tat Luang), הסטופה הקדושה, הגדולה והחשובה ביותר במדינה, שבמרכזה קבורה אחת מעצמותיו של בודהה. בשוק הבוקר המרכזי של המדינה, טלאט סאו(Talat Sao) דוכנים רבים עם מבחר סחורות, החל מבגדים וכלי בית, ועד מכשירי חשמל ועוד. בשוק נוכל לרכוש מוצרים ומתנות עם ניחוח מקומי, לשחרר ציפורים כלואות לחופשי כסימן למזל טוב, ולקבל ברכה מנזיר בודהיסטי. אחר הצהריים, ניסע מחוץ לעיר לביקור בפארק בודהה(Budha Park) - גן הפסלים המרשים ביותר בדרום-מזרח אסיה ובו יצירות מלט גדולות ממדים, המבוססות על המיתולוגיה הבודהיסטית וההינדית. הגן שוכן על שפת נהר המקונג, ונבנה כדי לקרב את לבבות הצעירים לדת הבודהיסטית.

  יום 13, יום ג', 12.12.17 ויינטיאן - פקסה - רמת בולוואן (שבטים, מפעל קפה ותה, מפלים)
  לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה ונטוס לחלקה הדרומי של לאוס. ננחת בעיר פקסה (Pakse), עיר בהשפעה תאית מוחלטת, בירת הדרום וצומת דרכים ראשית באזור, השוכנת במפגש נהר סה (Se) עם נהר המקונג.
  נצא לכיוון רמת בולוואן (Phu Phieng Bolaven), בה נטייל במהלך היום. הרמה הוולקנית הפורייה, מתנשאת לגובה ממוצע של 1300 מ', גשומה רוב השנה ומתגוררים בה מיעוטים אתניים רבים. הרמה היא גן עדן לגידולי פירות, הל, תה וקפה מזנים נבחרים אותם מגדלים בני השבטים המקומיים בתמיכת גופים שונים, ומייצאים את תוצרתם לכל רחבי העולם. נתארח בבית פרטי המשמש כמפעל קטן לקפה ותה, המעובדים עדיין בשיטות המסורתיות. נתוודע לאורחות חייהם של שבטי האזור, ששורשיהם בממלכה הקמרית והם שונים בתכלית משבטי הצפון שפגשנו. נבקר במפלי הצבי והאנטילופה (Tod Fan) ולקראת ערב, נרד מהרמה ונלון באתר נופש מיוחד על שפת הנהר.

  יום 14, יום ד', 13.12.17 רמת בולוואן - 4,000 אלפים האיים - האי דון קונג - מפלי קון פאפנג
  בשעות הבוקר נצא דרומה אל אזור 4,000 האיים (Si Phan Don), המחבר בין לאוס לקמבודיה. נהר המקונג, הזורם לאורך 4,350 קילומטר, מרמת טיבט עד וייטנאם, מגיע באזור זה בעונה הגשומה לרוחבו המקסימלי - 14 קילומטר. בחלק זה של הנהר, איים ואיונים רבים, אליהם מצטרפים כשיורדים פני המים בעונה היבשה, סלעים ואיונים נוספים - תוואי נוף ייחודי ומקסים שהעניק לאזור את שמו. נשוט בין איים שעליהם כפרים שהיו חלק חשוב בקשר שבין מחוז צ'אמפאסאק (Champassak)לממלכה הקמרית. נתרשם מהחיים לאורך הנהר בדרום-מזרח אסיה ומסגנון החיים המקומי האיטי והשלו. אם יתמזל מזלנו, נוכל אף לצפות במהלך השייט, בדולפיני נהר נדירים. נטייל רגלית באי דון קונג (Don Khong), באזור מסילת הברזל, שהוקמה ע"י הצרפתים עוד בשלהי המאה ה- 19 כעורק תחבורה מנהלי חשוב. נבקר במפלים המרשימים והגדולים ביותר בדרום-מזרח אסיה, מפלי קון פאפנג (Khon Phapheng Falls), בסמוך לכפר באן טקו (Ban Thako). לקראת ערב, נגיע למלון הממוקם על אי, בלב נהר המקונג.

