לוח טיולים שנתי   לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

לשיחה עם יועצת טיולים:

073-3742283

 

לוח טיולים שנתי

 

הטיול הסתיים. בהמשך יפורסם מועד חדש. התקשרו או השאירו פרטים כאן להיכנס לרשימת המתעניינים לטיול, ללא התחייבות.
תוכלו גם ללחוץ כאן ולעבור לרשימת הטיולים הקרובים.

הארצות הבלטיות

 • יציאה בתאריכים: 25.07.18 - 03.08.18
 • משך הטיול: 10 ימים

הטיול הסתיים. בהמשך יפורסם מועד חדש. התקשרו או השאירו פרטים כאן להיכנס לרשימת המתעניינים לטיול, ללא התחייבות.
תוכלו גם ללחוץ כאן ולעבור לרשימת הטיולים הקרובים.

הארצות הבלטיות

 • יציאה בתאריכים: 25.07.18 - 03.08.18
 • משך הטיול: 10 ימים

מסלול הטיול

בהדרכת:

GurevichYulikיוליק גורביץ' - יהודי דובר עברית, תושב וילנה. מדריך בכיר ומנוסה לארצות הבלטיות.

 

 

 

ZalkinMotiפרופ' מוטי זלקין - מומחה לתולדות יהודי האזור הבלטי, מרצה וחוקר באוניברסיטת בן גוריון בנגב, מומחה ומנוסה בהדרכה בארצות הבלטיות.

 

 

 

 

שואת יהודי אירופה הביאה לקיצן למעלה מחמש מאות שנה של חיים יהודיים תוססים בקהילות האזור הבלטי. רבות עניין ביותר היו מאתים השנים האחרונות, שהתאפיינו בקיטוב רעיוני וחברתי בין מי ששאפו לשמר את אורחות חייה המסורתיות של יהדות זו, לבין מי שחלמו להשתלב בתהליכי הפתיחות והמודרניזציה של התרבות האירופית, או לחלופין, לעצב אדם חדש ועולם חדש. עם אלה נמנו הגאון מווילנה ואבא קובנר, אברהם מאפו ולאה גולדברג, ישעיהו ליבוביץ' וישעיהו ברלין. דמויות אלה, ורבות אחרות, "ילוונו" בסמטאותיהן של וילנה וקובנה, ריגה וטאלין, בעיירות מרוחקות ובכפרים נדחים שם נתחקה על עקבותיו של עולם תרבותי מגוון, מופלא וייחודי. במקביל נתרשם מנופיו יוצאי-הדופן של האזור, כמו גם מהעושר התרבותי, האתני וההיסטורי של העמים החיים לחופי הים הבלטי.

 

יום 1, יום ד', 25.7.18  תל אביב - וילנה

day1נמריא בשעות הבוקר מתל-אביב לווילנה (Vilnius) דרך וינה. עם הגעתנו בשעות הצהריים המוקדמות, נצא לסיור היכרות עם העיר ולתצפית ממרומי גבעת שלושת הצלבים. בשעות אחר הצהריים נגיע למלון לארוחת ערב ולינה.

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 2, יום ה', 26.7.18  וילנה

day2היום נבקר בקתדרלה (Vilniaus Katedros) המרשימה  ונמשיך אל"מגדל הפעמון"  (Aikštės Bokštas-Laikrodis) הסמוך לה. נמשיך לארמון הנשיאות, מקום רב חשיבות בהיסטוריה הליטאית שבו נדונו גם שאלות הרות גורל בעניינם של יהודי ליטא. נבקר בקומפלקס בן מאות השנים של האוניברסיטה הווילנאית (Vilnius University), אחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה המוקדמים והמרשימים ביותר במזרח אירופה. ניסע לביקור בבית הקברות היהודי בו מצויים קבריהם של "הגאון מווילנה", "הגר צדק" (גראף ולנטין פוטוצקי), סופרים, מהפכנים ואנשי המחתרת היהודית שלחמו בנאצים. בתום הביקור נצא לאתריה הנוצריים והמיוחדים של וילנה: כנסיית "פטר ופול" (Petro ir Povilo Bažnyčia), וכן המתחם המקודש הסובב את שער "אוסטרה בראמה" (Aušros vartai). אם יישאר זמן נבקר גם במוזיאון הענבר (Gintaro Muziejus-Galerija), "הזהב של ליטא". לינה בווילנה.

