טיול תרבות במרוקו

טיול תרבות במרוקו 03.03.18 - 13.03.18

 

 1111maליאור עלמה וקסלר - מטיילת בנשמתה, בעלת תארים בגיאולוגיה, פילוסופיה מזרחית, אמנות וארכיטקטורה מוסלמיות, היסטוריה וארכיאולוגיה. מדריכה ותיקה במגוון יעדים המשלבת נקודת מבט סוציו-אנתרופולוגית עם טבע ונוף.

 

 

 

 

 

להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • מרוקו (Morocco) שבפינתה הצפונית-מערבית של אפריקה, בשער הים התיכון, היא שילוב מופלא של אוקיינוס, מדבר והרים גבוהים מאוד. מקומה "בקצה העולם" העתיק, במקום בו עמד אטלס ונשא על גבו את משא היקום, היקנה לו את השם מגרב (המערב); שם שהוחל לאחר מכן על כל ארצות צפון אפריקה. הגיאוגרפים הערביים קראו למדבר - ים, לדיונות החול - גלים, ולגמל הנודד בו - ספינת המדבר.
  מרוקו היא מדינה מוסלמית המשלבת אסלאם וערביות עם ברבריות ואפריקאיות, הר ומדבר, מודרנה ומסורת, קסם ומסתורין, ידע ועומק רוחני ועיוני. טיולנו מבקש לטעום מכל אלו: פסגות האטלס המושלגות באטלס התיכון והגבוה, נאות המדבר המכתימות בתפילאלת ובדרעא את הנוף המדברי בירוק, קסבות ציוריות בנויות בוץ וקש כאיית בן-הדו ותאורירת, קניונים חתורים עמוק בקירות אבן כדאדס וטודרה, שווקים תוססים וססגוניים בפֶס ובמרקש, ערים כחולות לבנות כאסווירה וערים אדומות כמרקש, ארכיטקטורה מוסלמית ומקומית ייחודית, מלאכות יד שממשיכים ליצרן כמו לפני מאות בשנים, וכמובן נתענג על מאכלים מקומיים ועסיסיים.
 • שילוב של חוויה רגשית ומעשירה במפגש ייחודי, ויזואלי ואינטלקטואלי עם מרוקו על נופיה, אתריה ותרבותה!
  ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר !
  • אירוח בבתי מלון בדרגת 4 ו-5*, על בסיס חצי פנסיון
  • לינה 2 לילות במלון אחד בפס ו- 4 לילות במלון אחד במרקש על מנת לחסוך מעברים וטלטולים
  • הדרכה מורחבת עם המומחית להיסטוריה, אסלאם, תרבות, אמנות ופולקלור
  • מנהל טיול הדואג לפרט ולפרטים
  • כניסות והדרכה באתרים ייחודים
  • חפלה מרוקאית בעיר פֶס
  • ארוחת ערב מסורתית אותנטית במסעדת היוקרה "יאקוט"
  • אין זמן חופשי בטיול (למעט בשווקים) - הזמן מנוצל במלואו
  • מפגש הכנה מיוחד ומקיף לפני היציאה לטיול
  • חבורת מטיילים איכותית ביותר
  • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת מקלט ואוזניות אישיות לכל מטייל
  • מקראה מהודרת על מרוקו, בהפקה מיוחדת של "קשרי תרבות תבל" לקראת הטיול
  • אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול, הכל כלול במחיר
  • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה לטיול - בשביל השקט הכלכלי שלך
  • הטבה מיוחדות לרישום מוקדם: הנחה בסך 100 דולר למטייל ו- 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה
 • יום 1, יום שבת 3.03.18 תל אביב - קזבלנקה - רבאט - שער ראשון
  בשעות הבוקר המוקדמות נטוס דרך צרפת אל העיר קזבלנקה (Casablanca), העיר הלבנה שבמרוקו. עיר מודרנית שמציעה אווירה שונה, קצת פחות מסורתית ויותר קוסמופוליטית. כאן אפשר ליהנות מאדריכלות מעניינת (בעיקר מבני אר-דקו מרשימים), משדרות רחבות, מטיילת שוקקת ואפילו מחיי לילה סוערים. עם נחיתתנו בקזבלנקה נבקר במסגד חסן השני (Hasan The 2nd Mosque), שבנייתו נסתיימה בשנת 1993, שנים אחדות לפני מותו של המלך חסן ה- 2. אחד המסגדים הגדולים והמפוארים בעולם, וגם אחד המסגדים היחידים במרוקו שהכניסה אליו מותרת גם למי שאינו מוסלמי. המסגד מסוגל להכיל למעלה מ- 100,000 מתפללים באולם התפילה וברחבה שסביבו. בנייתו מממשת את הפסוק מהקוראן "כס מלכות אללה על המים", וזה חלק מיופיו - "הישיבה" על המים.
  לאחר הביקור נמשיך וניסע לכיוון רבאט (Rabat), עיר הבירה הרשמית של מרוקו, בה מצויים ארמון המלך, בית הפרלמנט, ומבני שלטון אחרים ובה נערכים הטקסים הרשמיים והחשובים של הממלכה. לינה ברבאט.

