קוריאה - פסטיבלי האביב וחגיגות יום ההולדת של בודהה

קוריאה - פסטיבלי האביב וחגיגות יום ההולדת של בודהה 17.05.18 - 31.05.18

איתמר (איתי) סופר - מומחה בתרבות קוריאה, חי את ההוויה הקוריאנית, מתגורר בגיונגג'ו בקוריאה מאז 2004 ונשוי לקוריאנית. דובר, קורא וכותב קוריאנית. התמקד בלימוד המסורת, המנהגים, ההוויה והתרבות המקומית תוך כדי התנסות אישית בחיי היום יום.

אילה דנון -  גיאוגרפית, בוגרת תואר שני בגיאוגרפיה כלכלית. חיה את ההוויה של צפון מזרח אסיה מ-1996 במסגרת חיים ביפן. יזמית ומקימת 'יפן חוויה אחרת . Explore Japan'. אילה מומחית בתכנון, ארגון והדרכת מסעות עומק ייחודיים ליפן. בשנים האחרונות, מובילה ומדריכה טיולי עומק ייחודיים לקוריאה.

להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • בחודש מאי הימים בהירים ושמשיים. מזג האוויר מתייצב, כמות הגשמים עדיין קטנה והטבע נצבע לאיטו בירוק עז. רחובות הערים מתמלאים במיליוני פנסי לוטוס לכבוד יום הולדתו של בודהה הקרב ובא. סביב אירוע זה נחגגים פסטיבלים רבים בכל רחבי קוריאה.
  קוריאה הדרומית צמחה בעשורים האחרונים באופן ראוי להערצה ולחיקוי: מעוני ונחשלות למעצמה כלכלית מובילה בכל תחומי התעשייה והמסחר; משלטון מלכים ואצילים לדמוקרטיה משגשגת. במשך כל מסענו נחווה את המיזוג בין מסורת לקדמה. נסייר בסיאול, עיר אולטרה מודרנית, בה נמצא מגדלי עסקים מעוצבים ומיוחדים בצד ארמונות עתיקים ושווקים עממיים. נתוודע לאורחות החיים של העם הקוריאני, תרבותו ומנהגיו, נפגוש אומנים קוריאניים המתמחים באומנויות מסורתיות עממיות מגוונות, ונתחקה אחר השילוב המיוחד והמרתק של שימור המסורות העתיקות בצד חדשנות טכנולוגית מהמתקדמות בעולם. נטייל גם בנופי הטבע המגוונים ועוצרי הנשימה של חצי האי הקוריאני.
  מסעות העומק מתאימים לאנשים שזוהי פגישתם הראשונה עם קוריאה, המעוניינים בהכרות מעמיקה עם האתרים הקלאסיים ובמקביל להגיע למחוזות עלומים, המוכרים בעיקר בקרב האוכלוסייה המקומית. נטייל בקבוצה קטנה ונזכה לחוויה איכותית ומעמיקה במפגשנו עם תרבותה הייחודית של קוריאה. מועדי הטיול, המסלול והאתרים נבחרו בקפידה רבה כדי להגיע לשיא החגיגות והפסטיבלים ליום הולדתו של בודהה.
  לנו קוריאה היא לא "עוד יעד". היא "היעד". את מסע האביב יובילו שני המומחים מצוות Explore Korea - איתמר סופר ואילה דנון. שניהם חיים ונושמים קוריאה מבוקר ועד ליל, והם יחשפו בפניכם את רבדיה הגלויים והסמויים של תרבות ייחודית זו.

  קוריאה מהווה עדיין תרבות עלומה ובלתי מוכרת לתיירים מערביים, הזדמנות לתגליות וחוויות ייחודיות. אתם מוזמנים לצאת עמנו לקסם הקוריאני.
 • יום 1 – 17 במאי, יום חמישי | בדרכנו לקוריאה
  נפגש בשעות הערב בשדה התעופה בן-גוריון ונטוס לקוריאה הדרומית בטיסת לילה.

  יום 2 – 18 במאי, יום שישי | סיאול ((Seoul
  בשעות אחר הצהריים ננחת בשדה התעופה של סיאול (אינצ'ון). נצא לעיר לטעימה ראשונה מקוריאה. נעפיל להר נאם-סאן (ההר הדרומי), שבראשו מתנוסס מגדל סיאול הנראה לכל עבר, ממנו נצפה על המטרופולין הענקית (הביקור במגדל מותנה בראות טובה). בהמשך הערב נתכבד יחדיו בארוחת הערב הראשונה שלנו על אדמת קוריאה.
  לינה: סיאול

  יום 3 – 19 במאי, יום שבת | סיאול
  יומנו יוקדש להיכרות עם עיר הבירה של קוריאה הדרומית, סיאול. נתחיל את סיורנו לאורך אפיק הנחל צ'אונגיצ'און ((Cheonggycheon Stream, העובר במרכז סיאול. משם נמשיך לסיור בארמון המלך גיונגבוק (Gyeongbokgung), ארמון מרשים מתקופת שושלת ג'וסון הקונפוציאנית, ששלטה בקוריאה מהמאה ה-14 ועד הסיפוח היפני ב-1910, ונחזה בטכס החלפת המשמרות המפורסם. מהארמון נמשיך למוזיאון הלאומי לפולקלור. נשוטט ברובע בוקצ'ון (Bukchon), בו התגוררו האצילים ופקידי המלוכה. תחנתנו הבאה תהיה רובע האומנים, האומנות והגלריות המפורסם אינסה דונג (Insadong) והסמטאות המוליכות אליו. עם רדת החשכה נצפה ונשתתף בפסטיבל מנורות הלוטוס של סיאול (Lotus Lantern Festival). זהו האירוע התרבותי הגדול ביותר שמתקיים בקוריאה מדי שנה, בסוף השבוע שלפני יום הולדתו של בודהה.

