אמנות ומוסיקה בברלין

אמנות ומוסיקה בברלין 14.04.17 - 08.04.17

 שהם רן עומר שומרוני

צוות ההדרכה: 

 • רן שהם - אדריכל פעיל, מדריך טיולים ומרצה להיסטוריה של האדריכלות ולתולדות התרבות והאמנות.
 • עומר שומרוני - מבכירי מבקרי המוסיקה הקלאסית בישראל ומרצה מבוקש למוסיקה. בעל תואר שני מאוניברסיטת ת"א, יוזם ומוביל סיורי מוסיקה קלאסית בחו"ל.
להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • לברלין היסטוריה עתירת אמנות, אותה נגלה דרך ביקור במגוון מוזיאונים. ניחשף לאמנות שנוצרה בברלין החל מסוף המאה ה- 19, עם אמני הססציון, ועד האקספרסיוניזם של אמני קבוצת "הגשר" שהעתיקו את מקום מושבם לבירה. נתוודע לאחד מאוספי האמנות הפרטיים החשובים בעולם במוזיאון ברגרון, נתרשם ממיטב יצירות האמנות המודרנית במוזיאון ברוהן, נבקר במוזיאון פרגמון המפורסם בשכיות החמדה מהעולם העתיק, ונראה כיצד רפובליקת ויימאר משתקפת ביצירתה של קתה קולביץ במוזיאון הנושא את שמה. לא נפסח גם על מוזיאון גמלאדה גלרי, המציג יצירות מופת של אמנים כמו רפאל, טיציאן, רובנס ואחרים. נקנח בביקור במוזיאון ה"אלט נציונל גלרי", המציג ציורים מהאסכולה הרומנטית והאימפרסיוניזם.
  ברלין היא כיום אחד ממוקדיה החשובים של המוסיקה האמנותית בכלל והאופרה במיוחד. במהלך הסמינר נבקר בשלושה מופעי מוסיקה קלאסית מעולים, בהם ישתתפו כמה מהסולנים המובילים בעולם.
  כל ההפקות הן במסגרת פסטיבל הפסחא של האופרה הממלכתית של ברלין (Staatsoper Berlin), בניהולו המוסיקלי של דניאל ברנבוים (Barenboim).
  את הסיור ניפתח בהפקה של בית האופרה הממלכתי של ברלין לאופרה "האישה ללא צל" (Die Frau ohne Schatten), מיצירות המופת של ריכרד שטראוס. על התזמורת ינצח זובין מהטה, ובין הסולנים ניתן למצוא כמה מהזמרים המובילים בעולם. בהמשך הסיור נצפה בשני קונצרטים מעולים של תזמורת האופרה הממלכתית של ברלין, שיתקיימו באולם ה"פילהרמוני" (Philharmonie) של ברלין בניצוחו של דניאל ברנבוים. בראשון נאזין ליצירות מאת בטהובן, דביסי ואלבן ברג, ביניהן הקונצ'רטו האהוב לכינור של בטהובן בביצועה של הכנרת אן-סופי מוטר (Mutter). בקונצרט האחרון, שיחתום את הסיור, יבוצעו יצירות של ברהמס, שנברג ובטהובן. גולת הכותרת של הקונצרט תהיה ביצוע לקונצ'רטו לפסנתר מספר 5 של בטהובן ("הקיסר"), עם הסולן הרומני האגדי ראדו לופו (Radu Lupu).
  בשעות הבוקר תתקיימנה שתי הרצאות הכנה למופעי הערב, בהנחייתו של עומר שומרוני.
 • יום 1, יום שבת, 8.4.17 תל אביב - ברלין - סיורי היכרות
  נמריא בשעות הבוקר המוקדמות בטיסה סדירה לברלין. לאחר הנחיתה, נצא לסיור אוריינטציה קצר בהדרכתו של רן שהם.
  נעבור דרך כמה מאתריה המרכזיים של העיר: שער ברנדנבורג (Brandenburg Gate), כנסיית הזיכרון על שם הקיסר וילהלם (Kaiser Wilhelm Memorial Church), כיכר פוטסדאם (Potsdamer Platz) המודרנית, שדרת 17 ביוני, עמוד הניצחון (Victory Column), שדרת קו-דאם (Kudamm)‬‏ ועוד. בשעות הצהריים נגיע למלוננו להתארגנות ומנוחה. לעת ערב, נצא לסיור אדריכלי רגלי בסביבת המלון.