  יום 2, יום א' 4.03.18 רבאט - פס - הערים המלכותיות
  היום נטייל ברבאט, השוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי, על גדתו המערבית של הנהר בו רג'רג' (Bou Regreg), בעיר המציעה שילוב נהדר של ישן וחדש. נתחיל את טיולנו בסלה (Chellah) - אתר ארכיאולוגי, בו ניצבים קברי בני מרין - שושלת חשובה שהפכה את האמנות המוסלמית-מרוקאית לאמנות עדינה ומרהיבה. נמשיך אל המאוזוליאום של המלך מוחמד ה- 5 (Mohammad V Mausoleum), שנבנה עם מותו ב- 1961. קבורים בו המלך מוחמד ה- 5 ושני בניו: המלך חסן ה- 2 והנסיך עבדאללה שנספה בתאונת דרכים. גברים נוהגים לשבת במקום ולקרוא פסקי קוראן, דבר הנחשב לכבוד גדול ולמצווה גדולה. המאוזוליאום ניצב לצד מסגד טור חסן (Mosque Tor Hassan), הניצב על מדרגה טבעית מוגבהת הצופה אל הנהר, הים, הקסבה והעיר. זו יצירה ארכיטקטונית מאוד מעניינת ומורכבת המזכירה את החירלדה בסביליה (ספרד) והכותוביה במרקש. נבקר בקומפלקס הממלכתי הגדול שבמרכז העיר הכולל את מושב הפרלמנט, ארמון המלך מוחמד ה- 6 ומסגד אהל פס, שבנו תושבי פס במחווה למלכם. בניית הארמון החלה ב- 1864, והוא רק ארמון אחד מארמונותיו של המלך.
  נקנח את טיולנו בסמטאותיה הנאות של קסבת אל-אודאיה (Kasbah des Oudaias), העומדת על מקומו המקורי של הריבאט מהמאה ה- 12, על שפך נהר הבו-רג'רג' אל הים. הקסבה בנויה בסגנון אנדלוסי של המאה ה- 19 ושער הכניסה הוא אחד מיצירות המופת של העולם המוסלמי.
  ניסע לעיר פס (Fes), שם נלון בשני הלילות הבאים.


