פסטיבל אנסקו למוסיקה קלאסית ברומניה

פסטיבל אנסקו למוסיקה קלאסית ברומניה 15.09.17 - 08.09.17

michaelba
בהדרכת: מיכאל בר אל 

אדריכל מוסמך הטכניון, בוגר ביה"ס לתיירות שליד אוניברסיטת חיפה. יליד רומניה ובקיא בשפתה, תרבותה ומנהגיה. "טייל בנשמתו" וצלם גיאוגרפי.

omershomroni6
עומר שומרוני  
מבכירי מבקרי המוזיקה הקלאסית בישראל ומרצה מבוקש למוזיקה. בעל תואר שני מאוניברסיטת ת"א, יוזם ומוביל סיורי מוזיקה קלאסית בחו"ל.

 

להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • בסמינר מוזיקלי זה נבקר בכמה מהקונצרטים המרהיבים שבמסגרת פסטיבל אנסקו (Enescu) בבוקרשט. פסטיבל זה נקרא על שמו של ג'ורג'ה אנסקו (1881-1955), אחד מגדולי מוזיקאי רומניה בכל הדורות. הפסטיבל נערך לראשונה בשנת 1958, ומתקיים במהלך חודש ספטמבר. הפסטיבל נחשב ל"סוד מקצועי" בקרב אוהבי המוזיקה: הוא מארח בקביעות שורה ארוכה של מנצחים, סולנים ותזמורות מהצמרת העולמית, שמופיעים גם בפסטיבלים היוקרתיים במערב אירופה.
  השנה נבקר בשבעה קונצרטים מעולים במסגרת הפסטיבל, בהם נצפה בכמה מהמוזיקאים וההרכבים הגדולים בעולם: התזמורת הסימפונית פיטסבורג בניצוחו של מנפרד הונק (Honeck), התזמורת הקאמרית לוזאן, הפילהרמונית של מינכן בניצוחו של ואלרי גרגייב (Gergiev), הפסנתרנית מרתה ארחריץ' (Argerich), הכנרת אן-סופי מוטר (Mutter), התזמורת הפילהרמונית המלכותית מלונדון, הכנר רנו קפוסון (Capucon), תזמורת בית האופרה "לה סקאלה" ממילאנו בניצוח ריקרדו שאיי (Chailly) ואחרים.
  לקראת כל קונצרט תיערך הרצאה מפי עומר שומרוני, בה נערוך היכרות עם יצירות הערב ונתמקד בהיבטיהן השונים.
 • יום 1, יום ו', 8.09.17 ת"א - בוקרשט
  נמריא מתל-אביב בשעה 9:00 בבוקר ולאחר הנחיתה בבוקרשט (Bucharest), נערוך סיור רגלי במרכז העיר, במהלכו נעשה היכרות עם סביבת המלון.
  אחר הצהריים נצא לאולם הקונצרטים הגדול של העיר. כאן נצפה בקונצרט של התזמורת הסימפונית של פיטסבורג PITTSBURGH SYMPHONY ORCHESTRA, בניצוחו של מנהלה המוזיקלי מנפרד הונק (Honeck). מנצח נפלא זה מוכר היטב לקהל הישראלי בזכות הופעותיו הבלתי נשכחות עם הפילהרמונית הישראלית, ונחשב כיום לאחד מהבולטים בתחומו.
  תכנית הקונצרט תכלול יצירות מאת אנסקו ("פתיחה קונצרטית על נושאים רומניים עממיים"), דבוז'אק (קונצ'רטו לכינור) וגוסטב מהלר (סימפוניה מספר 1, "טיטאן"). הסולנית לביצוע הקונצ'רטו של דבוז'אק תהיה הכנרת הגרמנייה הנפלאה אן-סופי מוטר (Mutter).
  * תחילת המופע בשעה 20:00

  יום 2, יום שבת, 9.09.17 ככר המהפכה, מוזיאון האומנות וארמון המלוכה
  היום נעמיק את הכרותינו עם אתרי העיר. לאחר הרצאת הבוקר נצא להכיר את אתריה המרכזיים של העיר, ואת המאורעות שעיצבו את ההיסטוריה של רומניה כולה. נבקר בגינת אולם ה"אטנאו" וניצפה באולם היפהפה עצמו, נמשיך אל כיכר המהפכה, ובהמשך נבקר בארמון המלכותי בו שוכן מוזיאון האומנות הראשי של רומניה. במוזיאון זה נצפה באוספים של אמנות מקומית ובינלאומית.
  בשעות אחה"צ נחזור לאולם ה"אטנאו", והפעם כמבקרים בקונצרט. בקונצרט זה ניצפה בתזמורת הקאמרית של לוזאן, ORCHESTRE DE CHAMBRE DE LAUSANNE, בניצוחו של מנהלה המוזיקלי ג'ושוע ויילרשטיין.
  תכנית הקונצרט תכלול את ה"בטאליה" ("קרב") רבת ההמצאות של המלחין הבארוקי היינריך ביבר (Biber), את הקונצ'רטו הצבעוני לפסנתר וחצוצרה מאת שוסטקוביץ', ואת הסימפוניה מספר 3 של בטהובן - ה"ארואיקה" המפורסמת.
  * תחילת המופע בשעה 16:30

