קוריאה – פריחת הדובדבן וחגיגות האביב (הטיול מלא)

קוריאה – פריחת הדובדבן וחגיגות האביב (הטיול מלא) 31.03.18 - 14.04.18

איתמר (איתי) סופר - מומחה בתרבות קוריאה, חי את ההוויה הקוריאנית, מתגורר בגיונגג'ו בקוריאה מאז 2004 ונשוי לקוריאנית. דובר, קורא וכותב קוריאנית. התמקד בלימוד המסורת, המנהגים, ההוויה והתרבות המקומית תוך כדי התנסות אישית בחיי היום יום.

עופר דנון - היזם ומקים של . Explore Koreaמומחה בתרבות קוריאה ויפן. חי את ההוויה העסקית והתרבותית של צפון מזרח אסיה מ- 1995 במסגרת עבודתו כנשיא חברת Orbotech Ltd ביפן וכסמנכ”ל פיתוח עסקים במטה החברה בישראל. בשנים האחרונות עופר מתכנן, מארגן מוביל ומדריך טיולי עומק ייחודיים לקוריאה ומוביל ומדריך טיולים ליפן.

להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • חודש אפריל אהוב ביותר על הקוריאנים - החורף הקר והמושלג מפנה את מקומו לאביב, מזג האוויר מתחמם בהדרגה ועונת הגשמים עדיין לא החלה. הטבע מתקשט בשלל גווני פריחה: מהוורוד-לבן של עץ הדובדבן, הצהוב החזק של עץ הפורסיטיה, האשכולות הסגולים של עץ הלילך ועד למרבדים הענקיים של שיחי האזליה. בשדות האורז, שמתעוררים מתרדמת החורף הארוכה, מוריקים נבטי השעורה שנזרעה בהם בראשית הסתיו. הלב מתמלא בשמחה של התחלה ועשייה חדשה.

  קוריאה הדרומית צמחה בעשורים האחרונים באופן ראוי להערצה ולחיקוי: מעוני ונחשלות למעצמה כלכלית מובילה בכל תחומי התעשייה והמסחר; משלטון מלכים ואצילים לדמוקרטיה משגשגת. במסענו נחווה את המיזוג בין מסורת לקדמה. נסייר בסיאול, עיר אולטרה מודרנית, בה נמצא מגדלי עסקים מעוצבים ומיוחדים בצד ארמונות עתיקים ושווקים עממיים. נתוודע לאורחות החיים של העם הקוריאני, תרבותו ומנהגיו, נפגוש אומנים קוריאניים המתמחים באומנויות מסורתיות עממיות מגוונות, ונתחקה אחר השילוב המיוחד והמרתק של שימור המסורות העתיקות בצד חדשנות טכנולוגית מהמתקדמות בעולם. נטייל גם בנופי הטבע המגוונים ועוצרי הנשימה של חצי האי הקוריאני.
  מסעות העומק מתאימים לאנשים שזוהי פגישתם הראשונה עם קוריאה, המעוניינים בהכרות מעמיקה עם האתרים הקלאסיים ובמקביל להגיע למחוזות עלומים, המוכרים בעיקר בקרב האוכלוסייה המקומית. נטייל בקבוצה קטנה ונזכה לחוויה איכותית ומעמיקה במפגשנו עם תרבותה הייחודית של קוריאה. מועדי הטיול, המסלול והאתרים נבחרו בקפידה רבה כדי להגיע לשיא פריחת עץ הדובדבן ולחגיגות האביב.
  לנו קוריאה היא לא "עוד יעד". היא "היעד". את מסע האביב יובילו שני המומחים מצוות Explore Korea - איתמר (איתי) סופר ועופר דנון שניהם חיים ונושמים קוריאה מבוקר ועד ליל, והם יחשפו בפניכם את רבדיה הגלויים והסמויים של תרבות ייחודית זו.

  קוריאה מהווה עדיין תרבות עלומה ולא מוכרת לתיירים מערביים. הזדמנות לתגליות וחוויות ייחודיות. אתם מוזמנים לצאת עמנו למפגש עם הקסם הקוריאני.
 • יום 1 – 31 במרץ, יום שבת | בדרכנו לקוריאה
  נפגש בשעות הערב בשדה התעופה בן-גוריון ונטוס לקוריאה הדרומית בטיסת לילה.

  יום 2 – 1 באפריל, יום ראשון | סיאול (Seoul)
  בשעות אחר הצהריים ננחת בשדה התעופה של סיאול (אינצ'ון). נצא לעיר לטעימה ראשונה מקוריאה ברובע האומנים, האומנות והגלריות המפורסם אינסה דונג (Insadong). בהמשך הערב נתכבד יחדיו בארוחת הערב הראשונה שלנו על אדמת קוריאה.
  לינה: סיאול

  יום 3 – 2 באפריל, יום שני | סיאול
  הימים הבאים יוקדשו להיכרות בלתי אמצעית עם עיר הבירה השוקקת של קוריאה הדרומית, סיאול: בהליכה, במוניות, ברכבלים ובמערכת הרכבות התחתיות היעילה. נתחיל את סיורנו לאורך אפיק הנחל צ'אונגיצ'און ((Cheonggycheon Stream, העובר במרכז סיאול, וממנו נגיע לכיכר העיר והשדרה המרכזית (Seoul plaza ושדרת (Sejog-daero. נמשיך לסיור בארמון המלך גיונגבוק (Gyeongbokgung), הארמון המרשים מתקופת שושלת ג'וסון הקונפוציאנית, ששלטה בקוריאה מהמאה ה-14 ועד הסיפוח היפני ב-1910. נחזה בטקס החלפת המשמרות המפורסם, ונמשיך למוזיאון הלאומי לפולקלור. אחרי ארוחת הצהריים נשוטט ברובע בוקצ'ון (Bukchon), בו התגוררו האצילים ופקידי המלוכה. תחנתנו הבאה תהיה בבית העירייה המרשים, המשלב אדריכלות מודרנית עם המבנה ההיסטורי מתקופת השלטון היפני בקוריאה. נסיים את היום בביקור במרכז העיצוב החדשני DDP (Dongdaemun Design Park), בתכנונה של האדריכלית זאהה חדיד. זהו קומפלקס בעיצוב עתידני, המזכיר חללית "חייזרים" שנחתה לביקור בכדור הארץ. בשעות החשיכה המבנה מואר במופע אורות קסום בשלל צבעים, המשתנים משנייה לשנייה.
  לינה: סיאול

  יום 4 – 3 באפריל, יום שלישי | סיאול וסביבתה
  המחצית הראשונה של היום תוקדש לאחד הפרקים החשובים והמרכזיים ביותר בתולדות קוריאה – מלחמת קוריאה, חלוקתה וכמיהתם של תושבי קוריאה הדרומית לאיחוד עם אחיהם בצפון. נתחיל את יומנו בביקור במוזיאון המלחמה, המתעד צעד אחר צעד את הרקע וההיסטוריה של הסכסוך בין שתי הקוריאות, ונמשיך לסיור מיוחד באזור המפורז DMZ (Korean DeMilitarized Zone), המפריד בין קוריאה הדרומית לקוריאה הצפונית (הסיור מותנה באישור מראש). נחוש את הניגוד בין הרצון העז של תושבי הדרום לאיחוד עם אחיהם שנותרו בצפון לבין המאבק של אנשי הצפון בקוריאה הדרומית, המסמלת עבורם את הקפיטליזם המערבי. נחזור העירה ונבקר בהר נאם-סאן (ההר הדרומי), שבראשו מתנוסס מגדל סיאול הנראה לכל עבר, ממנו נצפה על המטרופולין הענקית (הביקור במגדל מותנה בראות טובה). נמשיך לארוחת ערב ולחוויה תרבותית בלתי נשכחת.
  לינה: סיאול

  יום 5 – 4 באפריל, יום רביעי | כפר פולקלור, סווון (Suwon), ג'ונג'ו (Jeonju)
  נפרד זמנית מסיאול ונצא אל כפר הפולקלור (Korean Folk Village). נשתלב עם התושבים המקומיים – תלמידי בתי ספר, משפחות וילדים, שבאים להתרפק על אורחות החיים המסורתיים. נמשיך לעבר סווון ונשמע את סיפורה של העיר, שכמעט ירשה את מקומה של סיאול כבירה. אחר הצהריים יוקדש לביקור במבצר הוואסונג (Hwaseong), המשתרע על חלק גדול ממרכז העיר, והוכרז כאתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו בשנת 1997. נמשיך דרומה לעיר ג'ונג'ו, בירת מחוז ג'ולה.
  לינה: ג'ונג'ו


  יום 6 – 5 באפריל, יום חמישי | ג'ונג'ו, הדונג(Hadong)
  ג'ונג'ו הינה בירת ייצור הנייר הקוריאני המסורתי "Hanji", שבעת העתיקה שימש לא רק לכתיבה וציור, אלא גם לציפוי רצפות הבית וקירותיו, ולמגוון רב של שימושים נוספים. נפתח את היום בביקור במוזיאון ייחודי, בו נלמד על "תרבות הנייר" במהלך ההיסטוריה האנושית ועל התפתחות הנייר הקוריאני, סגולותיו ורזי ייצורו. נצא לשיטוט ברובע העתיק הקסום של ג'ונג'ו (Jeonju Hanok Village), בו נחוש כאילו שעון הזמן עצר מלכת. הרובע עבר תהליך שימור וחידוש בשנים האחרונות. נהלך בינות בתי מלאכה, חנויות מסורתיות וסדנאות אומנים. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך למקדש האין-סה (Haeinsa) המבודד, שהיה אחד האתרים הראשונים בקוריאה שהוכר כאתר מורשת עולמית. במקדש מאוחסנים ה"טריפיטאקה קוריאנה" - 81,258 לוחות עץ, עליהם חרוטות דרשותיו הקדושות של בודהה. נמשיך למלוננו, שממוקם בליבה של שמורת הטבע הלאומית ג'יריסאן (Jirisan).
  לינה: שמורת הר ג'ירי