  יום 3, יום ב' 5.03.18 פס - ססגוניות הקסבה והמדינה
  פס, העתיקה בארבע הערים המלכותיות (פס, מקנס, מרקש ורבאט), נחשבה כבר עם ייסודה לאחת הערים הקדושות לאסלאם, ותוארה כמעוז דתי מצד אחד וכמרכז לימודים מתקדם מצד שני. אווירה זו השתמרה בפס עד היום, אף שהתיירים לא חשים בה. כאן מתגוררים המשכילים, השמרנים והמהפכנים של מרוקו. פס היא גם המרכז הפיזי של מרוקו, ומיקומה בלב המדינה הולם את שליטתה על מרכזי העצבים ועמדות הכוח במדינה. פס מחולקת לשלושה רבעים: פס אל-באלי (Fès El Bali), העיר העתיקה, שהוקמה במאה ה- 9 לספירה; פס אל-ג'דיד (Fès el Jédid), שנוסדה במאה ה- 13; והעיר החדשה (Ville Nouvelle), שהקימו הצרפתים בראשית המאה ה- 20 (בה נלון). נתחיל את יומנו במדינת אל ג'דיד, שם ממוקם ארמון המלך והמלאח (Mellah), הרובע היהודי העתיק. נבקר בבית הקברות "בית החיים" (Bet HaChaim Cemetery) בו טמונים עצמותיהם של רבנים חשובים, אנשי ספר וגיבורים יהודיים, כסוליקה הנערה (שהפכה לצדיקה). נבקר גם ברובע עצמו, בבית כנסת אבן דנאן וברחובות שהיו פעם נאים וננטשו עם עליית היהודים לישראל בראשית ימי המדינה.
  נמשיך ממנו אל הקסבה, פס אל-באלי (Fès El Bali), המחולקת לגילדות עד היום, ובכל אחת מייצרים מלאכה אחרת - עושי הנעליים (השרבילייִן, Cherabliyin) עדיין מייצרים ביד נעליים מעור בעבודה יפה; התבלינאים (אל עטרין,el Attarin ) יציעו לכם כל דבר הקשור לעולם התרופות והקוסמטיקה, חלקם מומחים גדולים בתחום; הנגרים (פלאס א-נג'רין, en Nejjarin), מייצרים היום כיסאות כלה מרהיבים, שיא האופנה; בשוק החינה
  (el Henna) נכיר את עולם הטיפוח הישן; הצבעים (Sabbighin) והבורסקאים (Dabbighin) הם בעלי מלאכה הממשיכים מסורת משפחתית ארוכה, מאב לבן, ומטפלים בעור כפי שעשו זאת לפני דורות רבים. נראה גם את המבנים העתיקים וההיסטוריים הזרועים בתוכה: מדרסת בו עינניה
  (Medersa Bou Inania) שנבנתה בתקופת המרינים בקווי הארכיטקטורה הייחודית והמפותחת שלהם; בית אבן ח'לדון (Ibn Haldon) ההיסטוריון המוסלמי הגדול; קבר מולאי אידריס (Moulay Idriss Tomb) שבנה את העיר; המדרסה-אוניברסיטה הקיירואנית (Kairaouine Mosque) - הראשונה במרוקו, שרק בעשור האחרון הוצאה מן המַדינה אל העיר המודרנית. בערב נצא לחפלה מרוקאית.

  יום 4, יום ג' 6.03.18 פס - האטלס התיכון - נאת התפיללת - ארפוד - גולשים מההר למדבר
  לפנינו יום נסיעה ארוך ויפה, בו נעלה ממישור תאזה העשיר והפורה (בו ממוקמות הערים פס ורבאט, וגם מקנס וואזן) אל רכס האטלס התיכון (The Middle Atlas) - הרכס הצפוני מבין שלושת רכסי האטלס. ניסע בתוך אזור חקלאי יפה וכרי מרעה לעדרים, ודרך יערות של אלון שעם וארזים אטלנטיים. בדרכנו נעבור את איפראן (Ifrane), עיר תיירות קטנה הנמצאת בגובה 1,650 מ' שנבנתה ע"י הצרפתים כעיר נופש, והפכה להיות אבן שואבת לאירופים ולמרוקנים רבים בתקופות החמות.
  נמשיך ונגלוש לדרום-מזרח, אל אזור המדבר. נעצור בעיר המדברית מידלת (Midelt), כדי לבקר במפעל וולונטרי שנבנה עבור נשים. נראה את הרצועה הירוקה, הצומחת בזכות נהר הזיז (Ziz) היורד מן ההרים ויוצר את נאת התפיללת (Tafilalt) על ערוגות הירקות, שדות החיטה, מטעי הדקלים ועצי הפרי ועל הקסבות הציוריות הצומחות ביניהם. לעת ערב נגיע לארפוד (Erfoud) בה נלון.