  יום 3, יום א', 10.09.17 שוק איכרים והמרכז העתיק
  לאחר ההרצאה בבוקר נבקר בשוק איכרים מיוחד ליום א'. לשוק זה מגיעים איכרים מכל קצוות רומניה, ומציגים מבחר עצום של תוצרת עצמית הכולל עוגות, גבינות, נקניקים, ריבות, דבש, יצירות אומנות ועוד. לאחר הסיור המהנה בשוק נבקר ברובע העתיק של בוקרשט, רובע בילויים השוקק בתי קפה, מסעדות וחנויות יוקרה.
  בשעות הערב, נצא לאולם הקונצרטים הגדול של בוקרשט. הערב נבקר באחד משיאי הסיור: קונצרט של התזמורת הפילהרמונית של מינכן MÜNCHNER PHILHARMONIKER, בניצוחו של מנהלה המוזיקלי המהולל ואלרי גרגייב (Gergiev) ועם הצ'לן הסולן אנדריי איוניטה (Ionita).
  תכנית הקונצרט תכלול יצירות מאת אנסקו (סימפוניה מספר 1), סן-סנס (קונצ'רטו לצ'לו מספר 1) ורימסקי-קורסקוב (הסוויטה הסימפונית האהובה "שחרזדה").
  * תחילת המופע בשעה 19:30

  יום 4, יום ב', 11.09.17 בוקרשט היהודית ואיזור הבילויים
  בשעות הבוקר נאזין להרצאה של עומר שומרוני על קונצרט הערב. אחרי ההרצאה נבקר באתריה היהודיים של העיר: בית הכנסת הגדול, בית הכנסת "קוראל" שהיה סגור שנים רבות לרגל שיפוץ, והתיאטרון האידי בו התחילה את הקריירה שלה השחקנית הידועה ליה קניג. נסיים את היום בביקור באזור הבילויים המתחדש של בוקרשט, הנמצא בחלק אחר של העיר העתיקה. איזור זה מנסה לשחזר את זוהרה של העיר כ"פאריס של המזרח", והוא מלא אתרי בילוי שונים.
  לקראת ערב נצא להאזין לקונצרט של התזמורת הפילהרמונית המלכותית ROYAL PHILHARMONIC ORCHESTRA מלונדון, בניצוחו של שארל דיטואה (Dutoit) ועם הכנר הסולן פרנק פטר צימרמן.
  תכנית הקונצרט תכלול יצירות מאת בטהובן (הקונצ'רטו לכינור), ראוול ("פאוון לנסיכה שהלכה לעולמה") וסטרווינסקי (המוזיקה לבלט "פטרושקה").
  * תחילת המופע בשעה 20:00

  יום 5, יום ג', 12.09.17 סיפורי בתים והפארק המפורסם צ'ישמיג'יו
  לאחר הרצאת הבוקר נצא לסיבוב בעיר, חלקו באוטובוס וחלקו רגלית. במהלך הסיור נערוך היכרות עם הבניינים המונומנטאליים שלאורך שדירת הנצחון המפורסמת, ובמידת האפשר נבקר בבתים עתיקים שלכל אחד סיפור משלו בהתאם לדיירים המפורסמים שגרו או ביקרו בו. נמשיך לסייר בפארק המפורסם צ'ישמיג'יו, פארק עירוני רומנטי העמוס בפינות חן חבויות.
  בשעות הערב נצא לעוד אחד מהשיאים המוזיקליים של הסיור: קונצרט של התזמורת הפילהרמונית המלכותית (ROYAL PHILHARMONIC ORCHESTRA) בניצוחו של שארל דיטואה (Dutoit), עם הפסנתרנית האגדית מרתה ארגריך (Argerich) כסולנית.
  תכנית הערב תכלול את "רפסודיה רומנית" מספר 1 של אנסקו, את הקונצ'רטו היפהפה בסול מז'ור של מוריס ראוול, ואת "הים" של דביסי- יצירה סימפונית נפלאה בת שלושה פרקים, המתארת את הרשמים האישיים של המלחין מהשתנותו של הים לאורך שעות היום. לסיום יבוצע ה"בולרו" המפורסם של ראוול, תרגיל מופתי בתיזמור שהפך ליצירתו המפורסמת ביותר של המלחין.
  * תחילת המופע בשעה 20:00