  יום 2, יום א', 9.4.17 מוזיאון ברגרון, מוזיאון ברוהן והאופרה "האישה ללא צל"
  בבוקר נצא לסיור מודרך במוזיאון ברגרון (Berggruen Museum), בבניין שתכנן האדריכל שטולר (Friedrich August Stuler), השוכן מול ארמון שרלוטנבורג (Schloss Charlottenburg). במוזיאון נמצא אחד מאוספי האמנות הפרטיים החשובים בעולם, ומוצגות בו יצירות ממיטב האמנות המודרנית שאת רובן תרם היינץ ברגרון (Heinz Berggruen). נראה את היצירות המופלאות של מאטיס, ג'קומטי, קלה, פיקאסו ורבים אחרים. לאחר מכן, נבקר במוזיאון ברוהן (Bröhan Museum) השוכן גם הוא בסמוך לארמון שרלוטנבורג. זהו אחד מהמוזיאונים החשובים בעולם, המוקדש לאמנות ועיצוב של שלהי המאה ה- 19 ותחילת המאה ה- 20. באוסף של המייסד, קרל ברוהן (Karl Bröhan), בסגנונות אר-נובו, אר-דקו ופונקציונליזם, מוצגים כלי זכוכית וריהוט מבית היוצר של יוזף הופמן, הנרי ון דה ולדה וריטוולד, ואוסף עשיר של ציורים והדפסים שיצרו אמני הססציון הברלינאי. נשוב למלוננו למנוחה, ובערב נצא אל "אולם שילר" (Schiller Theater), משכנה של האופרה הממלכתית של ברלין. נצפה במופע הפרימיירה של הפקת האופרה "האישה ללא צל" מאת ריכרד שטראוס (Die Frau ohne Schatten), בניצוחו של זובין מהטה ובבימויו של קלאוס גות' (Claus Guth). האופרה מספרת את סיפורה של קיסרית עקרה, המוצאת את הנשיות שלה דווקא אצל פשוטי העם. בין הסולנים בולטים קאמילה ניילונד (Camilla Nylund) בתפקיד הקיסרית, וולפגנג קוך (Wolfgang Koch) בתפקיד הצבעי ברק, אירן תאורין (Irene Theorin) כאשתו, ורבים וטובים אחרים.
  * תחילת המופע בשעה 18:00.

  יום 3, יום ב', 10.4.17 מוזיאון פרגמון, המוזיאון החדש וליל הסדר
  לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מוזיאונים. נפתח בביקור במוזיאון פרגמון (Pergamon), מגדולי המוזיאונים העוסקים בעולם העתיק, הכולל שכיות חמדה נפלאות מהמזרח הקדום, מצרים העתיקה והעולם הקלאסי, ההלניסטי והרומי. נלמד על האספקטים האדריכליים של כמה מן המוצגים החשובים במוזיאון, כמו שער אישתר מבבל ודרך התהלוכות, שער השוק של מילטוס, וכן מבחר מן האומנות והאדריכלות המוסלמית (כפוף לשיפוצים המתבצעים במוזיאון).
  בסמיכות נמצא המוזיאון החדש (Neues Museum) בו נראה את עושר המוצגים המצריים ונלמד על תרבות זו. "נציץ" גם בפרוטומה של נפרטיטי מלכת מצרים ונעמוד על העיצוב הארכיטקטוני המיוחד של פנים המוזיאון.
  בכיכר שמול המוזיאון הישן (Altes Museum) וקתדרלת ברלין (Berliner Dom) נראה את התקדמות העבודה על בניין הארמון, השטאט-שלוס (Stadtschloss), ונדון בנושא התפתחותה, שחזורה ובנייתה מחדש של העיר ברלין. בערב נחגוג בצוותא את ליל הסדר במסעדת Mark Brandenburg הממוקמת בבית המלון.