  יום 5, יום ד' 7.03.18 ארפוד - שולי הסהרה - קניון הטודרה - נופים בראשית
  מוקדם בבוקר נצא ברכבי שטח אל דיונות החול ארג שבי (Erg Chebbi), הנוף האופייני של מדבר הסהרה. נטפס על הדיונות לפני דמדומים ואור ראשון של בוקר, לצפות בזריחת השמש בנוף בראשיתי, קסום וציורי של דיונות חול אין סופיות. לאחר מכן נצא צפונה ונעצור לראות את תופעת בארות שרשרת )פוגארות(, מערכת תת-קרקעית עתיקה להולכת מים מרשימה בגודלה ובתחכומה, שמקורה בפרס.

  נמשיך בדרכנו אל עמק נהר הטודרה (Todra Gorge) הפורה והמוריק, אחד מהקניונים המרשימים שנוצרו במפנה הדרומי של הרי האטלס הגבוה, היותר תלול, המנקזים מימי גשם והפשרת שלגים אל המדבר. נטייל ברגל בחלק הקניוני ונראה את קירותיו הגבוהים והזקופים. נמשיך מערבה אל העיירה בומאלן דו דאדס (Boumaine du Dades) השוכנת בשולי מדבר הסהרה, בה נלון.

  יום 6, יום ה' 8.03.18 בומאלן דו דאדס - קניון הדאדס - קלעה אל מגונה - וורזאזאת - קניוני ענק
  בשעות הבוקר נטייל לאורכו של נהר הדאדס (Dades Gorge)ונתפעל ממראות נוף סלעי גיר ואבני חול צבעוניים ותצורות גיאולוגיות מורכבות ומפתיעות, שנוצרו במשך מיליוני שנים בתהליכי בלייה שנגרמו על ידי המים והרוח. נחלוף על פני כפרים קטנים וציוריים השוכנים על מורדות רכס הרי האטלס הגבוה בואכה שולי מדבר הסהרה, ונכיר את חיי היום יום בכפרים המרוחקים "שנות אור" מהציוויליזציה המערבית, במקומות בהם ידמה לנו כי הזמן עצר מלכת. ניסע מערבה ב"דרך הקסבות", דרך עיירת הוורדים קלעה אל-מגונה (Kelaa El M'Gouna) ולאורך נאת המדבר של הדאדס אל עיירת הנופש המדברית וורזאזאת (Ouarzazate), שבמרכזה קסבה תאורירת (Taourirt Kasbah) המרשימה בגודלה ובעוצמתה. וורזאזאת מכונה "הוליווד של אפריקה" וגאוותה על חלקה הנכבד בתעשיית הקולנוע המקומית: כ- 75% מכלל ההפקות במרוקו מתקיימות באולפנים שבעיר. לינה בוורזאזאת.