  יום 6, יום ד', 13.09.17 מוזיאון אנסקו וסיור פנורמי בבוקרשט
  לאחר הרצאת הבוקר נבקר בארמון קאנטקוזינו, הנקרא על שמו של שר החוץ לשעבר של רומניה שביקש לבנות לעצמו את הבנין היפה ביותר במדינה. הארמון משמש כיום כמוזיאון אנסקו וכמשכן אגוד המלחינים הרומניים, ובעבר שימש תקופה קצרה כביתו של אנסקו עצמו. לאחר הביקור בארמון נערוך סיור פנורמי ברחבי בוקרשט, במהלכו נעשה היכרות עם אתריה המרכזיים ונתוודע לאדריכלות המיוחדת שלה.
  בשעות אחר הצהריים נצא לקונצרט קמרי, שיתקיים באולם ה"אטנאו" היפהפה. הקונצרט יציג רסיטל קמרי של הכנר רנה קפוסון (Capucon), מגדולי הכנרים הפועלים כיום בעולם, בליווי הפסנתרן ז'רום דוקרוס (Ducros).
  תכנית הרסיטל תכלול יצירות מאת דבוז'אק ("ארבעה קטעים רומנטיים" אופוס 75), אנסקו (סונטה לכינור ופסנתר מספר 1), גריג (סונטה לכינור ופסנתר מספר 3) וברטוק (המחזור הנפלא "ריקודי עם רומניים", בו מציג המלחין שורת מחולות עממיים מרומניה בגירסא לכינור ופסנתר).
  * תחילת המופע בשעה 17:00

  יום 7, יום ה', 14.09.17 הווילה של משפחת צ'אושסקו ואוסף פרטי של יצירות אמנות
  לאחר הרצאת הבוקר נצא לבקר באתר מיוחד במינו שנפתח רק לאחרונה לקהל הרחב. מדובר בביתו הפרטי של משפחת הרודן צ'אושסקו, אשר בזמן שהעם נאנק בחיי מחסור ודלות חי בפאר מלכותי בבית מפואר עמוס ביצירות אמנות ועם ברזים יצוקים מזהב. לאחר ביקור זה נמשיך לאחד האזורים השקטים והפחות ידועים של בוקרשט, בו שוכנים עשירי העיר לצד שגרירים וידוענים. באיזור זה נבקר בווילה יוצאת דופן של אספן פרטי, שיצר אוסף מיוחד במינו של מיטב אומני רומניה ואירופה.
  בערב נצא לאולם הקונצרטים הגדול של העיר, בו נבקר בקונצרט סימפוני מרשים. קונצרט זה יציג את תזמורת בית האופרה "לה סקאלה" (La Scala) המהוללת ממילאנו, בניצוחו של מנהלה המוזיקלי ריקרדו שאיי (Chailly). הסולן בקונצרט יהיה הכנר הגרמני-אמריקאי דיוויד גארט, שהדהים בעונה הקודמת את קהל הפילהרמונית הישראלית (ולא רק בזכות נגינתו הנפלאה, אלא גם בזכות הופעתו החיצונית הייחודית...)
  בקונצרט יבוצע הקונצ'רטו הווירטואוזי והאהוב של צ'ייקובסקי לכינור ותזמורת, עם דיוויד גארט כסולן. בחלקו השני של הערב תבוצע סימפוניה מספר 1 של שוסטקוביץ', המוכרת בשם "שנת 1917". יצירה זו חוברה בשנת 1961, והוקדשה לזיכרו של מנהיג המהפכה הבולשביקית ולדימיר לנין. היצירה משקפת בצורה מרתקת את יחסו של שוסטקוביץ' לשלטון הסובייטי, ששם אותו "על הכוונת" שנים ארוכות. עובדה זו חייבה את המלחין לנקוט משנה זהירות, ולכן גרמה למתח מתמיד בין רצונו בביטוי מוזיקלי אותנטי לבין הצורך למצוא חן בעיני המשטר.
  * תחילת המופע בשעה 19:30

  יום 8, יום ו', 15.09.17 בוקרשט - תל אביב
  לאחר ארוחת בוקר מוקדמת ניסע לשדה התעופה הבינלאומי של בוקרשט, וננחת בשעות הצהריים בנתב"ג.