  יום 4 – 20 במאי, יום ראשון | סיאול, DMZ, האי ג'ג'ו (Jeju)
  את חלקו הראשון של היום נקדיש להכרת כמיהתם של תושבי קוריאה הדרומית לאיחוד עם שכנתם מצפון. נפתח את היום בסיור מיוחד ומתואם מראש באזור המפורז ( DMZ- Korean DeMilitarized Zone), המפריד בין קוריאה הדרומית לקוריאה הצפונית. נחוש את הניגוד בין הרצון העז של תושבי הדרום לאיחוד עם אחיהם שנותרו בצפון, לבין המאבק של אנשי הצפון בקוריאה הדרומית, המסמלת עבורם את הקפיטליזם המערבי. אחר הצהריים נשוב לשוטט בסיאול. נבקר במקדש ג'וגיה סה (Jogyesa), המשמש כמרכז המינהלי והרוחני של הזרם המרכזי בבודהיזם הקוריאני. נתרשם מהאווירה החגיגית, הקישוטים הצבעוניים והחגיגות לכבוד יום ההולדת של בודהה. ברחוב הראשי שלפני המקדש וברחובות הסמוכים נפגוש אלפי מאמינים, החוגגים את פסטיבל יום ההולדת בתפילה, ריקודים, שירה ומלאכות מסורתיות. נצטרף לחוגגים ונהנה מהחוויה.
  אם זמננו יאפשר נצא לביקור במרכז העיצוב החדשני DDP (Dongdaemun Design Park), בתכנונה של האדריכלית זאהה חדיד. זהו קומפלקס בעיצוב עתידני, המזכיר חללית "חייזרים" שנחתה לביקור בכדור הארץ. בשעות החשיכה המבנה מואר במופע אורות קסום בשלל צבעים, המשתנים משנייה לשנייה.
  בשעות אחר הצהריים המאוחרות נעזוב את סיאול ונצא בטיסה לאי ג'ג'ו. עם נחיתתנו באי נצא למלוננו.
  לינה: האי ג'ג'ו

  יום 5 – 21 במאי, יום שני | האי ג'ג'ו
  יומנו יוקדש להיכרות עם אתרים נבחרים של האי ג'ג'ו, שצורף בשנת 2011 לרשימת פלאי עולם הטבע החדשים של זמננו. נפתח בסיור במערת הלבה מנג'נגול (Manjanggul Cave), הארוכה בעולם, ונלמד את ההיסטוריה הגיאולוגית של האי. נמשיך לביקור במוזיאון האניו ((Haenyo Museum, המספר את סיפורן של נשות ההאניו, הצוללות ושולות את פרי הים ממעמקים באופן מסורתי, ללא שימוש בבלוני חמצן, וחיות במסגרת קהילה מטריארכאלית, בה הנשים אחראיות לפרנסת המשפחה. אם ישחק לנו המזל נוכל לצפות בהן בפעולה. נעפיל לפסגות הרי הגעש סאונגסן ילצ'ולבונג ((Seongsan Ilchulbong וסאן גום בורי, מהם נשקף נוף מרהיב לכל עבר. נמשיך בביקור במפלי צ'אונג'איאון (Cheongjeyeon Waterfall), שפירוש שמם בקוריאנית הוא "אגם האל". מקור השם באגדה מקומית, המספרת על שבע פיות אשר שירתו את מלך גן העדן, שבחרו לרחוץ במימי אגם צלולים באי ג'ג'ו. בערב יום ההולדת של בודהה נשתלב יחד עם המאמינים בביקור במקדש יקצ'ואונסה ((Yakcheonsa, הנחשב למקדש הבודהיסטי הגדול במזרח. גובה המקדש כ-30 מטרים ושטחו משתרע על פני יותר מ-3,000 מטרים רבועים. המקדש יהיה בשיא הדרו וקדושתו לקראת יום ההולדת – מראה קסום ובלתי נשכח.
  לינה: האי ג'ג'ו