  יום 7, יום ו' 9.03.18 וורזאזאת - איית בן האדו - טיזי א טישקה - מרקש - איות וקסבות בנאות ירוקות
  נפתח את הבוקר בטיול רגלי בקסבה הציורית והמרשימה איית בן-האדו (Ait ben-Haddou), על חומותיה, מגדליה, סמטאותיה ובתי המגורים שבה. היא הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, ומשמשת כאתר הסרטה בינלאומי המושך אמנים מכל רחבי מרוקו והעולם. נמשיך בנסיעה צפונה אל העיר המסעירה והססגונית מרקש (Marrakech), בדרך צרה ומפותלת, החוצה את מרומי רכס האטלס הגבוה.
  נעבור במעבר ההרים טיזי א טישקה (Tizi n'Tichka) מהמפנה הדרומי היבש אל המפנה הצפוני המקבל לחות וגשם מהאוקיינוס. לקראת שעות אחר הצהריים המאוחרות נגיע לעיר מרקש, בירת הדרום והלב הפועם של מרוקו.
  מרקש, העיר המדברית השוכנת בדרום-מערב מרוקו, שהייתה בעבר בירת האימפריה, היא, לדעת רבים, העיר המרגשת ביותר במרוקו. רבים זוקפים זאת לזכות כיכר השוק הססגונית ג'מע אל פנה (Jma El-Fna), שהפכה לסמלה של מרוקו כולה. הכיכר, שגובלת בשוק, היא הלב הפועם של העיר, והיא רוחשת חיים בכל שעות היום והלילה עם מוזיקאים, להטוטנים, מאלפי נחשים, מגידי עתיקות, מספרי סיפורים, מרפאים עממיים, קוסמים ועוד.
  הכיכר מוקפת במסעדות ובתי קפה, והרחובות היוצאים ממנה מובילים לשווקים הצבעוניים של מרקש, שבהם מוכרים בדים, עורות, תבלינים, כלי נחושת, בשמים, תכשיטים ועוד, מכל וכל. עם הגעתנו, נערוך היכרות ראשונית עם כיכר ג'מע אל פנה, בה הוצאו במאה ה- 12 להורג אלו שלא התאסלמו, והיום נקבצים אליה מידי ערב המוני אדם כדי לסחור, לאכול ולבלות ב"תיאטרון הרחוב" המרשים ביותר בעולם. נשתתף בחגיגה הצבעונית, התוססת והמדהימה, ונשתלב בעשרות מעגלי צופים במרקידי נחשים, מקפיצי קופים, מספרי סיפורים, להטוטנים, רקדנים, זמרים, מרפאי שיניים ומגלי עתידות הפזורים בין עשרות דוכני אוכל טרי, עסיסי וריחני. במרקש נלון בארבעת הלילות הבאים.

  יום 8, יום שבת 10.03.18 מרקש - רכס הרי האטלס הגבוה
  הבוקר נצא אל עמק האוריקה (The Ourika Valley) היפהפה, המפריד בין רכס האטלס הגבוה לרכס האטלס התיכון. נטפס בדרכים מתפתלות בנוף הררי פראי, מיוחד ומרהיב אל אתר הסקי אוקאימדן (Oukaimeden). נתרשם מנופי בראשית ונצפה על הר הטובקאל (Toubkal), הפסגה הגבוהה של הרי האטלס, המתנשאת לגובה 4,165 מ'. נבקר בסיתי פטמה (Setti Fatma) - אחד הכפרים התלויים היפים ביותר בהרי האטלס, ונבקר בבית ברברי, בו יארחו אותנו התושבים המקוריים של מרוקו, נלמד על אורחות חייהם ונשתתף בטקס תה מסורתי.
  נחזור ללון במרקש. יול

  יום 9, יום א' 11.03.18 מוגדור- אסווירה - עיר לבנה בתוך חומה אדומה
  היום נצא ליום טיול מקסים בחוף האוקיינוס האטלנטי. בדרכנו מערבה, נעצור לביקור בקואופרטיב של נשים ליצור שמני הארגן המפורסמים ומוצרי קוסמטיקה שונים. נכיר את יתרונותיהם ושימושיהם הרפואיים, את תהליך היצור ואת סיפורם של הקואופרטיבים לנשים.
  נמשיך בנסיעתנו אל עיר הנמל הפורטוגזית היפה והציורית מוגדור-אסווירה (Mogador-Essaouira) ששימשה בית ליהודים ממגורשי ספרד. נבקר בבית הקברות היהודי שבו טמון רבי חיים פינטו - מגדולי הצדיקים של יהדות מרוקו.
  נמשיך אל תוך העיר העתיקה והלבנה, המוקפת חומה אדומה הנמשכת עד למצודה הפורטוגזית. ממנה נלך אל נמל הדייגים הצבעוני והציורי, אחד הנמלים הגדולים ביותר בעולם ובחוף המערבי של אפריקה. דגים בו שפע של דגי ים עמוק, הנמכרים ומשווקים לרחבי העולם (ולרחבי מרוקו), וכמובן נאכלים במסעדות המקומיות. נבקר גם בתעשיית עץ הערער המאפיינת את העיר. בתום הביקור באסווירה, נחזור אל מרקש ללינה.