  יום 15, יום ה', 14.12.17 4,000 אלפים האיים (לאוס) - סטונג טרנג (קמבודיה) - אגם טונלה
  בבוקר ניסע למעבר הגבול המחבר את 4,000 האיים בלאוס לעיירה סטונג טרנג (Stung Treng) שבקמבודיה (Cambodia). לאחר מעבר הגבול וקבלת אשרות הכניסה, ניסע אל אגם טונלה סאפ
  (Tonle Sap Lake), "האגם הגדול", הסמוך אל עיר המקדשים העתיקה אנגקור (Angkor), אחד מפלאי הטבע של קמבודיה. אגם המים המתוקים הגדול בעולם, ליבה של החקלאות הקמבודית, מחובר לנהר המקונג דרך נהר הטונלה סאפ (Tonle Sap River) ומשלש את גודלו בעונת הגשמים, לאחר שהוא קולט את מי השיטפונות. בעונת היובש, נהר הטונלה סאפ הופך את כיוון זרימתו לעבר נהר המקונג, והאגם חוזר לגודלו הרגיל של כ- 2600 קמ"ר. בעקבות הצפה מחזורית זאת, הופך האגם למרכז דיג פורה במיוחד. 75% מהדגים הנאכלים במדינה, מגיעים מהאגם, שהוכרז כשמורה מוגנת על ידי אונסק"ו. נוכל לצפות בכפרים צפים ציוריים המצויים בסביבת האגם - תופעה ייחודית ומעניינת של תושבים המעבירים את כל שנות חייהם בבתים שבנו על גבי רפסודות צפות בלב האגם. לעת ערב, נגיע אל העיירה סיאם ריפ (Siem Reap), בצפון-מערב קמבודיה. לאחר ארוחת הערב, נצא לסיור בשוק הלילה הססגוני. בשני הלילות הבאים נלון סיאם ריפ.

  יום 16, יום ו', 15.12.17 סיאם ריפ - מתחם מקדשי אנגקור
  עם עלות השחר, נצא לצפות בזריחה במתחם מקדשי אנגקור
  (Angkor Temples), שהוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי ב- 1992, ונחשב לאחד מההישגים הארכיטקטוניים המפוארים ביותר של האנושות. המקדש המרכזי, אנגקור ואט (Angkor Wat), הוא המבנה הדתי הגדול ביותר בעולם והמפורסם ביותר במתחם שנבנה במאה ה- 12 על ידי המלך סוריאבארמאן השני, לו נקדיש את רוב היום. המקדש מסמל מיזוג מושלם של סמליות וסימטריה ומהווה מקור גאווה וחוזק לכל בני ממלכת קמר. נשוב למלוננו לארוחת בוקר, לאחריה נתחיל את סיורנו במקדש ונתרשם מהפאר והעוצמה שלו. נשמע סיפורי מיתולוגיה הינדית ונלמד על נפלאות האימפריה הקמרית, המתוארים על ידי תבליטים ופסלים, לאורך של כמעט קילומטר. נסייר במקדש הפנימי, בדרכנו אל המרפסת העליונה והמפורסמת, ממנה נגיע אל הפסגה - הלב הקדוש של אנגקור ואט, בירת ממלכת אנגקור הקדומה והמלך ג'איאוואראם השביעי (Jayavaram VII) שבנה מבצר בלתי חדיר בלב האימפריה שלו. נבקר בבאנטאי סראי (Banteeay Srey) ובאתרים נוספים ככל שיותיר הזמן. את יום הטיול נסיים בריחוף בכדור פורח ונצפה על מקדשי אנגקור ממעוף הציפור (מותנה בתנאי מזג האוויר). בערב נהנה ממופע פולקלור, כולל ארוחת ערב במסעדה.

  יום 17, יום שבת, 16.12.17 סיאם ריפ -בנגקוק - תל אביב
  לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בשער הדרומי של אנגקור ת'ום
  (Angkor Thom), נראה את מקדש באיון (Bayon Temple), המפורסם על 54 מגדליו המקושטים ב- 216 פרצופים מחייכים. נסיים את הביקור במתחם המקדשים העצום, במקדש פרה קאן (Preah Khan Temple), מקדש הטבע היפה ביותר בקמבודיה, המתאפיין בשילוב עצים בצורות שונות, הצומחים מהסדקים שבין אבני המקדש. נבקר במרפסת המלך המצורע (Terarace of the Leper King), ובאתרים נוספים. נשוט באגם הטונלה סאפ ונבקר בשוק הצף. ניפרד מקמבודיה בארוחת ערב מוקדמת, לאחריה נצא לשדה התעופה, לקראת טיסת הערב לבנגקוק, ממנה נמשיך ארצה, לאחר חצות.
  * הנחיתה בארץ, ביום א', 17.12.17 בבוקר