  יום 6 – 22 במאי, יום שלישי | האי ג'ג'ו, וולג'אונגסה Woljeongsa))
  היום הוא יום הולדתו של בודהה! זהו יום חג לאומי בקוריאה, בו חוגגים את יום הולדתו של בודהה, שלפי האמונה הבודהיסטית נולד בשנת 1029 לפני הספירה. מיליוני מאמינים יפקדו ביום זה את המקדשים ברחבי המדינה, לתפילות ולחגיגות יום ההולדת, וכך נעשה גם אנחנו. לאחר ארוחת הבוקר נבקר, כהמוני המאמינים הנרגשים, במנזר גוואן אום סה (Gwon Um Sa) היפהפה, השוכן למרגלות הר הלה. לאחר הביקור נשים פעמינו לנמל התעופה, נעזוב את האי הקסום ונטוס ישירות למחוז גאנגוון (Gangwon-do), הנמצא בקצה הצפון מזרחי של קוריאה. לאחר הנחיתה נצא לחוויה מסורתית מיוחדת ומשם היישר למרחבי הטבע ההרריים בהם נחבא מנזר וולג'אונגסה, בו נשהה למשך יממה, נחווה את אופי החיים הנזירי ונחגוג את יום הולדתו של בודהה. בהגיענו למנזר "נוריד הילוך" במעבר מעולמנו העמוס והסואן לעולמו של בודהה. נצטרף לנזירים ולשאר המאמינים לחוויה רוחנית בלתי נשכחת של שותפות בשמחת יום ההולדת. למחרת, באור ראשון, נשכים כדרך הנזירים לטקס הבוקר הבודהיסטי, נלמד ונתנסה במדיטציה ובדרך חייהם של הנזירים.
  לינה: מנזר וולג'אונגסה


  יום 7 – 23 במאי, יום רביעי | וולג'אונגסה, שמורת הר סאוראק (Seoraksan)
  בשעות הבוקר המאוחרות נפרד מחברינו הנזירים ומחגיגות יום ההולדת לבודהה וניסע למערת וואנסאנגול (Wansangol), המפורסמת בתופעות הטבע התת-קרקעיות הייחודיות שבה: אגמים, מפלים, נטיפים ועוד. אל המערה נעפיל בנסיעה מרתקת ברכבת מונורייל, המטפסת בשיפוע חד מאוד בין ההרים הנישאים. בשעות הערב נגיע לעיר הנמל סוקצ'ו (Sokcho). לאחר ארוחת הערב נצא לשמורת הר סאוראק (Seoraksan), הסמוכה לעיר. השמורה נחשבת בעיני רבים מהקוריאנים כאזור הטבע היפה ביותר בחצי האי. את הלילה נבלה ב'בועה תרבותית אנגלית' - מלון ייחודי הממוקם בלב השמורה, שהוא גם מוזיאון לתרבות אנגליה, מהביטלס ועד האוטובוס האדום האגדי.
  לינה: שמורת הר סאוראק

  יום 8 – 24 במאי, יום חמישי | שמורת הר סאוראק
  נקדיש את יומנו ל"אדריכלות הטבע" בשמורת סאוראק. נעפיל לפסגתו של הר גואהן גום סהונג (Gwongeumseong), ממנה נפרסת תצפית מרהיבה לכל עבר. נסייר במנזר סינאונג-סה (Sinheungsa), נפגוש בפסל הבודהה מברונזה הגדול ביותר בחצי האי ונתרשם מהאווירה המיוחדת של המקום ומהקישוטים לכבוד יום ההולדת של בודהה. נבקר במפל "הדרקון המעופף", ובדרך המובילה אליו נחווה את עוצמת הטבע בהליכה בקניונים שמשני עבריהם מתלולים נישאים, מים זורמים וטבע פראי. אחר הצהריים נצא לסיור באזור הנמל של העיר סוקצ'ו ולארוחת ערב האופיינית למטעמי האזור.
  לינה: שמורת הר סאוראק


  יום 9 – 25 במאי, יום שישי | שמורת הר סאוראק, אנדונג, גיונגג'ו (Gyeongju)
  בשעות הבוקר, אם זמננו יאפשר, נבקר במתחם באוג'ו-קאן (בית הבמבוק השחור), בו נולדו האישה שין סה אים דאנג ובנה יול גוק אי-אי ,(Shin Sa Im Dang & Yul Gok Yi-Yi) שהינם מודל לחיקוי לעם הקוריאני. נמשיך בנסיעה דרומה לכיוון העיר אנדונג (Andong) - מרכזו של הקונפוציוניזם הדרום קוריאני. באנדונג נבקר בכפר ההואה (Hahoe), שתרגום שמו הוא "הכפר המוקף מים". האתר הוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו בשנת 2010. הכפר משמר את הארכיטקטורה וצורת החיים שהייתה מקובלת בתקופת שושלת ג'וסון, לפני כ-600 שנה. נשוטט בכפר ונחווה את אופי החיים המיוחד למקום, ונתוודע באופן בלתי אמצעי למלאכות ואומנויות מסורתיות של התושבים המקומיים. נמשיך לביקור במוזיאון המסכות המיוחד. אחר הצהריים ניסע לעיר גיונגג'ו, בירתה העתיקה של קוריאה בתקופת שושלת שילה, שארבעה אתרים בה הוכרו ע"י אונסק"ו כאתרי מורשת עולמית. לאחר ארוחת הערב, אם מזג האוויר יאפשר, נבקר במתחם אנאפג'י ,(Anapji) ששימש בעבר כארמון נסיכי שושלת שילה. נזכה לצפות בשילוב הקסום וההרמוני של מבני הארמון המסורתיים, בריכת המים והטבע שמסביב, כשהם מוארים באור נגוהות. מראה שלא ישכח.
  לינה: גיונגג'ו