  יום 7 – 6 באפריל, יום שישי | הדונג, ג'ינאה ,(Jinhae) בוסאןBusan) )
  נשכים קום ולאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במרחב הכפרי. נבקר בכפר קסום, המוכר רק בקרב התושבים המקומיים. נתוודע לקהילה הייחודית, שמאסה באופי החיים העירוני המודרני ומאמינה באורח חיים בדרכו של טאנגון (,Tangun "שליט הר הליבנה"), אבי האומה הקוריאנית. בנוסף לטבע הפראי האזור מפורסם בשדרות עצי הדובדבן, שבשיא פריחתם יוצרים "מנהרות פריחה" קסומות ביופיין. נמשיך לאזור הדרום-מזרחי של חצי האי הקוריאני, ניסע לאורך קו החוף לעבר העיר ג'ינאן, הסמוכה לבוסאן, בה מתקיים מדי שנה בתחילת אפריל פסטיבל הפריחה הגדול ביותר בקוריאה
  בנוסף לפריחה המדהימה העיר מפורסמת גם כעיר נמל ראשית של הצי הקוריאני, ובחלק מאירועי הפסטיבל משתתפים חיילי הצי. מג'ינאה נמשיך לבוסאן - עיר הנמל המרכזית של קוריאה והשער הכלכלי לדרום מזרח אסיה. נעלה למגדל בוסאן, ממנו נצפה על מרחבי העיר, הנמל והים. נמשיך לביקור בשוק בינלאומי ובמתחם פסטיבל הסרטים הבינלאומי, המתקיים במקום מדי שנה, בתחילת חודש אוקטובר.
  לינה: בוסאן

  יום 8 – 7 באפריל, יום שבת | בוסאן, האי ג'ג'ו (Jeju)
  נקדיש את יומנו לעיר בוסאן, עיר נמל יפה ותוססת. נפתח את היום בביקור באזור הייונדאי דוסאן, הידוע בחופיו הקסומים ובאדריכלות העכשווית ששולבה בו, ובמתחם APEC המפורסם, בו התקיימה בשנת 2005 פסגת ראשי 21 הכלכלות המובילות של האזור. נמשיך לביקור בשוק הדגים ג'אגאלז'י (Jagalchi), המפורסם ביותר בקוריאה, אשר שמו יצא למרחקים באיכות ובמבחר פירות הים והדגה. ונתוודע למאכליה המסורתיים של העיר ולמרכז העיר השוקק חיים. לאחר ארוחת הצהריים נשים את פעמינו לביקור בכפר הפולקלור גמצ'און (Gamcheon Culture Village). כפר הפולקלור, שזכה לתואר "מצ'ו פיצ'ו של בוסאן", הינו רובע ציורי וצבעוני השזור בגלריות ובבתי קפה ייחודיים, והוא בנוי על שיפולי ההרים היורדים לעבר מפרץ בוסאן. אחר הצהריים נמריא מבוסאן בטיסה ישירה לאי ג'ג'ו. עם נחיתתנו באי נמשיך למלוננו, שממוקם על קו החוף הקסום.
  לינה: האי ג'ג'ו

  יום 9 – 8 באפריל, יום ראשון | האי ג'ג'ו
  יומנו יוקדש להיכרות עם אתרים נבחרים של האי ג'ג'ו, שצורף בשנת 2011 לרשימת פלאי עולם הטבע החדשים של זמננו. נפתח בסיור במערת הלבה מנג'נגול (Manjanggul Cave), הארוכה בעולם, ונלמד את ההיסטוריה הגיאולוגית של האי. נמשיך לביקור במוזיאון האניו ((Haenyo Museum, המספר את סיפורן של נשות ההאניו, הצוללות ושולות את פרי הים ממעמקים באופן מסורתי, ללא שימוש בבלוני חמצן, וחיות במסגרת קהילה מטריארכאלית, בה הנשים אחראיות לפרנסת המשפחה. אם ישחק לנו המזל נוכל לצפות בהן בפעולה. נעפיל לפסגות הרי הגעש סאונגסן ילצ'ולבונג (Seongsan Ilchulbong) וסאן גום בורי, מהם נשקף נוף מרהיב לכל עבר. נמשיך בביקור במפלי צ'אונג'איאון (Cheongjeyeon Waterfall), שפירוש שמם בקוריאנית הוא "אגם האל". מקור השם באגדה מקומית, המספרת על שבע פיות אשר שירתו את מלך גן העדן, שבחרו לרחוץ במימי אגם צלולים באי ג'ג'ו. אם זמננו יאפשר נמשיך בסיורנו אל נמל העיר המקומית סאוגוויפו (Seogwipo) ולעבר גשר סיאונגיו, המיוחד בעיצובו האדריכלי ונראה בזמן השקיעה כלהבה על רקע הים הכחול.
  לינה: האי ג'ג'ו

  יום 10 – 9 באפריל, יום שני | האי ג'ג'ו, בוסאן, גיונגג'ו (Gyeongju)
  את הבוקר נפתח בסיור רגלי בשמורת ג'אל מול (Jal Mul Recreation Forest) ונלך ביער ארזים סבוך ומקסים ביופיו, כדרך הקוריאנים, המרבים לטייל בטבע. נמשיך לעבר פארק האבנים של ג'ג'ו (Jeju Stone Park), פארק אקולוגי ותרבותי המלווה את "תרבות האבן", שהינה ציר מרכזי בהיסטוריה, בגיאולוגיה הוולקנית ובתרבות האנושית של האי, שעל פי אמונת המקומיים נברא ע"י האלה האם הלמנג (Seolmundae Halmang), שאחראית גם לבריאתם של האבנים, האדמה, הרוח, הברזל והמים. נחזור לעיר ג'ג'ו ונסייר בשוק המסורתי המפורסם דונגמון ((Dongmun, שם נוכל להתענג על מגוון הצבעים והשפע של פירות ההדר והתוצרת המקומית שנמכרת בו. אחר הצהרים נעזוב את האי בטיסה ישירה לבוסאן ומשם נמשיך לעיר גיונגג'ו, בירתה העתיקה של קוריאה בתקופת שושלת שילה, שארבעה אתרים בה הוכרו ע"י אונסק"ו כאתרי מורשת עולמית. לאחר ארוחת הערב נבקר במתחם אנאפג'י ,(Anapji) בו נזכה לצפות בשילוב הקסום וההרמוני של מבני הארמון המסורתיים, בריכת המים והטבע שמסביב, כשהם מוארים באור נגוהות. מראה שלא יישכח.
  לינה: גיונגג'ו


  יום 11 – 10 באפריל, יום שלישי | גיונגג'ו
  ביומיים הקרובים נפתח צוהר מרתק ובלתי אמצעי אל העם הקוריאני, תרבותו, מנהגיו ומסורתו. נשכים קום ויחד עם המוני הקוריאנים נצא לסיור בוקר לפריחת הדובדבן מסביב לאגם בומוןBomun) ) המפורסם. את המשך יומנו נקדיש לביקור באתריה של העיר גיונגג'ו. נתחיל במתחם בולגוקסה (Bulguksa) המקודש, שהוכרז כאתר מורשת עולמית בשנת 1995. עצירתנו הבאה תהיה בכפר האומנים של גיונגג'ו, בו נתוודע לאומנויות ומלאכות מסורתיות כפי שהשתמרו מזמן שושלת שילה (Shilla). נמשיך לביקור ברובע העתיק הקסום של גיונגג'ו, וניקח חלק באופן אישי באורח החיים ובמנהגים המסורתיים של התושבים המקומיים. אחר הצהריים נבקר במתחם הקברים המרשים של מלכי שושלת שילה. תלי הקברים נותרו חתומים עד היום, ובקבר היחיד שנפתח (באקראי, כשאיכר חפר בשולי התל) נמצאו בין השאר כתרי זהב של מלכי שילה, שהעתקיהם מוצגים במקום. נבקר גם בצ'אמסאנגדה (Cheomsangdae), מצפה הכוכבים הראשון באסיה.
  לינה: גיונגג'ו

  יום 12 - 11 באפריל, יום רביעי | גיונגג'ו, אולסאן (Ulsan), גיונגג'ו
  היום נתמקד במיזוג הייחודי לקוריאה בין מסורת לקדמה.
  נצא בבוקר לביקור במספנה של חברת יונדאי בעיר אולסאן, הנמצאת דרומית לגיונגג'ו. יונדאי, מעבר להיותה ענק מוביל בתעשיית הרכב ובתעשיות נוספות, הינה חברת בניית האניות המובילה בעולם, עם פלח שוק של יותר מ-15% (הביקור מותנה באישור החברה). הידעתם – המספנה הוקמה בשנת 1972 ומאז ועד היום בנתה יותר מ-2000 אניות, שסופקו ללקוחות ביותר מ-52 מדינות.
  את המשך היום נחווה במפגשים אנושיים ותרבותיים קסומים ומרתקים.
  לינה: גיונגג'ו

  יום 13 – 12 באפריל, יום חמישי | גיונגג'ו , ההואה (Hahoe), סוקצ'ו (Sokcho)
  בשעות הבוקר המוקדמות נצפין לכיוון העיר אנדונג (Andong) - מרכזו של הקונפוציוניזם הדרום קוריאני. באנדונג נבקר בכפר ההואה (Hahoe), שתרגום שמו הוא "הכפר המוקף מים". האתר הוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו בשנת 2010. הכפר משמר את הארכיטקטורה וצורת החיים שהיתה מקובלת בתקופת שושלת ג'וסון, לפני כ-600 שנה. נשוטט בכפר ונחווה את אופי החיים המיוחד למקום והשילוב הציורי של פריחה, הפורצת בשיאה בכל מקום. נמשיך לביקור במוזיאון המסכות המיוחד. לאחר ארוחת הצהריים נתוודע למלאכות ואומנויות מסורתיות של התושבים המקומיים. בהמשך דרכנו, אם זמננו יאפשר, נבקר בגשר ווריאאונגיו (Woryeonggyo Bridge), העובר מעל הנהר נקדונג (Nakdong). הגשר הינו גשר העץ התלוי הארוך ביותר בקוריאה (387 מטר). צורתו המיוחדת של הגשר, כנעל אישה מסורתית (שנקראת בקוריאנית מיטורי (Mituri, מקורה באגדה מקומית טרגית על אישה שיצרה משערה זוג נעלי מיטורי, בגעגועים אין קץ לבעלה, שהלך לעולמו בטרם עת. המעשה שעשתה הינו סמל לאהבה טהורה ונתינה אצילית במסורת הקוריאנית. לאורך גדות הנהר גדלים עצי דובדבן ובאביב הם מתמלאים "באין סוף של לבן וורוד", כאשר מי הנהר הכחולים מהווים רקע ליופי הקסום. בשעות הערב נגיע לעיר הנמל סוקצ'ו. לאחר ארוחת הערב נצא לשמורת הר סאוראק (Seoraksan), הסמוכה לעיר. השמורה נחשבת בעיני רבים מהקוריאנים כאזור הטבע היפה ביותר בחצי האי. את הלילה נבלה ב'בועה תרבותית אנגלית' - מלון ייחודי הממוקם בלב השמורה, שהוא גם מוזיאון לתרבות אנגליה, מהביטלס ועד האוטובוס האדום האגדי.
  לינה: שמורת הר סאוראק


  יום 14 – 13 באפריל, יום שישי | שמורת הר סאוראק (Seoraksan), סיאול
  נקדיש את יומנו ל"אדריכלות הטבע" – סיור בשמורת הר סאוראק. את פנינו יקבלו המוני קוריאנים הבאים "לתפוס שתי ציפורים במכה אחת" - מרבדים של צבעי פריחה (גם עצי דובדבן, כמובן) בטבע פראי קסום. נעפיל לפסגתו של הר גואהן גום סהונג (Gwongeumseong), ממנה נפרסת תצפית מרהיבה לכל עבר. נסייר במנזר סינאונג סה (Sinheungsa) ונפגוש בפסל הבודהה מברונזה הגדול ביותר בחצי האי. נבקר במפל "הדרקון המעופף", ובדרך המובילה אליו נחווה את עוצמת הטבע בהליכה בקניונים שמשני עבריהם מתלולים נישאים. אחר הצהרים נחזור לכיוון סיאול.
  לינה: סיאול

  יום 15 – 14 באפריל, יום שבת | סיאול – תל אביב
  זהו יומנו האחרון בקוריאה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במקדש ג'וגיה סה (Jogyesa), המשמש כמרכז המינהלי והרוחני של הזרם המרכזי בבודהיזם הקוריאני, ונתרשם מהאווירה החגיגית ומאלפי מנורות הלוטוס המקשטות את המתחם לקראת יום ההולדת של בודהה, שיחול בעוד כחודש. נמשיך לביקור במוזיאון הלאומי של קוריאה. מי שיחפוץ בהשלמת קניות או בסיור פרידה מקוריאה המסורתית, יוכל לבקר ברחוב האומנים אינסה דונג, הסמוך למלוננו. הרובע מפורסם בכל קוריאה בשפע החנויות לממכר פריטים קוריאניים, גלריות, בתי תה מסורתיים ומוכרי רחוב ססגוניים. אחר הצהריים נצא בטיסה מסיאול לתל אביב.

  הערות:

  • הטיול מתמקד בשיטוט בנתיבי ההוויה הקוריאנית ואינו טיול למיטיבי לכת, אולם לצורך הגעה לחלק מהאתרים נדרשת הליכה, לעתים הליכה במדרון וכן עלייה במדרגות.
  • כדי להתוודע לאורחות החיים של העם הקוריאני, תרבותו ומנהגיו, נשתמש בחלק מהזמן בתחבורה ציבורית בטיולינו בסיאול (רכבת תחתית, מוניות, רכבלים ועוד).
  • יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות.
  • אין צורך בוויזה לכניסה לקוריאה הדרומית.
  • אין צורך בחיסונים לביקור בקוריאה הדרומית.
  • בבתי מלון בקוריאה הדרומית אין שירות נשיאת מזוודות (במידת הצורך יעזרו למשתתפים נהג האוטובוס ומדריכי הטיול).
  • תוכנית הטיול המופיעה לעיל כפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות, שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות Explore Korea.
  • התוכנית מבוססת על מועדי הנחיתה וההמראה של טיסות חברת קוריאן אייר מישראל ואליה. אם יחולו שינויים במועדים אלה תשתנה התוכנית בהתאם.
  • הטיול מתוכנן לשיא עונת פריחת הדובדבן בקוריאה (על בסיס זמני הפריחה בשנים האחרונות). הפריחה תלויה במזג האוויר, שאינו ניתן כמובן לחיזוי, ויתכן מצב בו הפריחה תקדם לזמן הטיול או תאחר.
  • התוכנית כוללת טיסות פנימיות מבוסאן לאי ג'ג'ו ובחזרה לבוסאן.
  • במהלך הטיול ישולבו "מגוון הפתעות תרבותיות", מפגשים אנושיים וביקורים באתרים נוספים שלא מופיעים בתוכנית הטיול.

  טל"ח
   
 • מחיר הטיול:
  מחיר הטיול למטייל בחדר זוגי הינו 5970$ (המחיר כולל את עלות מיסי נמל ודלק בחברת קוריאן אייר, בסך 432$ למטייל).

  הערות:
  - עלותו של טיול ייחודי זה גבוהה במעט מטיולינו האחרים לאור יציאתו בשיא תקופת החגים בישראל.
  - לנרשמים עד ה-4 בינואר 2018 תינתן הנחת רישום מוקדם בסך 100$ למטייל.
  - מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה.
  - תוספת ליחיד בחדר - סך של 910$ למטייל.
  - זיכוי עבור כרטיס הטיסה למטיילים שטסים באופן עצמאי - סך של 1330$ למטייל (הזיכוי כולל את עלות מיסי נמל ודלק בחברת קוריאן אייר, בסך 432$ למטייל).
  - Explore Korea שומרת לעצמה את הזכות לעדכן את מחיר הטיול אם יחולו שינויים במחירי שירותי הקרקע או במחירי הטיסות, גם אם המטייל שילם תשלום חלקי או מלא.

  המחיר כולל:
  • טיסות בינלאומיות ישירות בחברת קוריאן אייר – ישראל-קוריאה-ישראל
  • טיסות פנימיות – בוסאן-האי ג'ג'ו-בוסאן
  • 15 ימי טיול
  • טיול בקבוצה קטנה - עד 25 מטיילים
  • 13 לילות בבתי מלון מערביים מודרניים, שווה ערך ל-4* ויותר (בקוריאה אין דירוג כוכבים)
  • תחבורה: אוטובוס תיירים צמוד ונסיעות משלימות באמצעי תחבורה מגוונים (תחתית / מוניות / רכבלים ועוד)
  • הדרכה צמודה של איתמר סופר (איתי) - מומחה בתרבות קוריאה, המתגורר בכפר בקוריאה ונשוי לקוריאנית. דובר, קורא וכותב קוריאנית שוטפת.
  • ניהול ליווי והדרכה של עופר דנון המייסד והבעלים של .Explore Korea
  • 13 ארוחות בוקר
  • 1 ארוחת צהריים
  • 11 ארוחות ערב
  • כניסות לכל האתרים
  • מגוון פעילויות וחוויות ייחודיות - הטיול משופע בפעילויות חווייתיות, כמו פסטיבלי פריחה, הופעת פולקלור, מפגשים תרבותיים, סדנת ייצור נייר ועוד.
  • אסופת מאמרים ייחודית - "מסע מרתק בארץ השחר השלו" - תוענק לכל מטייל
  • מכשירי שמע


  המחיר אינו כולל:
  • ארוחות שאינן כלולות ברשימת "המחיר כולל"
  • ביטוח רפואי ומטען
  • חריגה ממועד הטיסה הקבוצתית
  • הוצאות בעלות אופי אישי

  אופן רישום ותנאי התשלום:
  • להבטחת מקום בטיול יש להרשם אצל עופר דנון:
  o טלפון 054-4734897, Offer-d@explorekorea.co.il
  • תנאי תשלום: ניתן לשלם בכל אמצעי התשלום המקובלים, לרבות כרטיסי אשראי. להלן תנאי התשלום לטיול:
  o מקדמה בסך 2,000 ₪ למטייל תשולם במעמד ההרשמה לטיול.
  o יתרת התשלום למחיר הטיול תועבר עד ה-12 לפברואר 2018.
  o התשלומים יבוצעו לפי שער דולר העברות והמחאות גבוה ביום התשלום.
  o ניתן לשלם את יתרת התשלום ב-3 תשלומים דולריים או שקליים שווים בכרטיס אשראי, ללא ריבית והצמדה. אם החיוב דולרי, כל תשלום יתורגם לערכו השקלי ביום החיוב של הלקוח.
  o התשלומים יבוצעו אצל מאיה מור מ'דיזנהאוז רמת השרון', שאחראית מטעמנו על גביית התשלום.* מאיה תשמח לענות לכל שאלה בנושא תשלומים וטיסות. ניתן ליצור עמה קשר בטלפון ישיר: 03-548-8183 בימים א-ה, בשעות 09:00–15:30.
  o מטיילים שיבחרו לשלם במזומן (בשקלים או בדולרים) - ניתן לבצע את התשלום בכל סניפי דיזנהאוז ברחבי הארץ. יש לפנות למאיה לפני התשלום והיא תנחה אתכם כיצד לבצעו.
  o ניתן גם לשלם בהמחאה אחת במזומן (לא ניתן לשלם בתשלומים במספר המחאות).
  o משתתפים שיבחרו לבצע העברה בנקאית, להלן פרטי הבנק והחשבון:
   הבנק הבינלאומי הראשון, סניף צמרות הרצליה 064, חשבון מספר 409-098000
   עבור דיזנהאוז - רמת השרון
   הערה: אנא ציינו בהעברה "עבור טיול לקוריאה אפריל 2018 "

  תנאי דמי ביטול:
  • עד 31 ימי עבודה לפני יציאת הטיול – ייגבו 500 ₪ דמי ביטול.
  • מ-30 ימים ועד 20 ימי עבודה לפני יציאת הטיול ייגבו דמי ביטול בסך 35% ממחיר הטיול לאדם.
  • מ-19 ימים ועד 14 ימי עבודה לפני יציאת הטיול ייגבו דמי ביטול בסך 55% ממחיר הטיול לאדם.
  • מ-13 ימים ועד 7 ימי עבודה לפני יציאת הטיול ייגבו דמי ביטול בסך 70% ממחיר הטיול לאדם.
  • מ-6 ימי עבודה לפני יציאת הטיול, או במהלך הטיול, ייגבו דמי ביטול מלאים.

  הודעה על ביטול יש למסור ל-Explore Korea בכתב במייל לעופר דנון Offer-d@explorekorea.co.il
  הגדרת "ימים" או "ימי עבודה" - ימי עבודה הם הימים א' עד ה' - להוציא חג או ערב חג.


  כללי / תקנון:
  • הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס אינה נמצאת בשליטתנו (ככלל ברוב חברות התעופה לא ניתן במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס, להבדיל מהזמנות אישיות).
  • בקוריאה אין דירוג "כוכבים" רשמי ומפורסם לבתי מלון בדומה למדינות אחרות בעולם. כדי לתת למטיילים מדד על איכות בתי המלון בהם אנו משתכנים אנו משווים אותם לתקינה המקובלת באירופה (HOTREC- EHQ).
  • החדרים בקוריאה לרוב קטנים מהמקובל במערב. כדי שנוכל ליהנות ממרחב אישי גדול יותר, החדרים המוזמנים על ידינו הינם מסוג Double Bed – DB (מיטה אחת גדולה), Non-Smoking. למטיילים החולקים חדר יוזמן חדר TWN (שתי מיטות נפרדות).
  • אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה היא של חברת התעופה בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
  • מטיילים שטסים שלא במסגרת הקבוצה יהיו אחראים להגיע באופן עצמאי ועל חשבונם משדה התעופה למלון ובחזרה לשדה.
  • לפני הטיול ייערך מפגש קבוצה.
  • בשל דמי הביטול הגבוהים אנו ממליצים להוציא במקביל להרשמה פוליסת ביטוח הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. לידיעתכם, בסוכנויות ביטוח רבות ניתן כיום לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל המאפשרת ביטוח 90 יום מראש ויותר.
  • Explore Korea תהיה רשאית להודיע על ביטול טיול, מלא או חלקי, אף בהתראה קצרה ביותר, אם לפי שיקול דעתנו הבלעדי והמוחלט לא ניתן לבצעו או שנוצרה מניעה או סכנה בביצועו, בנסיבות שאינן תלויות בנו, לרבות בשל שביתות, התרעות, הנחיות של רשויות מוסמכות, מגפות, פגעי טבע, מצבי מלחמה וחירום וכיו"ב (מצבי כוח עליון). בכל מקרה כאמור, אנו לא נהיה אחראים לכל נזק, ישיר או עקיף, או לאי נעימות עקב הביטול המלא או החלקי.
  במקרה של ביטול מלא כאמור, יוחזרו למטייל הכספים ששולמו לחברה בפועל, בשקלים, בקיזוז כל הוצאה אשר הוציאה החברה (לרבות התחייבות של החברה) ואשר לא קיבלה בעבורה החזר.
  אם בוטל הטיול באופן חלקי, יוחזרו למטייל התשלומים בעבור שירותי הקרקע אשר לא ניצל בלבד, בקיזוז אלו אשר החברה לא תקבל בעבורם החזר. בכל מקרה שבו מטייל יחליט לבטל את יציאתו לטיול, לרבות בגין הסיבות דלעיל, יחולו לגביו ההוראות המפורטות במחירון בנוגע לאפשרות ביטול.
  על אף האמור לעילExplore Korea תעשה כל מאמץ אפשרי לפעול מול כל הספקים להחזרת התשלומים ששולמו ע"י המטיילים.
  • Explore Korea לא תהיה אחראית לכל נזק, ישיר או עקיף, לגוף או לרכוש, שייגרם למטייל במהלך הטיול או עקב ביטולו או שינויים בו, מכל סיבה שהיא, לרבות בגין תאונה, גנבה, אובדן של כבודה או מסמכים, או הוצאות שיהיה על המטייל להוציא בגינם. אם הוציאה החברה הוצאה כלשהי בעבור המטייל, יהא המטייל חייב בהשבה מלאה שלה לחברה. המטייל מתחייב לרכוש בעצמו ובעבורו ביטוח מלא ומתאים לגוף ולרכוש, בלא זכות שיבוב כלפי החברה או מי מטעמה.
  • Explore Korea שומרת לעצמה את הזכות לדחות בקשה להרשמה ו/או לסרב לשתף כל אדם אשר לדעתה עלול להפריע למהלכו התקין של הטיול, ללא כל צורך לנמק את עמדתה בנידון. החברה שומרת לעצמה את הזכות להפסיק השתתפותו של מטייל אשר התנהגותו ו/או מצב בריאותו מונעים המשך השתתפותו בטיול ו/או פוגעים או עלולים לפגוע במטייל עצמו, במדריך או במשתתפים אחרים, והכל על פי שיקול דעתו הבלעדי והמוחלט של המדריך בטיול. במקרה של הפסקת השתתפות כאמור, לא יוחזרו למטייל הכספים אשר נגבו על הטיול אלא אם החברה תקבל החזר בעבור אותו חלק יחסי שלא נוצל.
  * כל הכתוב לעיל מתייחס לגברים ולנשים כאחד. טל"ח.
  * 'דיזנהאוז רמת השרון' הינה קבלן של Explore Korea ואיננה אחראית לקביעת מחיר הטיול ולמדיניות התשלומים של המטיילים.
 • גאוגרפיה
  חצי האי הקוריאני ממוקם בקצה הצפון מזרחי של יבשת אסיה. אורכו של חצי האי הקוראני הינו 1020 ק"מ ורוחבו 175 ק"מ. חצי האי מחולק לרפובליקה של קוריאה (דרום קוריאה) השוכנת בדרום חצי האי ולרפובליקה העממית הדמוקרטית של קוריאה השוכנת בצפון (צפון קוריאה). שתי המדינות מופרדות על ידי איזור צבאי מפורז המכונה (Demilitarized zone). בצפון לדרום קוריאה גבול עם צפון קוריאה, במזרח היא גובלת בים המזרחי ובמערב בים הצהוב. בנוסף לחצי האי, גבולות דרום קוריאה כוללים עוד כ- 3200 איים הפזורים לאורך חופיה.
  שטחה של דרום קוריאה הינו כ-100,000 ק"מ מרובע, כ-70% ההשטח הינו הררי ולא מיושב. רבים מההרים הגבוהים ביותר של קוריאה הם חלק מרכס טאבק (Taebaek). ההר המפורסם והציורי ביותר הוא הר Seoraksan.
  ההר הגבוה ביותר בקוריאה הוא הר Hallasan, הר געש רדום שממומקם במרכז האי ג'יג'ו . ממוצע המשקעים השנתי הינו 1245 מ"מ, למרות כמות המשקעים הגבוהה, כ-60% מכמות המשקעים אובדת כניגר עילי במהלך השיטפונות וגשמים העזים.