  הערות:
  1. תכנית הטיול המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמא לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלדית וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות ההדרכה ו/או מנהל הטיול.
  2. לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות ו/או אמבטיה ו/או מקלחת בבתי המלון. (למען הסר ספק, בחדר תהיה כמובן מקלחת או אמבטיה).
  3. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון, או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל, לא ניתן במסגרת כרטוס קבוצתי, להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות) או להבטיח חדר מסוים במלון.
  4. בחירת מושבים במחלקת תיירים כרוכה בתשלום של $35 לנוסע, הלוך ושוב. הזמנת מושב מועדף כרוכה בדמי טיפול של 125$ לנוסע, הלוך ושוב (מושב מועדף במחלקת תיירים הוא מושב הממוקם בשורה ראשונה ו/או במושב הסמוך ליציאת חירום, בכל אזורי המטוס, ובד"כ הוא מושב עם מרווח יחסית גדול יותר לרגליים).
  ניתן גם להמתין עד 24 שעות לפני ההמראה ולקבל הושבה שהמערכת נותנת באופן אוטומטי, ללא אפשרות בחירה וללא עלות.
  5. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או להזמין הושבה בטיסה, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה היא של חברת התעופה בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
  6. אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
  7. עקב עליית הביקוש העולמי לטיולים, אנו נמצאים בתחרות מתמדת להשיג מקומות בטיסות ובבתי מלון. אנו מבקשים להדגיש את חשיבות ההרשמה המוקדמת, מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחייב בפני חברת התעופה ובתי המלון, ולוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע.
  8. הטבה מיוחדת לרישום מוקדם לנרשמים עד 16.03.17: הנחה בסך 75 אירו, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים! טל"ח.
 • המחיר: 2295 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25 מטיילים ומעלה
  2395 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20-24 מטיילים
  הטבה מיוחדת לנרשמים עד 16.03.17: 75 אירו הנחה לנוסע+6 תשלומים+V.I.P בנתב"ג!
  הנחה לנרשמים בין 17-31.03.17: 30 אירו הנחה לנוסע מטייל מתמיד עם "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע אתנו לחו"ל אחרי 1.01.14
  למטייל המתמיד: הנחה בסך 25 אירו עבור הטיול הראשון, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז

  המחיר כולל
  טיסות: סדירות בחברת אל על
  לינה: 7 לילות בבית מלון *5 שרתון בבוקרשט
  כלכלה: ארוחות בוקר מלאות למעט היום הראשון וארוחת ערב
  הדרכה: שני מדריכים מסגל ההדרכה של "קשרי תרבות תבל" ומלווה אדמיניסטרטיבי
  תחבורה: על פי התכנית המפורטת
  - מפגש הכנה בארץ כולל הרצאה באורך מלא
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  - דמי כניסה למוזיאונים
  - 7 מופעי ערב
  - ארוחת ערב במסעדה מקומית
  - תשר לנותני השירותים המקומיים בלבד
  - לנרשמים עד 16.03.17: 75 אירו הנחה, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה, ליווי V.I.P בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין, ובביקורת הדרכונים.

  המחיר אינו כולל
  - תוספת למטייל בחדר ליחיד: 540 אירו
  - מסי נמל, דלק וביטחון, כפי שייקבע בסמוך ליציאה (נכון ל- 1.03.17: כ- 86 דולר)
  - הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, שתייה, טלפון, בידור, הושבה בטיסות וכו')
  - ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
  - כל הוצאה, מס ו/או היטל שאינם כלולים ואינם מפורטים במחיר הכולל של הטיול.
  - שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי נמל ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף ביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול (החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל או לחפציו במהלך הטיול).
  - תשר למדריכי הסמינר (נהוג כ- 6 אירו למטייל ליום)

  נהלי רישום ותשלום
  הרשמה:
  הרישום לסמינר באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר, או במשרדי "קשרי תרבות תבל":
  רח' ויצמן 74, כפר סבא, מיקוד 4425038. טל: 072-2116888, פקס: 09-7428885, דואר אלקטרוני: dialog@k-tarbut.co.il
  הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.

  אפשרות ביטול: * הודעת הביטול, מכל סיבה שהיא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.
  • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 50 אירו למטייל דמי רישום וטיפול, אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים (כגון כרטיסים למופעים), ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
  • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 07- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
  ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הטיול מותנית במינימום 20 משתתפים. טל"ח.
  ** בשל דמי הביטול הגבוהים, אנו ממליצים להוציא במקביל להרשמה, פוליסת ביטוח הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה, יואל זיו יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברת הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.

התקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888