  יום 10 – 26 במאי, יום שבת | גיונגג'ו
  את יומנו נקדיש לביקור באתריה של העיר גיונגג'ו. נתחיל את ביקורנו במתחם הקברים המרשים של מלכי שושלת שילה. תלי הקברים נותרו חתומים עד היום, ובקבר היחיד שנפתח (באקראי, כשאיכר חפר בשולי התל) נמצאו בין השאר כתרי זהב של מלכי שילה, שהעתקיהם מוצגים במקום. נבקר גם בצ'אמסאנגדה (Cheomsangdae), מצפה הכוכבים הראשון באסיה. נמשיך לביקור ברובע העתיק הקסום של גיונגג'ו, בו נתוודע באופן בלתי אמצעי לאורח החיים ולמנהגים המסורתיים של התושבים המקומיים.
  אחר הצהריים נבקר במתחם בולגוקסה (Bulguksa) המקודש, שהוכרז כאתר מורשת עולמית בשנת 1995.
  עצירתנו הבאה תהיה במנזר גולגול סה Golgulsa)), שם נחזה בהדגמה מאלפת של תלמידי אמנות הלחימה זן מודו (Seon Mudo).
  לינה: גיונגג'ו


  יום 11 – 27 במאי, יום ראשון | גיונגג'ו, בוסאןBusan) )
  נצא בבוקר לכיוון בוסאן, עיר הנמל הראשית של קוריאה והעיר השנייה בגודלה במדינה, עיר נמל יפה ותוססת. נתחיל את ביקורנו באזור הייונדאי דוסאן, הידוע בחופיו הקסומים ובאדריכלות העכשווית ששולבה בו, ובמתחם APECהמפורסם, בו התקיימה בשנת 2005 פסגת ראשי 21 הכלכלות המובילות של האזור. נמשיך לביקור בשוק הדגים ג'אגאלז'י (Jagalchi), המפורסם ביותר בקוריאה, אשר שמו יצא למרחקים באיכות ובמבחר פירות הים והדגה. נתוודע למאכליה המסורתיים של העיר ולמרכז העיר השוקק חיים. ממרכז העיר נעפיל להר יונגדוסאן (Yongdusan) במערכת מדרגות נעות. על פסגת ההר ניצב מגדל בוסאן, ממנו ניתן לצפות על מרחבי העיר, הבנויה על חוף הים בינות למפרצים, חופים ואיים. נמשיך לביקור בכפר הפולקלור גמצ'און (Gamcheon Culture Village). הכפר, שזכה לתואר "מצ'ו פיצ'ו של בוסאן", הינו רובע ציורי וצבעוני השזור בגלריות ובבתי קפה ייחודיים, והוא בנוי על שיפולי ההרים היורדים לעבר מפרץ בוסאן.
  לינה: בוסאן

  יום 12 – 28 במאי, יום שני | בוסאן, אולסאן (Ulsan), האין-סה (Haeinsa), הדונג (Hadong)
  היום נתמקד במיזוג הייחודי לקוריאה בין מסורת לקדמה.
  נצא בבוקר לביקור במספנה של חברת יונדאי בעיר אולסאן, הנמצאת דרומית לגיונגג'ו. יונדאי, מעבר להיותה ענק מוביל בתעשיית הרכב ובתעשיות נוספות, הינה חברת בניית האניות המובילה בעולם, עם פלח שוק של יותר מ-15% (הביקור מותנה באישור החברה). הידעתם – המספנה הוקמה בשנת 1972 ומאז ועד היום בנתה יותר מ-2000 אניות, שסופקו ללקוחות ביותר מ-52 מדינות. נמשיך לביקור במקדש האין-סה (Haeinsa) המבודד, שהיה אחד האתרים הראשונים בקוריאה שהוכר כאתר מורשת עולמית. במקדש מאוחסנים ה"טריפיטאקה קוריאנה" - 81,258 לוחות עץ, עליהם חרוטות דרשותיו הקדושות של בודהה. נמשיך בנסיעה בדרכי נוף יפהפיות למלוננו, שממוקם בליבה של שמורת הטבע הלאומית ג'יריסאן (Jirisan) ומוקף מכל עבריו במטעי תה.
  לינה: שמורת הר ג'ירי