 

 

 

 

 

 

יום 3, יום ו', 27.7.18 פונאר - טראקאי

day3נתחיל את היום בביקור בבית הכנסת "טהרת הקודש". לאחר מכן נצא לסיור התייחדות עם קורבנות השואה ב"יער פונאר" (Paneriai), גיא ההריגה הגדול של יהדות ליטא. מכאן נמשיך לטראקאי (Trakai), הבירה העתיקה של נסיכי ליטא השוכנת בלב אזור אגמים יפהפה. נתחיל את הסיור בטירה המרשימה המציגה את ההיסטוריה המעניינת והייחודית של האומה הליטאית, וכן נבקר במוזיאון הקראי המשקף מאות שנים של חיי הקראים בליטא. נטייל להנאתנו על שפת האגם ונתרשם מיופיו הנדיר של המקום. לינה וארוחת ערב בווילנה.

 

 

 

 

 

 

 

יום 4, יום שבת, 28.7.18  ירושלים דליטא

Baltiot10נפתח את היום בסיור רגלי ב"ירושלים דליטא". נתחיל את ביקורנו ב"רחוב הגאון" (Gaono Gatvė), נמשיך ל"רחוב היהודים" (Žydų Gatvė) ולביתו של "הגאון מווילנה". נבקר במקום בו ניצב ה"שולהויף", הלא הוא בית הכנסת המפורסם ומבני הציבור שהיו סמוכים לו. נצעד בעקבותיהם של איציק ויטנברג ואבא קובנר בסמטאות הגטו ובחצר בנין ה"יודנראט", וכן ליד בניין התיאטרון היהודי. במקום בו פעלה "ספרית שטראשון" (The Strashun Library) נדון במקומה של הספרייה בתהליכי המודרניזציה של יהודי ליטא. בחצר בה נולד וגדל הפסל מרדכי אנטוקולסקי נקדיש זמן מה למפגש התרבותי המרתק שבין האמן היהודי ועולם הפיסול הרוסי. נסיים את היום בביקור בבית הדפוס המפורסם ביותר בעולם היהודי, "האלמנה והאחים ראם" (Romm), וכאן נעסוק בשאלת מקומו של הספר בעולמם של יהודי מזרח אירופה ובמוציאים-לאור כסוכני תרבות. לינה בווילנה.

 

 

 

 

 

 

יום 5, יום א', 29.7.18  וילנה - ז'זמר - קובנה

day5הבוקר נצא מהעיר לכיוון צפון-מערב, והתחנה הראשונה בסיורנו תהיה בעיירה ז'ז'מר (Zezmariai). במקום השתמר בית כנסת ייחודי העשוי מעץ, וכאן נעסוק בשאלת תפקידם החברתי ועיצובם הארכיטקטוני של בתי כנסת באזור הבלטי. תחנתנו הבאה תהיה המוזיאון האתנוגרפי הפתוח (Open Air Museum) בעיירה רומשישוק (Rumšiškės) הממחיש את אורחות חייה של האוכלוסייה הכפרית במרחב זה. מכאן נמשיך בדרכנו לקובנה (Kaunas), העיר השנייה בגודלה בליטא ובירתה בתקופה שבין שתי מלחמות העולם. נתחיל את סיורנו באזור העתיק של העיר, היושבת על מפגש הנהרות ניימן (Nemunas) ונריס (Neris), ונעבור ברחובות הקרויים על שמותיהם של הסופר אברהם מאפו ואבי שפת האספרנטו לודוויג זמנהוף. מכאן נמשיך לבית הכנסת ולאנדרטה המרשימה לזכר הילדים היהודים שנספו בשואה. לאחר ארוחת צהריים נסייר ב"סלובודקה" (Vilijampolė) - פרבר העיר שהיה מאוכלס ביהודים רבים. כאן, במקום בו חיבר הסופר אברהם מאפו את יצירותיו הגדולות ובהן "אהבת ציון" ו"אשמת שומרון" נעסוק בתהליכי התפתחותה של הספרות העברית החדשה. כמו כן נבקר בבנין הישיבה המפורסמת וברחובות הגטו של יהודי קובנה. נסיים את היום ב"פורט התשיעי" (Kauno IX Fortas), המצודה ששימשה כמחנה מעצר ומוות בתקופת מלחמת העולם השנייה וכבית סוהר לאסירים פוליטיים בתקופות שונות. לינה וארוחת ערב בקובנה.