  יום 10, יום ב' 12.03.18 מרקש - העיר הברברית האדומה
  את היום נקדיש לסיור במרקש, העיר ללא הפסקה. נפתח את יומנו בביקור בבריכת מנרה (Manera Gardens), מאגר המים העתיק שאסף את מי הפשרת השלגים לצרכי השקיה ושימושי יום יום בעיר בעת העתיקה. לאורך הבריכה ניטעו זיתים, אשר בצלם חגגו יהודי מרקש את חגיגות המימונה. ניכנס לקברי המלכים הסעידים (Saidian Tumbs), אחת השושלות המרוקניות החשובות, ששלטה במאות ה- 15 וה- 16.

  נבקר באחד מ"בתי המרקחת" המייצר תרופות ותכשירים מהטבע, בהם מפורסמת העיר מרקש; רופאים ומרפאים עממיים עשו בהם שימוש במשך דורות. נאזין להסברי הרוקחים ולהמלצותיהם.
  נמשיך לארמון הבאהיה (Bahia Palace) שהוקם בסגנון אנדלוסי על ידי סי סעיד, עבד אפריקאי שהפך לוואזיר ולשליט העיר, לאשתו האהובה. אחר הצהריים נחצה את השווקים הצבעוניים והססגוניים המתנקזים כולם אל הכיכר המרכזית ג'מע אל פנה, ונכיר את בעלי המלאכה השונים העוסקים במלאכות יד מסורתיות, ככל שיאפשר הזמן. בערב נסעד את ארוחת הפרידה במסעדת היוקרה המפורסמת יאקוט (Yakut Restaurant), מסעדת גורמה מפוארת בה נהנה ממיטב המאכלים המרוקאים האותנטיים. לילה אחרון במרקש.

  יום 11, יום ג' 13.03.18 מרקש וטיסות לארץ
  לאחר ארוחת הבוקר, נראה את גני מג'ורל (Majorelle Garden), שריד לאמנים ובוהמיינים שמצאו במרוקו אקזוטיות. ניסע לשדה התעופה הבינלאומי של מרקש לטיסה לתל אביב.
  *הנחיתה בארץ בשעות הבוקר המוקדמות של יום המחרת ה- 14.03.18.

  הערות:
  1. תכנית הטיול המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמה לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלד וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות ההדרכה ו/או מנהל הטיול.
  2. דרושה אשרת כניסה למרוקו (בטיפול קשרי תרבות תבל) אשר תונפק בנמל התעופה בקזבלנקה.
  3. אשרת הכניסה ניתנת ע"י הרשויות המקומיות במרוקו. למרות כל ההסכמים והתנאים הנוחים שנוצרו לקבלת אשרת כניסה לישראלים, אין החברה אחראית לאי מתן אשרה ע"י שלטונות מרוקו. הרשמת המטייל לטיול כמוה כהסכמה להגבלות אלו. יש לוודא שהדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום הכניסה למרוקו, כולל 2 דפים ריקים.
  4. לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות בבתי המלון ו/או מקלחת ו/או אמבטיה (למען הסר ספק בחדר תהיינה מקלחת או אמבטיה).
  5. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו, כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס.
  6. הושבה רגילה בטיסות אייר פראנס אינה כרוכה בתשלום.
  7. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה היא של חברת התעופה בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
  8. אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
  9. עקב עליית הביקוש העולמי לטיולים, אנו נמצאים בתחרות מתמדת להשגת מקומות בטיסות ובבתי מלון. אנו מבקשים להדגיש את חשיבות ההרשמה המוקדמת, מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחייב בפני חברת התעופה ובתי המלון, ולוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע.
  10. הטבה מיוחדת לרישום מוקדם לנרשמים5.10.17 : הנחה בסך 100 דולר, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול P.I.V ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת תיקי היד והדרכונים!
 • עלות החוויה: 2395 דולר לאדם בחדר זוגי (מעל 20 מטיילים)
  2595 דולר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 15-19 מטיילים
  הטבה מיוחדת לנרשמים עד 5.10.17: 100 דולר הנחה לנוסע ו- 6 תשלומים
  הנחה לנרשמים בין 1-14.10.2017: 50 דולר הנחה לנוסע ו- 3 תשלומים.
  למטיילים מתמידים בחו"ל עם "קשרי תרבות תבל" שנסעו אחרי 1.1.15,
  הנחה נוספת בסך 25 דולר לנוסע מתמיד, ועוד 10 דולר לכל טיול נוסף מאז.

  המחיר כולל:
  טיסה: טיסות AIR FRANCE הלוך לקזבלנקה וחזור ממרקש
  לינה: מלונות ברמת 4 ו- 5 כוכבים
  כלכלה: על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב בבתי המלון - למעט ארוחת בוקר ביום ההגעה), ארוחת ערב חגיגית ואותנטית במסעדת היוקרה "יאקוט" וחפלה בפס כולל משקה ראשון
  תחבורה: אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע תכנית הטיול
  הדרכה: סגל הדרכה מורחב הכולל מדריכה בכירה ומנוסה, מדריכים מקומיים כנדרש ומלווה ארגוני מצוות קשרי תרבות תבל
  - מפגש הכנה בארץ
  - מקראה מהודרת, בהפקה מיוחדת של קשרי תרבות תבל
  - מערכת שמע קבוצתית (כולל מקלט ואוזניות אישיות)
  - אשרת כניסה למרוקו
  - דמי כניסה לאתרים/פעילויות, כמפורט בתכנית הטיול
  - תשר לנותני השירותים המקומיים
  - בקבוק מים מינרליים מדי יום
  - לנרשמים עד 5.10.17:
  הנחה של 100 דולר, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה וליווי P.I.V בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים.

  המחיר אינו כולל:

  - תוספת למטייל בחדר ליחיד: 340 $
  - מיסי נמל, דלק ובטחון: כפי שייקבע בסמוך
  לנסיעה ע"י חב' התעופה (המחיר כיום כ- 137 $)
  - ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
  - הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, שתייה, טלפון
  בידור וכו')
  - כל הוצאה, מס ו/או היטל שאינם כלולים
  ומפורטים במחיר הכולל של הטיול
  - שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע
  ומיסי הנמל, הדלק והביטחון, החל מ- 07.09.2017
  ** ביטוח בריאות ומטען. מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.
  - תשר למדריכת הטיול

  נהלי רישום ותשלום
  הרשמה: הרישום לטיול באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר, או במשרדי "קשרי תרבות תבל": רח' ויצמן 74, כפר סבא, מיקוד 4425038. טל: 072-2116888, פקס: 09-7428885, דוא"ל: dialog@k-tarbut.co.il
  הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.

  אפשרות ביטול:
  * הודעת הביטול, מכל סיבה שהיא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה).
  מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.
  • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 50 דולר למטייל דמי רישום
  וטיפול, אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
  • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 07- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
  ימי עבודה: ימים א'-ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הטיול מותנית במינימום 15 משתתפים. טל"ח.
  ** בשל דמי הביטול הגבוהים, אנו ממליצים להוציא במקביל להרשמה, פוליסת ביטוח הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה, יואל זיו יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברת הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.

התקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888