  יום 13 – 29 במאי, יום שלישי | הדונג, ג'ונג'ו (Jeonju)
  אזור הדונג, הנמצא בשמורת ג'יריסאן, מפורסם מאוד בקוריאה באיכות גידולי התה המשובחים שלו ובמדרונות התלולים שעליהם נטועים בטרסות שיחי התה. למשכימי קום, נצא יחדיו לסיור בוקר בינות למטעי התה ולאורך הנהר החוצה את השמורה. אחרי ארוחת הבוקר נלמד את תהליך הכנת התה ונתנסה בטקס שתיית תה מסורתי. נמשיך בנסיעה בנופי טבע קסומים לביקור בכפר "האנפה הכחולה", המוכר רק בקרב התושבים המקומיים. נתוודע לקהילה הייחודית, שמאסה באופי החיים העירוני המודרני ומאמינה באורח חיים בדרכו של טאנגון (,Tangun "שליט הר הליבנה"), אבי האומה הקוריאנית. אחרי ארוחת הצהריים נשים פעמינו לעבר שמורת מאיסן (Maisan), המפורסמת בתופעת הטבע של הר "אוזני הפיל" ובמקדש טפ-סה (Tap-sa), הייחודי באופן בנייתו והשתלבותו ההרמונית עם הטבע הסובב אותו. במקדש כ-80 פגודות הבנויות מאבנים המונחות אחת על גבי על השנייה, ללא כל חומר מלכד. לנוכח קדושת המקום הטענה היא שתהיה אשר תהיה עוצמת הרוח, הפגודות לא יתמוטטו ויישארו במקומן. נשוטט בינות לפגודות ונחוש את האווירה המיוחדת השורה במקום. נמשיך לעיר ג'ונג'ו, בירת מחוז ג'ולה. ג'ונג'ו הינה בירת ייצור הנייר הקוריאני המסורתי "Hanji", שבעת העתיקה שימש לא רק לכתיבה וציור, אלא גם לציפוי רצפות הבית וקירותיו, ולמגוון רב של שימושים נוספים.
  לינה: ג'ונג'ו

  יום 14 – 30 במאי, יום רביעי | ג'ונג'ו, סיאול
  נפתח את היום בביקור במוזיאון ייחודי, בו נלמד על "תרבות הנייר" במהלך ההיסטוריה האנושית ועל התפתחות הנייר הקוריאני, סגולותיו ורזי ייצורו. נצא לשיטוט ברובע העתיק הקסום של ג'ונג'ו (Jeonju Hanok Village), בו נחוש כאילו שעון הזמן עצר מלכת. הרובע עבר תהליך שימור וחידוש בשנים האחרונות. נהלך בינות בתי מלאכה, חנויות מסורתיות וסדנאות אומנים. נמשיך לעבר העיר סווון, שכמעט ירשה את מקומה של סיאול כבירה, ונשמע את סיפורה. אחר הצהריים יוקדש לביקור במבצר הוואסונג (Hwaseong), המשתרע על חלק גדול ממרכז העיר, והוכרז כאתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו בשנת 1997.
  נשים פעמינו בחזרה לכרך הגדול סיאול ונצא לארוחת ערב לסיכום טיולנו.
  לינה: סיאול

  יום 15 – 31 במאי, יום חמישי | סיאול – תל אביב
  זהו יומנו האחרון בקוריאה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במוזיאון הלאומי של קוריאה. מי שיחפוץ בהשלמת קניות או בסיור פרידה מקוריאה המסורתית, יוכל לבקר ברובע האומנים אינסה דונג, הסמוך למלוננו. הרובע מפורסם בכל קוריאה בשפע החנויות לממכר פריטים קוריאניים, גלריות, בתי תה מסורתיים ומוכרי רחוב ססגוניים. אחר הצהריים נצא בטיסה ישירה של חברת קוריאן אייר מסיאול לתל אביב.


  הערות:

  • הטיול מתמקד בשיטוט בנתיבי ההוויה הקוריאנית ואינו טיול למיטיבי לכת, אולם לצורך הגעה לחלק מהאתרים נדרשת הליכה. לעתים הליכה במדרון וכן עלייה במדרגות.
  • כדי להתוודע לאורחות החיים של העם הקוריאני, תרבותו ומנהגיו, יתכן שבחלק מהזמן נשתמש בתחבורה ציבורית בטיולינו בסיאול (רכבת תחתית, מוניות, רכבלים ועוד).
  • הטיול כולל לינה במנזר בודהיסטי ביום ההולדת של בודהה. השהות, הפעילויות והארוחות במנזר הינן בהתאם למסורת בקוריאה. הלינה משותפת, עם שירותים צמודים (גברים ונשים בנפרד). במידת האפשר יוקצו מספר חדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
  • יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות.
  • אין צורך בוויזה לכניסה לקוריאה הדרומית.
  • אין צורך בחיסונים לביקור בקוריאה הדרומית.
  • בבתי מלון בקוריאה הדרומית אין שירות נשיאת מזוודות (במידת הצורך יעזרו למשתתפים נהג האוטובוס ומדריכי הטיול).
  • תוכנית הטיול המופיעה לעיל כפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות, שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות Explore Korea.
  • התוכנית מבוססת על מועדי הנחיתה וההמראה של טיסות חברת קוריאן אייר מישראל ואליה. אם יחולו שינויים במועדים אלה תשתנה התוכנית בהתאם.
  • התוכנית כוללת טיסות פנימיות מסיאול לאי ג'ג'ו ומג'ג'ו למחוז גאנגוון.
  • במהלך הטיול ישולבו "מגוון הפתעות תרבותיות", מפגשים אנושיים וביקורים באתרים נוספים שלא מופיעים בתוכנית הטיול.

  טל"ח

   
 • מחיר הטיול:
  מחיר הטיול למטייל בחדר זוגי הינו 5850$ (המחיר כולל את עלות מיסי נמל ודלק בחברת קוריאן אייר, בסך 432$ למטייל).