 

 

 

 

 

יום 6, יום ב', 30.7.18  קובנה - קיידאן - שאוולי - ריגה

day6לאחר ארוחת הבוקר נסור לביקור קצר ליד הבית בו גדלה המשוררת לאה גולדברג, ובחצר הגימנסיה העברית )"שוואבה"( נדון במקומם המרכזי של הרעיון הציוני ושל השפה העברית בעולמם של יהודי ליטא. מכאן נצא בדרכנו צפונה לעיירה קיידאן (Kedainiai) שבה השתמרה ושוחזרה הכיכר המסורתית ולצדה שני בתי כנסת גדולים, כנסייה ייחודית הבנויה מעץ וסמטאות ציוריות. נמשיך בדרכנו לשאוולי (Šiauliai), עיר המחוז הגדולה שבצפון ליטא. נתרשם מקרוב מאורחות חייה של "אצולת הממון" היהודית המקומית באמצעות ביקור ב"ארמון" משפחת פרנקל ובבית החרושת לעיבוד עורות של משפחה זו. נצא משאוולי, ובדרכנו צפונה נבקר ב"גבעת הצלבים" (Kryžių Kalnas), אתר עלייה לרגל ייחודי ומרשים שהיה לאחד מסמלי ההתנגדות הליטאית לשלטון הזר. בסיומו של יום נגיע לריגה (Riga) ללינה וארוחת ערב.

 

 

 

 

 

 

יום 7, יום ג', 31.7.18  ריגה - העיר העתיקה - יער ביקירניקי - סאלאספילס   

day7הבוקר נתחיל את סיורנו בעיר העתיקה של ריגה. נעבור דרך "השער השבדי" (Zviedru Varti), הקתדרלה (Rīgas Doms), "בית החתולים" (Kaķu Māja), בית "שחורי הראש" (Melngalvju Names), וכן בתי הגילדה הגדולה (Lielā ģilde) והגילדה הקטנה (Mazā ģilde), המשקפים את אורח החיים של הסוחרים העשירים שהיוו מרכיב חשוב באוכלוסייה המקומית ובפעילותה הכלכלית. אחרי הצהריים נתחיל בביקור באנדרטה לזכר בית הכנסת הגדול של ריגה שנשרף על ידי הנאצים ועוזריהם, וכן בבניין בית הספר היהודי שהיה אחד הראשונים באימפריה הרוסית. מכאן ניסע לאתר הזיכרון המרשים ביער ביקירניקי Bikerniki)) הסמוך לעיר, וכן במחנה הריכוז סאלאספילס (Salaspils). לינה בריגה.

 

 

 

 

 

 

 

יום 8, יום ד', 1.8.18  ריגה - טאלין

day8לאחר ארוחת הבוקר נבקר בשוק המרכזי של ריגה, אחד הגדולים והמרשימים באירופה כולה, על שלל ריחותיו, צבעיו וטעמיו. נמשיך לאחת הפנינים הארכיטקטוניות של צפון אירופה, הלא היא רחוב "אלברטה" (Alberta Iela) בו יש ריכוז ייחודי של בניינים יפים ומעניינים שעוצבו על ידי האדריכל מיכאל אייזנשטיין בסגנון ה- Art Nouveau. בשעות הצהריים בדרכנו צפונה לטאלין (Tallinn), בירתה של אסטוניה. לינה בטאלין.

 

 

 

 

 

 

 

יום 9, יום ה' 2.8.18 טאלין

day9נתחיל את היום בסיור פנוראמני עם האוטובוס סביב העיר העתיקה של טאלין, ונמשיך לביקור ב"שדה הזמרה", המקום בו החלה עצמאותה של אסטוניה שהובילה מאוחר יותר להתפרקותה של ברית המועצות. מכאן נמשיך לביקור ב"פיריטה" (Pirita), האזור, בפרברי טאלין, שבו התקיימה תחרות השייט באולימפיאדת מוסקבה בשנת 1980. בשובנו לעיר נעצור ליד האנדרטה המרשימה "רוסלקה" (Rusalka), בת הים. בהמשך היום נטייל ברגל בעיר העתיקה. נתחיל מהעיר העליונה ונתרשם מחומות העיר ומגדליה. נציץ אל בניין הפרלמנט של אסטוניה ולידו כנסיית אלכסנדר נבסקי (Alexander Nevsky) הרוסית - סמל השלטון הרוסי באסטוניה במשך יותר ממאתיים שנה. נתבונן בנוף היפהפה של העיר ושל נמל טאלין. נרד לעיר התחתונה ברחוב "פיק יאלג" (הרגל הארוכה) ונמשיך את סיורנו בעיר העתיקה של טאלין ששימרה, במידה רבה, את סגנונה מימי הביניים. לינה וארוחה מסכמת בטאלין.

 

 

 

 

 

 

יום 10, יום ו', 3.8.18  טאלין

בבוקר נמשיך את הסיור הרגלי בעיר העתיקה של טאלין ונבקר בבית מרקחת שהוקם ב-1422, נמשיך לבתי המלאכה וגם לשוק המזכרות. לסיום הסמינר נערוך ביקור בבית הכנסת החדש של טאלין שנחנך בשנת 2007 ונצא לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה.