  אקלים ומזג אויר
  דרום קוריאה ממוקמת בין קו רוחב 38 ו-33 וקו אורך 126 ו-132. המדינה מתאפיינת באקלים יבשתי קר ויבש בחורף, וחם ולח בקיץ. החורפים מושפעים מרוחות מערביות המגיעות מסיביר ומונגוליה בעוד הקיץ מושפע מרוחות לחות וחמות המגיעות מהאוקיינוס השקט. בקוריאה ארבע עונות ברורות ותחומות. האביב מגיע בתחילת אפריל ונמשך עד סוף מאי.הקיץ, החם והלח, מתחיל ביוני ונמשך כארבעה חודשים עד סוף חודש ספטמבר. הקיץ ברובו גשום מאד, עונת הגשמים מתחילה בסוף חודש חודש יוני ונמשכת עד אמצע יולי. הסתו מתחיל בחודש אוקטובר ומתאפיין בימים בהירים ונעימים. בחודש נובמבר מזג האויר מתקרר והחורף נמצא בתחילתו ומגיע לשיאו בחודש ינואר שבו הטמפרטורות לעיתים קרובות צונחות מתחת ל 15- מעלות. האקלים באי ג'ג'ו, (Jeju) השוכן בדרום מערב חצי האי הקוריאני, הינו אקלים סובטרופי מתון.

  אוכלוסיה (נתוני 2010)
  אוכלוסיית דרום קוריאה מונה כ-49 מיליון תושבים (אוכלוסית צפון קוריאה מונה כ-24 מיליון תושבים). צפיפות האוכלוסיה הינה כ488 תושבים לקמ"ר. קצב צמיחת האוכלוסיה הינו 0.26% לשנה. תוחלת החיים הינה כ-77 שנים לגברים וכ-84 שנים לנשים. במפקד האוכלוסין שנערך ב-2005 כ-50% מניסקרים דיווחו שהינם משתייכים לקבוצה דתית כלשהי. בניהם כ-11 מיליון בודהיסטים וכ-14 מיליון נוצרים.שלושת הערים הגדולות ביותר בקוריאה הינן: סיאול המכילה כ-10.4 מיליון תושבים, אחריה בוסאן עם 3.6 מיליון תושבים, אחריה אינוצאן עם 2.7 מיליון תושבים.

  הדגל הלאומי
  הדגל הדרום קוריאני נקרא טאגאוקגי Taegeukgi. עיצוב הדגל מסמל את עקרונות היין והיאנג. (המושג יין – ויאנג מגיע במקורו מהפילוספיה הסינית העתיקה והמטפיזיקה, המתאר את שני הכוחות מנוגדים אך משלימים המצויים בכל הדברים ביקום). העיגול במרכז הדגל מחולק לשני חלקים שווים. החלק האדום העליון מייצג את הכוחות הקוסמיים היוזמים של יאנג. לעומת זאת, החלק הכחול התחתון מייצג את הכוחות הקוסמיים המגיבים של היין. שני הכוחות מגלמים את היסודות של תנועה מתמדת, איזון והרמוניה המאפיינת את המרחב של אינסוף. המעגל מוקף בארבע צורות המכונות טריגרמים (trigram) אחת בכל פינה. כל טריגרמים מסמל את אחד מארבעת היסודות האוניברסליים: שמים, אדמה, אש ומים.
 •  

התקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888