  הערות:
  - לנרשמים עד ה-20.2.2018 תינתן הנחת רישום מוקדם בסך 100$ למטייל.
  - מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה.
  - תוספת ליחיד בחדר - סך של 880$ למטייל.
  - זיכוי עבור כרטיס הטיסה למטיילים שטסים באופן עצמאי - סך של 1140$ למטייל (הזיכוי כולל את עלות מיסי נמל ודלק בחברת קוריאן אייר, בסך 432$ למטייל).
  - Explore Korea שומרת לעצמה את הזכות לעדכן את מחיר הטיול אם יחולו שינויים במחירי שירותי הקרקע או במחירי הטיסות, גם אם המטייל שילם תשלום חלקי או מלא.

  המחיר כולל:
  • טיסות בינלאומיות ישירות בחברת קוריאן אייר – ישראל-קוריאה-ישראל
  • טיסות פנימיות – סיאול - האי ג'ג'ו – מחוז גאנגוון
  • 15 ימי טיול
  • טיול בקבוצה קטנה - עד 25 מטיילים
  • 12 לילות בבתי מלון מערביים מודרניים, שווה ערך ל-4* ויותר (בקוריאה אין דירוג כוכבים). לילה אחד (1) במנזר בודהיסטי
  • תחבורה: אוטובוס תיירים צמוד ונסיעות משלימות באמצעי תחבורה מגוונים (תחתית / מוניות / רכבלים ועוד)
  • הדרכה צמודה של איתמר סופר (איתי) - מומחה בתרבות קוריאה, מתגורר בכפר בקוריאה ונשוי לקוריאנית. דובר, קורא וכותב קוריאנית שוטפת.
  • ניהול, ליווי והדרכה של אילה דנון, הבעלים של Explore Korea
  • 13 ארוחות בוקר
  • 1 ארוחת צהריים
  • 11 ארוחות ערב
  • כניסות לכל האתרים
  • מגוון פעילויות וחוויות ייחודיות - הטיול משופע בפעילויות חווייתיות כמו: ביקור במנזר בודהיסטי, פסטיבל מנורות הלוטוס, הופעת פולקלור, מפגשים תרבותיים, סדנת ייצור נייר ועוד.
  • אסופת מאמרים ייחודית - "מסע מרתק בארץ השחר השלו" - תוענק לכל מטייל
  • מכשירי שמע


  המחיר אינו כולל:
  • ארוחות שאינן כלולות ברשימת "המחיר כולל"
  • ביטוח רפואי ומטען
  • חריגה ממועד הטיסה הקבוצתית
  • הוצאות בעלות אופי אישי

  אופן רישום ותנאי התשלום:
  • להבטחת מקום בטיול יש להרשם אצל עופר דנון:
  o טלפון 054-4734897, Offer-d@explorekorea.co.il
  • תנאי תשלום: ניתן לשלם בכל אמצעי התשלום המקובלים, לרבות כרטיסי אשראי. להלן תנאי התשלום לטיול:
  o מקדמה בסך 2,000 ₪ למטייל תשולם במעמד ההרשמה לטיול.
  o יתרת התשלום למחיר הטיול תועבר עד ה-21 למרץ 2018.
  o התשלומים יבוצעו לפי שער דולר העברות והמחאות גבוה ביום התשלום.
  o ניתן לשלם את יתרת התשלום ב-3 תשלומים דולריים או שקליים שווים בכרטיס אשראי, ללא ריבית והצמדה. אם החיוב דולרי, כל תשלום יתורגם לערכו השקלי ביום החיוב של הלקוח.
  o התשלומים יבוצעו אצל מאיה מור מ'דיזנהאוז רמת השרון', שאחראית מטעמנו על גביית התשלום.* מאיה תשמח לענות לכל שאלה בנושא תשלומים וטיסות. ניתן ליצור עמה קשר בטלפון ישיר: 03-548-8183 בימים א-ה, בשעות 09:00–15:30.
  o מטיילים שיבחרו לשלם במזומן (בשקלים או בדולרים) - ניתן לבצע את התשלום בכל סניפי דיזנהאוז ברחבי הארץ. יש לפנות למאיה לפני התשלום והיא תנחה אתכם כיצד לבצעו.
  o ניתן גם לשלם בהמחאה אחת במזומן (לא ניתן לשלם בתשלומים במספר המחאות).
  o משתתפים שיבחרו לבצע העברה בנקאית, להלן פרטי הבנק והחשבון:
   הבנק הבינלאומי הראשון, סניף צמרות הרצליה 064, חשבון מספר 409-098000
   עבור דיזנהאוז - רמת השרון
   הערה: אנא ציינו בהעברה "עבור קוריאה, "טיול מאי 2018 לקוריאה"

  תנאי דמי ביטול:
  • עד 31 ימי עבודה לפני יציאת הטיול – ייגבו 500 ₪ דמי ביטול.
  • מ-30 ימים ועד 20 ימי עבודה לפני יציאת הטיול ייגבו דמי ביטול בסך 35% ממחיר הטיול לאדם
  • מ-19 ימים ועד 14 ימי עבודה לפני יציאת הטיול ייגבו דמי ביטול בסך 55% ממחיר הטיול לאדם.
  • מ-13 ימים ועד 7 ימי עבודה לפני יציאת הטיול ייגבו דמי ביטול בסך 70% ממחיר הטיול לאדם.
  • מ-6 ימי עבודה לפני יציאת הטיול, או במהלך הטיול, ייגבו דמי ביטול מלאים.

  הודעה על ביטול יש למסור ל-Explore Korea בכתב במייל לעופר דנון Offer-d@explorekorea.co.il
  הגדרת "ימים" או "ימי עבודה" - ימי עבודה הם הימים א' עד ה' - להוציא חג או ערב חג.

  כללי / תקנון:
  • הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס אינה נמצאת בשליטתנו (ככלל ברוב חברות התעופה לא ניתן במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס, להבדיל מהזמנות אישיות).
  • בקוריאה אין דירוג "כוכבים" רשמי ומפורסם לבתי מלון בדומה למדינות אחרות בעולם. כדי לתת למטיילים מדד על איכות בתי המלון בהם אנו משתכנים אנו משווים אותם לתקינה המקובלת באירופה (HOTREC- EHQ).
  • החדרים בקוריאה לרוב קטנים מהמקובל במערב. כדי שנוכל ליהנות ממרחב אישי גדול יותר, החדרים המוזמנים על ידינו הינם מסוג Double Bed – DB (מיטה אחת גדולה), Non-Smoking. למטיילים החולקים חדר יוזמן חדר TWN (שתי מיטות נפרדות).
  • אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה היא של חברת התעופה בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
  • מטיילים שטסים שלא במסגרת הקבוצה יהיו אחראיים להגיע באופן עצמאי ועל חשבונם משדה התעופה למלון ובחזרה לשדה.
  • לפני הטיול יערך מפגש קבוצה.
  • בשל דמי הביטול הגבוהים אנו ממליצים להוציא במקביל להרשמה פוליסת ביטוח הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. לידיעתכם, בסוכנויות ביטוח רבות ניתן כיום לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל המאפשרת ביטוח 90 יום מראש ויותר.
  • Explore Korea תהיה רשאית להודיע על ביטול טיול, מלא או חלקי, אף בהתראה קצרה ביותר, אם לפי שיקול דעתנו הבלעדי והמוחלט לא ניתן לבצעו או שנוצרה מניעה או סכנה בביצועו, בנסיבות שאינן תלויות בנו, לרבות בשל שביתות, התרעות, הנחיות של רשויות מוסמכות, מגפות, פגעי טבע, מצבי מלחמה וחירום וכיו"ב (מצבי כוח עליון). בכל מקרה כאמור, אנו לא נהיה אחראים לכל נזק, ישיר או עקיף, או לאי נעימות עקב הביטול המלא או החלקי.
  במקרה של ביטול מלא כאמור, יוחזרו למטייל הכספים ששולמו לחברה בפועל, בשקלים, בקיזוז כל הוצאה אשר הוציאה החברה (לרבות התחייבות של החברה) ואשר לא קיבלה בעבורה החזר.
  אם בוטל הטיול באופן חלקי, יוחזרו למטייל התשלומים בעבור שירותי הקרקע אשר לא ניצל בלבד, בקיזוז אלו אשר החברה לא תקבל בעבורם החזר. בכל מקרה שבו מטייל יחליט לבטל את יציאתו לטיול, לרבות בגין הסיבות דלעיל, יחולו לגביו ההוראות המפורטות במחירון בנוגע לאפשרות ביטול.
  על אף האמור לעילExplore Korea תעשה כל מאמץ אפשרי לפעול מול כל הספקים להחזרת התשלומים ששולמו ע"י המטיילים.
  • Explore Korea לא תהיה אחראית לכל נזק, ישיר או עקיף, לגוף או לרכוש, שייגרם למטייל במהלך הטיול או עקב ביטולו או שינויים בו, מכל סיבה שהיא, לרבות בגין תאונה, גנבה, אובדן של כבודה או מסמכים, או הוצאות שיהיה על המטייל להוציא בגינם. אם הוציאה החברה הוצאה כלשהי בעבור המטייל, יהא המטייל חייב בהשבה מלאה שלה לחברה. המטייל מתחייב לרכוש בעצמו ובעבורו ביטוח מלא ומתאים לגוף ולרכוש, בלא זכות שיבוב כלפי החברה או מי מטעמה.
  • Explore Korea שומרת לעצמה את הזכות לדחות בקשה להרשמה ו/או לסרב לשתף כל אדם אשר לדעתה עלול להפריע למהלכו התקין של הטיול, ללא כל צורך לנמק את עמדתה בנידון. החברה שומרת לעצמה את הזכות להפסיק השתתפותו של מטייל אשר התנהגותו ו/או מצב בריאותו מונעים המשך השתתפותו בטיול ו/או פוגעים או עלולים לפגוע במטייל עצמו, במדריך או במשתתפים אחרים, והכל על פי שיקול דעתו הבלעדי והמוחלט של המדריך בטיול. במקרה של הפסקת השתתפות כאמור, לא יוחזרו למטייל הכספים אשר נגבו על הטיול אלא אם החברה תקבל החזר בעבור אותו חלק יחסי שלא נוצל.
  * כל הכתוב לעיל מתייחס לגברים ולנשים כאחד. טל"ח.
  * 'דיזנהאוז רמת השרון' הינה קבלן של Explore Korea ואיננה אחראית לקביעת מחיר הטיול ולמדיניות התשלומים של המטיילים.
 • גאוגרפיה
  חצי האי הקוריאני ממוקם בקצה הצפון מזרחי של יבשת אסיה. אורכו של חצי האי הקוראני הינו 1020 ק"מ ורוחבו 175 ק"מ. חצי האי מחולק לרפובליקה של קוריאה (דרום קוריאה) השוכנת בדרום חצי האי ולרפובליקה העממית הדמוקרטית של קוריאה השוכנת בצפון (צפון קוריאה). שתי המדינות מופרדות על ידי איזור צבאי מפורז המכונה (Demilitarized zone). בצפון לדרום קוריאה גבול עם צפון קוריאה, במזרח היא גובלת בים המזרחי ובמערב בים הצהוב. בנוסף לחצי האי, גבולות דרום קוריאה כוללים עוד כ- 3200 איים הפזורים לאורך חופיה.
  שטחה של דרום קוריאה הינו כ-100,000 ק"מ מרובע, כ-70% ההשטח הינו הררי ולא מיושב. רבים מההרים הגבוהים ביותר של קוריאה הם חלק מרכס טאבק (Taebaek). ההר המפורסם והציורי ביותר הוא הר Seoraksan.
  ההר הגבוה ביותר בקוריאה הוא הר Hallasan, הר געש רדום שממומקם במרכז האי ג'יג'ו . ממוצע המשקעים השנתי הינו 1245 מ"מ, למרות כמות המשקעים הגבוהה, כ-60% מכמות המשקעים אובדת כניגר עילי במהלך השיטפונות וגשמים העזים.