  הערות:
  1. תכנית הטיול המופיעה לעיל, מציינת נקודות פוקוס ודוגמה לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלד וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות ההדרכה או מנהל הסמינר.
  2. לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות בבתי המלון ו/או מקלחת ו/או אמבטיה (למען הסר ספק, בחדר תהיה מקלחת או אמבטיה).
  3. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו, כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל, לא ניתן במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות).
  4. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה היא של חברת התעופה בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
  5. אלה מבין מטיילנו שביקרו כבר בקמבודיה ומעוניינים לבקר בלאוס בלבד, הדבר אפשרי. לפרטים נוספים אנא צרו קשר עם משרדנו.
  6. הזמנת הושבה רגילה במחלקת תיירים בטיסות אל-על לתאילנד אינה כרוכה בתשלום.
  7. הזמנת מושב ביציאת חירום הלוך ושוב בטיסות אל-על כרוכה בתשלום של 225$ לנוסע (מושב הממוקם ביציאת חירום, בעל מרווח רגליים גדול יותר משאר המושבים במחלקת התיירים ולכן מעניק נוחות טיסה מרבית).
  8. הזמנת מושב תיירים פלוס הלוך חזור בטיסות אל-על (הממוקם בקדמת מחלקת תיירים ומציע מרווח רגליים גדול יותר וזווית הטיית מושב גדולה יותר) כרוכה בתשלום של 325$ לאדם.
  9. ניתן לאשר הושבה בתיירים פלוס או ביצירת חירום רק לאחר כרטוס. חשוב לציין שבמקרים בהם כרטיסי הטיסה יכורטסו זמן רב לפני מועד היציאה, יחולו דמי ביטול כרטיסי הטיסה על אלה המבטלים כמתחייב מחוקי הביטול של חברות התעופה (יתכן אף מחיר הכרטיס במלואו).
  10. אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
  11. עקב עליית הביקוש העולמי לטיולים, אנו נמצאים בתחרות מתמדת להשיג מקומות בטיסות ובבתי המלון. אנו מבקשים להדגיש את חשיבות ההרשמה המוקדמת, מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחייב בפני חברת התעופה ובתי המלון, ולוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע.
  12. הטבה מיוחדת לרישום מוקדם לנרשמים עד 31.07.17: הנחה בסך 100 דולר, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים! טל"ח
 • המחיר: 4990 דולר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25 מטיילים
  5295 דולר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20 מטיילים
  5495 דולר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 15 מטיילים
  הטבה מיוחדת לנרשמים עד 31.07.17: 100 דולר הנחה לנוסע+6 תשלומים+V.I.P בנתב"ג!
  הנחה לנרשמים בין 1-17.08.17: 50 דולר הנחה לנוסע.
  למטייל מתמיד: הנחה בסך 25 דולר עבור הטיול הראשון, ועוד 10 דולר לכל טיול נוסף מאז.
  מטייל מתמיד עם "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע אתנו לחו"ל אחרי 1.01.14.

  המחיר כולל:
  טיסה: טיסות סדירות בחברת אלעל ובחברת
  Air Bangkokושתי טיסות פנים.
  לינה: בבתי מלון ברמת 4* ו- 5* או הטובים בנמצא
  כלכלה: על בסיס פנסיון מלא
  הדרכה: מדריכה ישראלית המתמחה באזור, מתגוררת במקום ודוברת את השפה הלאוסית, מצוות ההדרכה של
  קשרי תרבות תבל ומלווה ארגוני*.
  תחבורה: אוטובוס תיירות ושייט, על פי התכנית
  - מפגש הכנה מקיף בארץ, כולל הרצאת מבוא
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  - אשרות כניסה ללאוס וקמבודיה
  - דמי כניסה לאתרים ולפעילויות
  - תשר לנותני השירותים המקומיים בלבד
  לנרשמים עד 31.07.17: 100 דולר הנחה, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה, ליווי P.I.V בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין, ובביקורת הדרכונים.

  המחיר אינו כולל:
  - תוספת למטייל בחדר ליחיד: 1021 דולר
  - מיסי נמל, דלק וביטחון: 121 דולר
  - הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, שתייה, טלפון,
  בידור וכו').
  - ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
  - כל הוצאה, מס ו/או היטל שאינם כלולים ומפורטים
  במחיר הכולל של הטיול.
  - שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי
  הנמל, הדלק והביטחון, החל מ- 13.07.17.
  - תשר למדריכת הטיול
  - ביטוח בריאות ומטען (חובה!!!)
  - מומלץ להוסיף לביטוח גם הטסה רפואית, איתור
  וחילוץ. יש לוודא את הכסוי במקרה של ביטול.
  החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל
  ו/או לחפציו במהלך הטיול.  נהלי רישום ותשלום
  הרשמה: הרישום לסמינר באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר, או במשרדי "קשרי תרבות תבל": רח' ויצמן 74, כפר סבא, מיקוד 4425038. טל: 072-2116888, פקס: 09-7428885, דוא"ל: dialog@k-tarbut.co.il
  הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.

  אפשרות ביטול:
  * הודעת הביטול, מכל סיבה שהיא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה).
  מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.
  • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 50 דולר למטייל דמי רישום
  וטיפול, אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
  • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 07- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
  ימי עבודה: ימים א'-ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הטיול מותנית במינימום 15 משתתפים. טל"ח.
  ** בשל דמי הביטול הגבוהים, אנו ממליצים להוציא במקביל להרשמה, פוליסת ביטוח הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה, יואל זיו יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברת הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.

  הערות:
  1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושירותי התיירות השונים בארץ היעד.
  2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם. טל"ח

התקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888