  יום 4, יום ג', 11.4.17 הרצאה - תערוכה "גרמניה המיתית" - מוזיאון קתה קולביץ - בטהובן, דביסי וברג עם ברנבוים ומוטר
  לאחר ארוחת הבוקר נאזין להרצאה של עומר שומרוני לקראת המופע בו נבקר בערב. לאחר מכן, אם יתאפשר, נצא לביקור בתערוכת "גרמניה המיתית" (Myth of Germania), המלמדת עד כמה היטלר היה רחוק מהמציאות כשחלם על גרמניה העתידית שלו. לאחר מכן, נבקר במוזיאון של הציירת-פסלת הברלינאית קתה קולביץ (Käthe Kollwitz) השוכן בבית יפהפה במערב ברלין. המוזיאון מציג אוסף עבודות של האמנית, שציירה בצבעי שחור לבן את סבלם של הפועלים קשי היום, היתומים והאלמנות בתקופת הרייך השני ובין שתי מלחמות העולם. בערב נצא לאולם ה"פילהרמוני" היפהפה של ברלין, לקונצרט של תזמורת האופרה הממלכתית ברלין בניצוחו של דניאל ברנבוים. תכנית הקונצרט תכלול יצירות מאת בטהובן (הקונצ'רטו לכינור), דביסי (הפואמה הסימפונית "הים") ואלבן ברג (שלושה קטעים לתזמורת). הסולנית לביצוע הקונצ'רטו לכינור של בטהובן תהיה הכנרת הגרמנייה האהובה אן-סופי מוטר (Anne-Sophie Mutter), שביצעה והקליטה את היצירה פעמים רבות.
  * תחילת הקונצרט בשעה 20:00 ואורכו כשעתיים (כולל הפסקה אחת)

  יום 5, יום ד', 12.4.17 הרצאה - גמאלדה גאלרי - ברהמס, שנברג ובטהובן עם ברנבוים ולופו
  בתום ארוחת הבוקר נתכנס להרצאה של עומר שומרוני לקראת המופע בו נבקר בערב. נבקר במוזיאון גמאלדה גאלרי (Gemäldegalerie) ונראה כמה מיצירות המופת המוצגות בו (יאן ואן אייק, ברויגל, דורר, רפאל, טיציאן, קרווג'יו, רובנס, ורמיר, רמברנדט ועוד). בערב נצא לקונצרט האחרון, שיתקיים גם הוא באולם ה"פילהרמוני" של ברלין עם תזמורת האופרה הממלכתית של ברלין, בניצוחו של דניאל ברנבוים. הקונצרט יכלול יצירות מאת ברהמס ("וריאציות על נושא של היידן"), ארנולד שנברג (חמישה קטעים לתזמורת) ובטהובן (קונצ'רטו לפסנתר מספר 5, "הקיסר"). הביצוע לקונצ'רטו של בטהובן מעורר ציפייה מיוחדת, כיוון שהסולן בו יהיה הפסנתרן האגדי ראדו לופו (Radu Lupu), שהופעותיו בשנים האחרונות נדירות מאוד.
  * תחילת המופע בשעה 20:00 ואורכו כשעתיים (כולל הפסקה אחת)

  יום 6, יום ה', 13.4.17 אלט נציונל גלרי - תל אביב
  לאחר ארוחת הבוקר של יומנו האחרון בסמינר המטייל, נבקר במוזיאון האלט נציונל גלרי (Die Alte Nationalgalerie) ונראה את האוסף המרשים של הציורים מהאסכולה הרומנטית ותקופת האימפרסיוניזם. לאחר הפסקת הצהריים נוכל להשלים את ביקורנו בעיר, כל אחד לפי העדפותיו האישיות. לעת ערב, נצא אל שדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה לארץ.
  * הנחיתה בארץ לפנות בוקר של יום המחרת (14.4.17)

  הערות:
  1. תכנית הסמינר מציינת נקודות פוקוס בלבד, מהווה תכנית מסגרת וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות, ו/או בלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות הטיול.
  2. אנו מזמינים את כל החדרים במלון כחדרים ללא עישון. יחד עם זאת, לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות בבית המלון ו/או מקלחת ו/או אמבטיה (למען הסר ספק בחדר תהייה כמובן מקלחת או אמבטיה).
  3. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון, או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל לא ניתן במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות) או להבטיח חדר מסוים במלון.
  4. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה, בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון ולחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה בטיסה והקצאת החדרים במלון היא של חברת התעופה ובית המלון בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
  5. ניתן לרכוש מגוון משקאות קלים, אלכוהוליים ופריטי מזון על פי תפריט שיחולק בטיסה.
  6. ניתן להזמין הושבה לאחר כרטוס בהתאם לזמינות בעלות 70 אירו לאדם להושבה בתחילת המטוס או 52 אירו לאדם להושבה באמצע וסוף המטוס. הכרטוס בפועל ייעשה כשבועיים לפני יציאת הקבוצה.
  7. המופעים הינם במסגרת תכנית המינויים, ולכן הכרטיסים שמורים לנו עד 12.01.17. אשר על כן, מומלץ להקדים ככל האפשר את הרישום וההזמנה.
  8. מחירי המופעים אינם כלולים במחיר, ניתן לבחור את הקטגוריה והמחיר לכל אירוע - פרטים בנספח אירועים.
  9. ההרצאות פתוחות לכל המשתתפים, גם אם לא רכשו כרטיסים לאירוע. ההרצאה על האירוע הראשון ("האישה ללא צל") תתקיים במפגש הקבוצה בארץ.
  10. אנו ניצור איתך קשר לאחר ההרשמה לאישור הזמנת הכרטיסים לאירועים שיתקיימו בערבים.
  11. הטבות מיוחדות לרישום מוקדם עד 12.01.17: 75 הנחה אירו, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים! טל"ח

  לפרטים לגביי המופעים יש ליצור קשר עם המשרד 072-2116888
 • המחיר: 1690 אירו למטייל בחדר זוגי בקבוצה של 30 מטיילים
  1790 אירו למטייל בחדר זוגי בקבוצה של 25-29 מטיילים
  1890 אירו למטייל בחדר זוגי בקבוצה של 20-24 מטיילים
  1990 אירו למטייל בחדר זוגי בקבוצה של 15-19 מטיילים
  הטבות מיוחדות לנרשמים עד 12.01.17: 75 אירו הנחה, 6 תשלומים וטיפול V.I.P בנתב"ג!
  הנחה לנרשמים בין 13-26.01.17: 30 אירו הנחה לנוסע מטייל מתמיד עם "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע איתנו לחו"ל אחרי 1.01.14.
  למטייל המתמיד: הנחה נוספת בסך 25 אירו עבור הטיול הראשון, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז.

  המחיר כולל:
  טיסה: טיסות ישירות סדירות בחברת אייר ברלין
  לינה: מלון הילטון ברמת 5 כוכבים, במרכז ברלין
  כלכלה: ארוחות בוקר מלאות, למעט היום הראשון
  תחבורה: על פי המפורט בתכנית
  הדרכה: שני מדריכים מסגל ההדרכה של "קשרי תרבות תבל" ומלווה אדמיניסטרטיבי (המלווה יצא במינימום 20 מטיילים משלמים).
  - ארוחת ליל הסדר
  - מפגש הכנה מורחב בארץ
  - הרצאות הכנה למופעים המוסיקליים
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  - דמי כניסה למוזיאונים
  - תשר לנותני השירותים המקומיים
  - לנרשמים עד 12.01.17 - 75 אירו הנחה למטייל, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P בנתב"ג.

  המחיר אינו כולל:
  - תוספת לאדם בחדר ליחיד: 345 אירו
  - מיסי נמל, דלק ובטחון כפי שיקבע בסמוך ליציאה (נכון ל- 28.12.16: כ- 225 דולר)
  - ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
  - כניסות למופעים בערבים
  - הוצאות בעלות אופי אישי: כביסה, שתייה, טלפון בידור וכו').
  - כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הסמינר.
  - הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל
  - שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי נמל
  - ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף ביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול (החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל או לחפציו במהלך הטיול).
  - תשר למדריכי הטיול (נהוג כ- 6 € למטייל ליום)

  נהלי רישום ותשלום
  הרשמה:
  הרישום לסמינר באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר: רחוב ויצמן 74 כפר סבא, מיקוד 4425038,
  או במשרדי קשרי תרבות תבל. טל' 072-211-6888, פקס. 09-7428885, דואר אלקטרוני: dialog@k-tarbut.co.il
  הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.
  אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.
  • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 50 אירו למטייל דמי רישום וטיפול (שלא יוחזרו בשום מקרה), אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים (כגון: כרטיסים למופעים), ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
  • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 07- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
  ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הסמינר מותנית במינימום 15 מטיילים משלמים. טל"ח
  ** בשל דמי הביטול הגבוהים אנו ממליצים להוציא פוליסת ביטוח במקביל להרשמה, הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה, יואל זיו, יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.
  טל': 072-2116888 , פקס. 09-7428885 , dialog@k-tarbut.co.il
   
  לפרטים לגביי המופעים יש ליצור קשר עם המשרד 072-2116888

התקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888