  אקלים ומזג אויר
  דרום קוריאה ממוקמת בין קו רוחב 38 ו-33 וקו אורך 126 ו-132. המדינה מתאפיינת באקלים יבשתי קר ויבש בחורף, וחם ולח בקיץ. החורפים מושפעים מרוחות מערביות המגיעות מסיביר ומונגוליה בעוד הקיץ מושפע מרוחות לחות וחמות המגיעות מהאוקיינוס השקט. בקוריאה ארבע עונות ברורות ותחומות. האביב מגיע בתחילת אפריל ונמשך עד סוף מאי.הקיץ, החם והלח, מתחיל ביוני ונמשך כארבעה חודשים עד סוף חודש ספטמבר. הקיץ ברובו גשום מאד, עונת הגשמים מתחילה בסוף חודש חודש יוני ונמשכת עד אמצע יולי. הסתו מתחיל בחודש אוקטובר ומתאפיין בימים בהירים ונעימים. בחודש נובמבר מזג האויר מתקרר והחורף נמצא בתחילתו ומגיע לשיאו בחודש ינואר שבו הטמפרטורות לעיתים קרובות צונחות מתחת ל 15- מעלות. האקלים באי ג'ג'ו, (Jeju) השוכן בדרום מערב חצי האי הקוריאני, הינו אקלים סובטרופי מתון.

  אוכלוסיה (נתוני 2010)
  אוכלוסיית דרום קוריאה מונה כ-49 מיליון תושבים (אוכלוסית צפון קוריאה מונה כ-24 מיליון תושבים). צפיפות האוכלוסיה הינה כ488 תושבים לקמ"ר. קצב צמיחת האוכלוסיה הינו 0.26% לשנה. תוחלת החיים הינה כ-77 שנים לגברים וכ-84 שנים לנשים. במפקד האוכלוסין שנערך ב-2005 כ-50% מניסקרים דיווחו שהינם משתייכים לקבוצה דתית כלשהי. בניהם כ-11 מיליון בודהיסטים וכ-14 מיליון נוצרים.שלושת הערים הגדולות ביותר בקוריאה הינן: סיאול המכילה כ-10.4 מיליון תושבים, אחריה בוסאן עם 3.6 מיליון תושבים, אחריה אינוצאן עם 2.7 מיליון תושבים.

  הדגל הלאומי
  הדגל הדרום קוריאני נקרא טאגאוקגי Taegeukgi. עיצוב הדגל מסמל את עקרונות היין והיאנג. (המושג יין – ויאנג מגיע במקורו מהפילוספיה הסינית העתיקה והמטפיזיקה, המתאר את שני הכוחות מנוגדים אך משלימים המצויים בכל הדברים ביקום). העיגול במרכז הדגל מחולק לשני חלקים שווים. החלק האדום העליון מייצג את הכוחות הקוסמיים היוזמים של יאנג. לעומת זאת, החלק הכחול התחתון מייצג את הכוחות הקוסמיים המגיבים של היין. שני הכוחות מגלמים את היסודות של תנועה מתמדת, איזון והרמוניה המאפיינת את המרחב של אינסוף. המעגל מוקף בארבע צורות המכונות טריגרמים (trigram) אחת בכל פינה. כל טריגרמים מסמל את אחד מארבעת היסודות האוניברסליים: שמים, אדמה, אש ומים.
 •  

התקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888