 

אצלנו זה אחרת

סמינר מטייל לארצות הבלטיות
שילוב של חוויה רגשית לצד העשרה אינטלקטואלית
במפגש עם המדינות הבלטיות, נופן ותרבותן

ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!
מסלול ייחודי ולא שיגרתי בו תיהנו מ:

 • דגש מיוחד למפגש עם התרבות וההיסטוריה של המדינות הבלטיות
 • שני מדריכים מומחים להיסטוריה, ליהדות ולגיאוגרפיה של הארצות הבלטיות
 • העמקה לא שגרתית ורבת פנים
 • דגשים על ההיסטוריה של יהודי המדינות הבלטיות עד לשואת יהודי אירופה
 • התרשמות בלתי אמצעית מהנופים יוצאי הדופן של האזור
 • מקראה מהודרת על המדינות הבלטיות, בהפקה מיוחדת של "קשרי תרבות תבל" לקראת הטיול
 • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת אוזניה אישית לכל מטייל
 • הכל כלול במחיר, אין תשלומים נוספים (Optionals)
 • זמן הטיול מנוצל בצורה מרבית, אין זמן חופשי במהלך הטיול
 • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה, בשביל השקט הנפשי שלך
 • חבורת מטיילים איכותית ביותר
 • הטבות מיוחדות לרישום מוקדם:
  - הנחה בסך 75 אירו למטייל
  - 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה
  - טיפול V.I.P. ביציאה מהארץ - ליווי אישי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק-אין ובביקורת הדרכונים.

תנאים ומחירים

 

המחיר:

2195 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 30 מטיילים
2295 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25-29 מטיילים
2395 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20-24 מטיילים

הטבה מיוחדת לנרשמים עד 31.12.17: 75 אירו הנחה לנוסע+10 תשלומים+V.I.P בנתב"ג!
הנחה לנרשמים בין 1-11.01.17: 30 אירו הנחה לנוסע.

למטייל מתמיד: הנחה בסך 25 דולר עבור הטיול הראשון, ועוד 10 דולר לכל טיול נוסף מאז.
מטייל מתמיד עם "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע אתנו לחו"ל אחרי 1.01.15.

 

המחיר כולל:

 • טיסה: טיסות סדירות בחברות אוסטיריאן ולופטהנזה
 • לינה: בבתי מלון מרכזיים ברמת 4*
 • כלכלה: ארוחות בוקר מדי יום + 5 ארוחות ערב
 • הדרכה: שני מדריכים מצוות ההדרכה של "קשרי תרבות תבל" ומנהל ארגוני (יציאת המנהל מותנית ב- 25 מטיילים).
 • תחבורה: הסעות על פי התכנית
 • מפגש הכנה מקיף בארץ
 • מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
 • מקראה מהודרת בהפקה מיוחדת של קשרי תרבות
 • דמי כניסה למוזיאונים
 • תשר לנותני השירותים המקומיים בלבד

*לנרשמים עד 31.12.17: 75 אירו הנחה,10 תשלומים ללא ריבית והצמדה, ליווי v.i.p בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין, ובביקורת הדרכונים.

 

המחיר אינו כולל:

 • תוספת למטייל בחדר ליחיד: 444 אירו
 • מיסי נמל, דלק וביטחון: כ-130 אירו
 • הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, שתייה, טלפון, בידור וכו').
 • ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
 • כל הוצאה, מס ו/או היטל שאינם כלולים ומפורטים  במחיר הכולל של הטיול.
 • שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי הנמל, הדלק והביטחון, החל מ- 13.12.17.
 • תשר למדריכי הטיול
 • ביטוח בריאות ומטען (חובה!!!)
 • מומלץ להוסיף לביטוח גם הטסה רפואית, איתור וחילוץ. יש לוודא את הכסוי במקרה של ביטול.החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.

 

פרטי טיסות:

flight1

flight2

גלרית תמונות

Baltiot1
Baltiot2
Baltiot3
Baltiot4
Baltiot5
Baltiot6
Baltiot7
Baltiot8
Baltiot9
Baltiot10
Baltiot11
Baltiot12
Baltiot13
Baltiot14
Baltiot15
Baltiot16
Baltiot17
Baltiot18
Baltiot19
Baltiot20
Baltiot21
Baltiot22
Baltiot23
Baltiot24
Baltiot25
Baltiot26
Baltiot27
Baltiot28
Baltiot29
Baltiot30
Baltiot31
Baltiot32
Baltiot33
Baltiot34
Baltiot35
Baltiot36
Baltiot37
Baltiot38
Baltiot39
Baltiot40
Baltiot41
Baltiot42
Baltiot43
Baltiot44
Baltiot45
Baltiot46
Baltiot47
Baltiot48
Baltiot49

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze